Montaj Lumină Pedalier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am gasit aici pe forum module de 3 leduri pentru pedalier...daca nu ma insel avea userul turturel.Incearca la el poate te poate ajuta el.
    Eu unul sunt foarte multumit cum lumineaza.Am si in fata si in spate.

    Comment


    • #17
      despre asa ceva este vorba , se gasesc la orice magazin de electronice ( alimentarea se face la 12 V, nu mai ai nevoie de rezistente ) atasate sub bord nici nu le vezi .
      Attached Files
      deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

      Comment


      • #18
        asa mai zic si eu , reduci si consumul de curent la uch,lumina zic eu mai discreta si ''mai desteapta''si fara tigania aia de lampi de 1300 antice

        Comment


        • #19
          Originally posted by IonutUSJ View Post
          Eu am gasit aici pe forum module de 3 leduri pentru pedalier...daca nu ma insel avea userul turturel.Incearca la el poate te poate ajuta el.
          Eu unul sunt foarte multumit cum lumineaza.Am si in fata si in spate.
          Recomand si eu de la turturel.
          Asa am si eu pe fata si pe spate si sunt foarte multumit.
          sigpic
          !

          Comment


          • #20
            @gabiborcila - Multumesc pentru fotografiile atasate ! Eu am fost la magazinul de electronice si tanti de acolo mi-a aratat cu totul altceva desi eu am cerut LED-uri SMD! (dar poate sunt mai multe modele)
            Spuneti-mi ce sa cer de la magazinul de electronice si cam la ce pret ajunge un modul de 3 led-uri? Multumesc
            Last edited by Husdu; 6 August 2011, 21:43.
            fara linkuri externe

            Comment


            • #21
              ce sa ceri?? Ai zis singur
              modul cu leduri ,asta ceri

              Comment


              • #22
                Asa am cerut ) dar doamna aia de acolo nu avea nici o treaba cu electronica (nu ca eu as avea ) si mi-a aratat mai multe led-uri si module dar numai de asta nu! A zis sa revin saptamana viitoare cand vine o noua comanda de piese si e si sefu ei care se pricepece si sa il intreb pe el!
                fara linkuri externe

                Comment


                • #23
                  Ia legatura cu userul alexyno ca are el module cu 3 leduri pe diferite culori (alb, rosu si albastru) 5 lei modulul .

                  Comment


                  • #24
                    Uite si o poza ca sa vezi cum arata.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Modelul acesta de modul,este mai subtire si disperseaza lumina mai uniform.In varianta de alb rece sau cald se poate folosii cu foarte mult succes la plafoniere,iluminare porbagaj sau numar.
                      Attached Files
                      Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                      Comment


                      • #26
                        Prin stalpul A trec 2 sau 3 fire catre plafoniera?

                        Ce culoare e plusul? Si ce culoare e minusul? Unde ati pus ledurile in spate?

                        Comment


                        • #27
                          Pe la stalpul A trece un manson cu 3 fire. Unul este +12V permanent (rosu), unul este masa permanenta (cred ca negru) si celalalt este masa data de UCH pentru aprindere la usa deschisa (cel alb).
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #28
                            Inteleg ca sunt 3 fire,eu cum le leg astea?minus si plus stiu da celalat fir unde il mai leg ca eu am numa doua fire CARE IMI PLEACA DIN LED?

                            Comment


                            • #29
                              + de la led il legi la firul rosu de la plafoniera iar - de la led il legi la firul alb care este comanda temporizata data de uch

                              Comment


                              • #30
                                Pai si eu am zis unde sa legi cele 2 fire care pleaca de la leduri. La cel rosu respectiv alb din mufa de la plafoniera.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google