Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

    sunt posesorul unui 1.5dci laureate de 1 an ai 4 luni, iar acum mi s-au dus injectoarele, pe care le-am reparat cu kitul magic,apoi fiind super distrus de suparat m-am hotarat sa il vand si am spalat motorul operatiune in urma careia mi sa aprins martorul de la bujii si clipeste iar in functie de clipit se tureaza motorul singur, merge haotic, dupa diagnoza si mers prin service mi saa spus ca sa dus senzoru de la acceleratie. sincer daca stiam ca voi da 9700 de euro iar dupa un an si 4 luni va trebui sa bag o caruta de bani nu imi luam kk asta de masina in veci si pururi, dar asa se intampla cand nu iti asculti inima si crezi ca romanii inafara de buleala sunt in stare sa faca ceva bun. ma cu banii aia imi luam masina de 4 ani veche iar de se strica nu imi era ciuda, doamne ce bou sunt, imi vine sa imi smulg parul din cap, dar lasa ca o vand eu si sanu mai aud veci si pururi de logan

    si prin faptul ca imi luam "masina" am vrut sa spun masina nu cavou pe roti mortii mamii ei de masina
    291
    Da
    77.32%
    225
    Nu
    22.68%
    66

    The poll is expired.

    Last edited by puiu; 9 October 2009, 16:20. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Problema cu pompa si injectoarele persista in toata "curtea" Renault...nu e vorba doar de Dacia.
    Dupa 2 ani si 3 luni de cand am Loganul, as lua alt Logan DAR motorizare tot pe benzina. Acum as fi convins ca merita banii un Prestige. Cu altceva nu m-as incurca.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      hai fugi la autovit sau in "nemtia" si i-ati masina... e vina noastra ca tu bagi motorina de la camionagii sau din alte surse ?si ca speli motoru ?

      Folxfagan , bemveu si haudi te asteapta sa bagi bani in ele

      Comment


      • #4
        eu vazut logan dci care a vazut numa motorina de la omv si tot s-au dus injectoarele.nu o mai dat cotita ca e motorina de vina .e sistemul de injectie, care e de rahat.eu de ce mi-am luat benzinar?am avut si mai am motorinar de la renault si merg de mai bine nu ar mai merge. la opel si parca la ford am mai vazut sa pice injectia, ca au vrut sa fie mai ieftineala masina si au apelat la delphi, care e o firma de cacao.


        ca sa dai 11-12 mii euro pe un prestige dci sau un ambition dci mai bine cumpara-ti bicicleta.au niste preturi foarte mari pentru ce ofera.
        Last edited by margelatu; 9 October 2009, 16:42.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          Si la Vw au inceput sa apara probleme cu injectoarele la noile TDI-uri....ale dracu coreence, numai la alea merg diesel-urile de n-au nici pe dracu ...ce sa mai, masinile au devenit un bun de consum, lucru care se reflecta in fiabilitate. Nu mai sunt ele Mercedesurile ce-au fost, dar firmele astea mai "mici"???
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            mai, scrie in carte sa nu se spele motorul? scrie...
            motorina poti sa bagi si de la mama peco-urilor, ca daca o data prinzi una proasta, adio injectoare si/sau pompa de injectie...ma mir ca in "strainezia" nu pica asa des pompele si injectoarele la logan, asta ma duce cu gandul ca nu la masina e musai problema. motorina, mai degraba.
            cat despre haudi da' nu vedi, bemveu si folxvagan (tedei daca se poate, ca ala consuma putin), de-abia asteapta sa se vanda. numa' ca si dizalele de haudi/fauveu incep sa pice in romania. indestructibilele pompe bosch cad pe capete in service-urile vw. din nou, nu pot sa nu ma gandesc la calitatea motorinei si a peco-urilor de la noi, pt ca "dincolo" nu se strica...
            si ca sa raspund la intrebarea topicului, eu tocmai imi cumpar al 3-lea logan. benzinar. tocmai datorita multitudinii de cazuri "puiu"
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Seba nu te contrazic dar am eu o banuiala ca strainezii nu prea cumpara diesele. Din motive de taxe.
              Si eu tot Logan as cumpara ba chiar daca as da timpul inapoi as cumpara acelasi Logan dar alb si cu AC( sfatuit de niste neamuri proaste am renuntat la chestiile astea doua). A si am spalat si motorul cu apa pe afara dar fara presiune ca-mi era lene sa dau cu carpa . Nu a avut nimic.
              Last edited by Cristi_LCD; 9 October 2009, 16:56.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                eu am logan 1.4 ph1 si sincer , daca acum as avea cascaval tot logan mi-as lua evident ph2, benzinar 1.6 16v ! chiar se merita.. parerea mea

                Comment


                • #9
                  Originally posted by puiu View Post
                  sunt posesorul unui 1.5dci laureate de 1 an ai 4 luni, iar acum mi s-au dus injectoarele....apoi fiind super distrus de suparat m-am hotarat sa il vand si am spalat motorul operatiune in urma careia mi sa aprins martorul de la bujii si clipeste iar in functie de clipit se tureaza motorul singur, merge haotic, dupa diagnoza si mers prin service mi saa spus ca sa dus senzoru de la acceleratie....
                  Sunt la al 2-lea Logan,cred ca as lua tot Logan daca as avea 10.000 euro.Dar in nici un caz diesel,am auzit prea multe probleme cu injectoarele.La treaba cu spalatul,in nici un caz nu m-as duce la spalatorie.Motorul l-as spala dar nu cu presiune.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    nu masina e de kk.ghinionul si neatentia au dus la situatia in care esti, care e chiar de kk. daca o vinzi ,orienteaza-te tot spre una noua,lasa-le dreaq de sh-uri. si ,da tot logan mi-as lua, dar mcv si tot dci
                    ubi concordia ibi victoria

                    Comment


                    • #11
                      Astept sa vad noua generatie de logan ca intre asta care il am si Ph2 e diferenta de niste plastice la interior si un mic facelift exterior.Motorizarea va fi tot benzina dar un 1.6 16v. Unde sunt tdi-urile si dti-urile de alta data in care bagai motorina cu frunze si mergeau de rupeau! Motoarele cu tehnologie common rail sunt sensibile tare la motorina proasta, si nu numai la renault ci si la marci mai cu renume.
                      Last edited by Seba; 10 October 2009, 00:07.

                      Comment


                      • #12
                        Eu daca as da timpul inapoi as face aceiasi alegere. Nu de alta dar la momentul respectiv masina a costat 28 600 lei si eu aveam 29 000 lei. Deci nu are de ce sa-mi para rau. Daca as schimba-o acum, as alege Laureate 16.16v alb. E mult prea pretentioasa culoarea inchisa, si referitor la motorizare, mie nu imi plac motoarele diesel...
                        Last edited by vitriol; 9 October 2009, 18:08. Reason: Rectificare de pret
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #13
                          Daca ar fii sa mai iau o data masina as lua tot logan dar numai pe benzina si de culoare alb sau gri dar un singur lucru nu as mai renunta AC sincer nu am avut bani Eu am un preferance 1,4 din 2006 l-am luat in 2008 cu 14000 km la bord am facut aproximativ 20000 dar fara probleme doar 2 mici Ce pot sa zic sunt multumit de logan la 16000 lei noi cat am dat pe ea si un an jumate nu mi-am dat jos fundu din ea am si lovit-o dar am facuto profesional

                          Comment


                          • #14
                            @dan dare: nu mai scrie mic, ca iei warn!
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Daca ar fi sa schimb masina as alege tot un logan (poate scot o motorizare diesel mai puternica la suv-ul anuntat) sau un fiat linea,tot diesel.Am mai avut 3 masini pe benzina dar mi-a placut dieselul mai mult.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google