Cum Sa Montezi Instalatia Oglinzi Electrice Daca Nu Este Din Dotare,inclusiv Joystick

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    as vrea sa te ajut,dar nu am idee,nu ai mufe la instalatie??o instalatie aftermarket costa 50 lei nu te obosi sa cauti alte combinatii,aceasta are doar inversate ceva fire sau nu
    sigpic

    Comment


    • #92
      la joystick as zice ca e comuna fara doar si poate are aceeasi forma si reno-ul la joystick si ma indoiesc sa aiba alta mufa
      la oglinzi e alta treaba
      mufele de la butoane la geamuri iar is comune cu reno eventual la panoul de sigurante
      astea valabile de la megane 2000- 2001 sau symbol pana sa apara facelift

      Comment


      • #93
        probabil ca romeo-alex,le stie mai bine si cu alte masini eu nu ma pot exprima la alte,decit logan !
        sigpic

        Comment


        • #94
          am de gind sa-mi iau oglinzi electrice,si am o nelamurire:toate oglinzile electrice au si degivrare,sau trebuie sa caut special asa ceva?

          Comment


          • #95
            Din cunostintele mele, toate au...
            sigpic

            Comment


            • #96
              atunci cind cumperi cel mai sigur mod este sa vezi aceasta optiune la vinzator,degivrarea,de restul electrice cred ca toate au?!!!
              sigpic

              Comment


              • #97
                am luat astazi oglinzile,de la niste "suedezi"din tirg ,care vin de la Pitesti cu piese,normal ca i-am intrebat,dar poti avea incredere in "blonzi"?

                Comment


                • #98
                  daca te uiti pe spatele sticlei unei sau altei oglinzi vei vedea daca au sau nu degivrare,trebuia sa aiba doua fire negre cu papuci prinse de oglinda in sine,sticla se desface punind pe o surubelnita o cirpa si fortind sticla dinspre exterior spre interior,atunci te vei lamuri si cu degivrarea
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    sau poţi măsură cu un multimetru să vezi dacă ai rezistenţa electrică la pinii corespunzători degrivarii sau poţi alimenta direct cu 12v respctivii pini şi pui mâna pe oglindă şi vezi dacă se încălzeşte

                    Comment


                    • nu am desfacut sticla ,dar cind ajung acasa o sa o desfac sa vad care-i treaba ,dar sincer safiu am o vaga banuiala ca este putin teapa ,nu-mi aduc aminte sa fi vazut mai mult de 1 fir negru care sa iasa din oglinda,din carcasa adica;are 5 fire dintre care 1 singur negru.

                      Comment


                      • normal,cum te uiti in oglinda in partea stg.jos spre rotunjimea oglinzii trebuie sa fie firele,o sa vezi daca desfaci oglinda in sine de pe suport,si mai este ceva oglinzile tale au capace pe spate sau sunt dintr-o bucata??
                        sigpic

                        Comment


                        • scuze pentru intirziere,da au capace vopsite pe spate;ideea este ca am vazut pe undeva o schema si cred ca da,sint cu degivrare;oricum ,multumesc celor care au incercat sa ma ajute.

                          Comment


                          • atentie cind faci legaturile dezaburiri si unde,uitate la tutorialul asta in primele pagini,spor la treaba.
                            sigpic

                            Comment


                            • am oglinzi,am mufe si papuci,imi puteti recomanda pe cineva care sa faca cablajul si sa-mi monteze tot pe masina?Nu de alta dar e posibil sa-mi prind urechile daca ma apuc eu de treaba si dintr-o mare consideratie pentru aspectul meu as prefera sa execute aceasta lucrare cineva care se pricepe sau care a mai facut ,electricianul meu a zis ca-l depaseste lucrarea.Exista varianta in care eu sa fiu atit de bou incit sa am cablajul din usi sau pina in tabloul de sigurante,si sa nu stiu?Mentionez ca am varianta Preference.
                              Last edited by cipo; 2 December 2011, 14:42. Reason: completare

                              Comment


                              • da sar putea desi nu este poate activ neavind oglinzile electrice,eu te-as ajuta la montare dar esti prea departe...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google