Cum Sa Repari Mici Indoituri.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut colegi, de vreme ce aproape toti ne confruntam cu problema asta.... va spun si eu ce am auzit de la unu de la altu ca cica adanciturile astea minore se pot scoate si cu pistol din ala de aer cald(feon sau cum ii spune)si era undeva pe youtube un clip cu o operatie de genul asta dar nu stiu exact pe unde ca nu il mai gasesc
    daca are cineva timp rabdare si pofta sa caute...poate ne ajuta cu ceva cine stie

    Comment


    • MAESTRI DELLA GRANDINE.Tirabolli Levabolli Vicino. Riparazioni di bolli da grandine e ammaccature varie senza riverniciatura.http://www.tirabolli-vicino.com/...

      Aici este un mic filmulet mai la obiect, cam cum se pot face aceste reparatii.Numai ca oamenii de aici au experienta in domeniu si sculele adecvate, deci nu va apucati sa faceti asa ceva acasa.
      https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

      Comment


      • Am auzit despre aceste proceduri; intr-adevar minunat. Ramane de vazut pretul unor asemenea interventii.
        Ma gandesc ca e mai ieftin decat sa vopsesti o portiera, montat, demontat, pentru o indoitura produsa de un vecin de parcare, mai putin interesatde cei din jur.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Se demonteaza numai daca lovitura este foarte mare si necesita o complexitate de manevre pentru a fi reparata, ceea ce e in videoclip nu e obligatoriu sa demontezi, acele lovituri putandu-se fi reparate si direct pe masina.Avantajele acestei reparatii este timpul care este mult mai mic decat cel traditional stiut de noi(zile intregi in service).Aceste zile se reduc in ore.
          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Ma gandesc ca e mai ieftin decat sa vopsesti o portiera, montat, demontat, .
            Despre reparatia clasica care necesita revopsire vorbeam; portiera se demonteaza pentru uscare, ca nu se baga toata masina.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Scuze, ramasesem fixat pe acele gauri
              https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

              Comment


              • Cu respect .Aceasta tehnica se practica de multi ani .Sunt si la noi in buc galati timisoara targul muresi si craiova .Nu stiu fiecare ce preturi practica dar nu mai scump decat repararea clasica .Ce pot sa va spun este ca pretul se calculeaza in functie de marime si amplasare .In cazul masinilor lovite de grindina se calculeaza putin mai diferit .

                Comment


                • Am cautat topicul asta pana am renuntat(il stersesem din abonamente).
                  Ma intereseaza subiectul pentru ca vreau sa scap de cateva indoituri provocate la nivelul portierelor de soferii indolenti.
                  In acest sens adresez aceiasi intrebare pa care am mai postat-o pe alt topic, si anume daca si-a remediat cineva micile indoituri cu aceasta metoda.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Am cautat topicul asta pana am renuntat(il stersesem din abonamente).
                    Ma intereseaza subiectul pentru ca vreau sa scap de cateva indoituri provocate la nivelul portierelor de soferii indolenti.
                    In acest sens adresez aceiasi intrebare pa care am mai postat-o pe alt topic, si anume daca si-a remediat cineva micile indoituri cu aceasta metoda.
                    E cineva din constanta care are scule speciale si se ocupa cu asa ceva. O sa caut si o sa-ti trimit MP
                    Cainele care latra nu musca!

                    Comment


                    • Eu sunt din Galati; am gasit si aici pe cineva care face asta, dar vroiam detalii de la cineva care a avut de-a face cu astfel de reparatii., daca se merita sau nu, pret, etc.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Si eu caut un meserias care sa-mi repare ochiurile de pe tabla cum face nenea acela pe Fiatul negru cu caldura de se ondula tabla. Le-am numarat am 6 bucati, fara ca vopseaua si lacul sa fie afectate. 2 le am sus pe tavan si una pe coborarea la spate pentru ca mai arunca bestiile de la balcoane ciolane la caini si nu se uita in ce directie. Restul sunt pe portiere, ca de romanul s-a nascut artist.

                        Deci, chiar daca cineva isi face reclama aici, daca este bun, imi face un serviciu. Si nu cred ca sunt singurul interesat. De asemena rog un price per ochi cu diametrul de 1 centimetru.

                        Comment


                        • bun dar chiar nu poate spune cineva cat costa / lovitura sa luam exemplu lovituri de grindina care arata cam toate la fel vad ca se codesc toti sa dea un pret ca sa stie si omu la 15 lovituri la ce suma sa se astepte . la mine m-am ferit de grindina si mi-a lovit-o un nenorocit de nuc cazand nucile verzi din el sunt grele necoapte fiind ...
                          Last edited by MariusTm29; 31 August 2013, 13:18.
                          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                          Comment


                          • Cel care iti va face lucrarea iti spune cat. Ai gasit pe cineva? Ca in afara de GL, CT si CJ, nu stiu pe altcineva sa se ocupe de PDR.
                            Sa zicem ca de la o nuca, ar costa de indreptat aprox. 40-50 de lei/bucata indoitura, avand in vedere ca ai 15 lovituri si sunt oarecum accesibile, probabil pe plafon si cele 2 capote. Daca e pe plafon, probabil ca trebuie dat jos interiorul si fie ca e vorba de o indoitura sau mai multe, operatiunea se face si se taxeaza. De aia nu e pret fix, din ce am cercetat eu piata. Din pacate, in Iasi nu am gasit pe nimeni.
                            Last edited by mr.K; 31 August 2013, 16:41.

                            Comment


                            • Originally posted by MariusTm29 View Post
                              bun dar chiar nu poate spune cineva cat costa / lovitura sa luam exemplu lovituri de grindina care arata cam toate la fel vad ca se codesc toti sa dea un pret ca sa stie si omu la 15 lovituri la ce suma sa se astepte . la mine m-am ferit de grindina si mi-a lovit-o un nenorocit de nuc cazand nucile verzi din el sunt grele necoapte fiind ...
                              La telefon nu -ti da nimeni un pret; masina trebuie examinata cu atentie de catre un profesionist, pentru ca tehnica PDR nu e la indemana oricui. In principiu se apreciaza cat de complexa e lucrarea, nu neaparat ca numar de lovituri.
                              De exemplu la mine, la o aripa s-a lucrat ...8 ore.
                              In cazul in care te ajuta, uite aici cateva discutii si ...poze.
                              .http://www.loganclub.ro/forum/proble...ituri+grindina
                              Last edited by IancuMIC; 31 August 2013, 21:17.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by Winnie View Post
                                Si eu caut un meserias care sa-mi repare ochiurile de pe tabla cum face nenea acela pe Fiatul negru cu caldura de se ondula tabla. Le-am numarat am 6 bucati, fara ca vopseaua si lacul sa fie afectate. 2 le am sus pe tavan si una pe coborarea la spate pentru ca mai arunca bestiile de la balcoane ciolane la caini si nu se uita in ce directie. Restul sunt pe portiere, ca de romanul s-a nascut artist.

                                Deci, chiar daca cineva isi face reclama aici, daca este bun, imi face un serviciu. Si nu cred ca sunt singurul interesat. De asemena rog un price per ochi cu diametrul de 1 centimetru.
                                Apeleaza cu incredere aici

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google