Tutorial montat folie protectie pe proiectoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat folie protectie pe proiectoare

    Lumina galbena degajata de proiectoare pe timp de ceata, este cea mai eficienta. Proiectoarele se folosesc ca sa vezi marcajele de pe drum, ca sa-ti mentii banda. Dar legea in Romania spune ca proiectoarele se pot folosi in orice conditii meteo nefavorabile, gen ploaie, ninsoare... Nu vad cum ajuta proiectoarele cand ninge.
    Totodata, aceasta folie previne matuirea prematura, ciobirea sticlei si daca a fost afectata, se schimba usor cu una noua.
    Folia se poate comanda de pe stickermag.ro, si nu neaparat in culoarea galben, la fel de bine puteti cere folie transparenta, strict pentru protectie.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Folia este foarte buna, o recomand si eu.

    Am pus pe proiectoare si pe semnalele laterale prin aprilie, anul trecut si nu prezinta niciun semn de oboseala.

    Referitor la aplicare, mult mai usor este daca demontezi proiectorul si in felul acesta o aplici fara nicio bula. Nu trebuie nimic dat jos, se poate scoate pe sub bara.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Este foarte buna folia si chiar ofera o vizibilitate mai buna, dar din pacate nu este acceptata de cei de la i.t.p.

      Comment


      • #4
        Depinde. Se poate face poza de mai sus sa nu apara proiectoarele. Zic din propria experienta, in urma cu 3 saptamani.

        Comment


        • #5
          Ale mele sunt galbene si a cam comentat nenea ala cand am facut inspectia tehnica, pe un coleg de servici tot cu proiectoarele galbene nici nu l-a primit pana nu a dat folia jos.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Daca se pun becuri galbene si folie transparenta pe sticla pentru protectie mai comenteaza aia ceva?

            Comment


            • #7
              Eu cred ca tot comenteaza, ti-o baga pe aia ca masina nu a iesit asa din fabrica si ca nu sunt omologate.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Comment


              • #8
                Asta cu nu a iesit asa din fabrica e fumata. Sa imi arate cu acte cum a iesit din fabrica
                Nu-i bai...

                Comment


                • #9
                  mi se pare cam stupid, sa nu trec itp-ul din cauza culorii galbene a proiectoarelor . Mie in octombrie imi expira itp-ul, dupa ce merg, o sa revin cu o rezolutie..

                  P.S. de acord cu colegul Florian

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google