Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am montat si eu(de fapt un prieten mai subtire)tot la indicatiile lui c streulea alah sa ii calauzeasca pasii!e diferenta la praf,ca si volum de aer nu prea se simte diferenta deci e ok!!!!cine nu are sa isi puna
    Last edited by orwo; 27 March 2009, 18:20. Reason: emotiile
    nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

    Comment


    • #47
      tu nu ai pus filtru ,ce taximetrist esti?
      sigpic #

      Comment


      • #48
        cristi mersi fain de tutorial.azi am montat si eu filtrul de la Tudor si mi-ai fost de mare ajutor.M-am inspira din pozitiile tale doar ca eu am lasat scaunul de tot pana jos si parca am stat mai comod.Esti un zeu! )
        http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

        Comment


        • #49
          En nu inteleg dc nu fac ei din fabrica o usita ceva sa nu se mai taie plasticul acela sa te chinui atata sa poate la cele fabricate mai noi au decupat din fabrica maine ma duc sa vad ca acuma este intuneric!

          Comment


          • #50
            pentru ca ar fii prea simplu pt noi daca am avea usita,etc
            sigpic #

            Comment


            • #51
              A montat cineva filtru in service dacia?

              Comment


              • #52
                La service raspunsul este: "nu are filtru de polen"... "se pierde garantia" sau "nu se poate monta"..
                Eu de ex la un service "bimarca" Renault-Dacia la fiecare revizie comand sa se scoata din magazie filtru de polen, iar raspunsul era: "nu are filtru, nu se poate monta la Logan". Acum s-au obisnuit ca am mai mult de 10 revizii facute la ei la 3 masini.

                Comment


                • #53
                  Ca sa nu umblam cu improvizatii gen(filtru hota,cartoane,capse birou,scotch,silicon etc.)stie cineva de ceva original ptr montarea afara sub stergatoare?

                  Comment


                  • #54
                    era scris pe undeva pe forum, pretul pe la 110lei.
                    vine frumos cu garnitura , clema de prindere... chiar frumos.
                    eu gasesc aceasta solutie cam scumpa, avand in vedere ca ar trebui sa opreasca mai mult frunzele mari. le opreste sa nu ajunga in interiorul masinii, pentru ca sub grilaj oricum oricm se vor aduna mizerii de tot felul care le vei scoate cu mana. asta in cazul in care nu ajung in gaurile de scurgere a apei si sa le infunde.
                    uite un model aici. cel care stiu ca era frumos cu clema, e pe undeva pe forum, am cautat vreo 15 minute si am ramas fara timp, insista si tu :P

                    chiar si dupa ce mi-am pus filtrul de hota, pe exteriorul grilajului, am simtit o reducere semnificativa si a prafului in interiorul masinii. e sus de un an jumatate, arata groaznic de jegosdupa nici 3 luni, dar nu-i bai, treaba sa si-o faca. unde mai pui ca te costa pe la 20lei si la dimensiunea ei, poti folosi de 2 ori.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #55
                      andrei tocmai ieri zicea ca nu exista filtru pentru gura de intrare de la aeroterma, cea de sub capota. si ca cine isi pune isi improvizeaza el:|
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #56
                        SALUT mi-a intrat un soarece(cred)in aeroterma l-a prins elicea si acum nu va spun cum mirose.
                        intrebarea mea este daca tai acolo e posibil sa-l gasesc si cu ocazia asta pun si filtru?sau alta idee ceva sa scap de miros
                        am la odorizante dar degeaba
                        MS
                        Last edited by CLAUDIU_PYS; 13 April 2009, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #57
                          cum sa intre un soarece acolo? nici din masina nu avea cum sa ajunga acolo!!! aerul care intra de afara prin aeroterma intra de sub capota. deci un soarece nu ajunge acolo. si oricum gura de sub capota de la aeroterma are un grilaj de plastic de care sigur nu trecea un soarece.
                          poti taia locul ala si sa iti pui filtru, oricum daca e sa fie ceva urat mirositor il gasesti cand tai bucata aia, pentru ca acolo se aduna toate alea provenite din exterior prin aeroterma
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by radu2008 View Post
                            A montat cineva filtru in service dacia?
                            pt ei e o noutate filtru de polen , multi de la dacia nu stiu ca se poate pune......
                            sigpic #

                            Comment


                            • #59
                              @radu: de ce sa mergi la ei pentru o treaba care o faci singur in 10 minute? de ce sa le dai lor o gramada de bani? plus de asta ai sanse sa faci mai bine ca ei, ca ei habar nu au de filtru ala..
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #60
                                Cei din service dau tot bordul jos pentru a avea un acces mai usor la locul de decupat, pentru acest motiv e si mai scump, intra mai multe ore tehnologice. Cat despre soarece nu cred ca putea intra acolo, trebuia mai intai sa treaca de ventilatorul care antreneaza aerul, daca miroase nasol, decupeaza locul si fa si un tratament de curatare, cu un spray special pt curatarea instalatiei de ventilatie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google