Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    cristi nu mai zic nimic decat felicitari
    astazi imi comand si eu filtru si ma apuc de treaba , o sa revin cu "un info" sa iti zic rezultatul

    bravo

    Comment


    • #77
      multumim de ajutor cristi. foarte util filmuletul si filtrul!

      Comment


      • #78
        salut

        Am cautat si yo azi un filtru de habitaclu (polen) pe la magazinele de piese auto din Pitesti (care sunt cele mai dotate) si am gasit la 24-25 lei si la 50 lei...acuma...pe cel la 50 lei nu l-am vazut dar la cum sunt variatiile de adaosuri comerciale pe la magazinele aste stiu sigur ca e identic cu cel de 25 lei, in schimb, pe cel de 25 lei l-am vazut si nu arata ca cel folosit de CristiStreulea...adica era decat parte aceea din hartie sau material textil fara rama de plastic...din start ar intra mult mai usor in compartiment dar intrebarea mea este de ce nu avea rama de plastic?oare mai sunt si alte tipuri de filtre?yo l-am intrebat daca are si cu carbon si mai scump ca vanzatorul saracu imi zice ca asta e singurul si e de uzina:P ca sa vezi...exista filtru de polen de uzina

        Comment


        • #79
          deci. ceea ce ai gasit tu la preturi diferite sunt filtre diferite. am vazut si eu filtre la 30-40-50 lei si nu dadeau deloc cu asta original. si da, exista filtru de uzina, pentru ca se pune pe modelele de export cel la 25 lei care l-ai vazut fara rama de plastic, este de schimb. daca nu ai acea rama, degeaba il iei, pentru ca nu ai cum sa ii faci prinderea. ala il cumperi cand vrei sa il schimbi pe cel care o sa il ai pe masina, care are si suport. ceea ce ai vazut la cristi este negru pt ca e cu carbon, dar culoarea lui e una alb-crem. ma refer la cel original
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #80
            da, filtru de polen de uzina, care uzina?
            nu cred ca sta bine filtrul acolo fara rama de plastic, mai mult pentru ca trage aer fals. in loc sa vina doar aer de afara, recircula aerul din habitaclu. dar cine stie, oricum nu e de neglijat pretul.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #81
              filtru de 'uzina'...e bine asa?
              oficial nu e facut pentru logan, doar pentru renault clio 3, renault modus si nissan micra, dar se potriveste la fix. si filtrul asta cica se pune si pe masinile de export
              eu am dat 65 lei pe el. tipul de la magazin zicea ca e 180 lei in service
              Last edited by B 83 RMJ; 6 May 2009, 19:24.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #82
                e o sula+80, de fapt intr-un service bun Dacia -Renault eu il iau pana in 80 de lei

                Comment


                • #83
                  ala probabil mi-a zis asa ca sa ma convinga sa i-l iau, desi nu am dat semne ca nu l-as lua. am intrat hotarat in magazin sa iau filtru de polen, dupa ce am mai incercat la 4-5 magazine in zone diferite ale brasovului, unde stiam ca au, dar nu mai aveau pe stoc. asta e norocul meu in viata. sau poate tipu stia de 180 lei in service de la vreun client si ala prost informat sau care a luat o teapa mare
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #84

                    mai cititi si aici cat costa un filtru.

                    Comment


                    • #85
                      stiu de filtrelele alea. dar nu sunt de origine si sunt cu carbon, iar noi vorbeam de cel de origine
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #86
                        sau poate 180 lei cu tot cu taxa de montaj si taxa de intrare in service
                        prefer cel de la Tudor B, in fond si la urma urmei trebuie sa retina particule
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #87
                          Yo am cautat azi prin Mioveni filtrele alea si nu le-am gasit...toti imi aratau filtre de polen pt solenza si ma oftic ca a inceput sa-mi bage aeroterma tot felu de puf care cade din copacii sub care parchez sau frunzulite uscate...ma intreb oare pot face treaba cu filtrul asta?
                          Attached Files

                          Comment


                          • #88
                            cu filtrul de polen de solenza nu faci treaba. mai cauta filtru original renault pentru logan, sau ia de la baiatul de pe forum care vinde filtru cu carbon. ca ala e exact la fel
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #89
                              Gata am montat si eu azi filtru . Decupatura am facut-o cu aparatul de lipit , cred ca a durat cca 3 min , si in total lucrare cca 20 min. Mai mult a fost sa-mi demontez scaunul. Filtrul m-a costat 50 lei si arata ca ala de la Zero polution, si se numeste Cabin filter.
                              , sunt cu ochii pe voi !
                              :thumbsup:

                              Comment


                              • #90
                                exact cu mentiunea ca nu e la fel ca cel de la zero polution ... e un pic mai deschis la culoare probabil mai sarac in carbon .. isi face treaba de minune in schimb
                                sigpicMy ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google