Cum Infrumusetam Un "mcv" [ Idei Si Sugestii ]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am colantat panoul central al bordului in colant care imita pielea neagra ,eu zic ca arata bine fata de gri-ul ala de globuri de iarna ,
    Attached Files
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

    Comment


    • salut bleckufo pai daca tot ai pus autocolant negru de ce nu pui si pe dvd ca acum chiar ca este prea sclipitor.
      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

      Comment


      • comanda a fost ptr. un dvd black,dar .........unde dai si unde crapa ,poate il schimb.
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

        Comment


        • Eu unul am preferat sa vopsesc unele chestii din interior in alb .. si mai ales consola centrala .. si se vede super bine .. si in nici un caz nu se decojeste daca folosesti vopsea speciala pt plastic ..
          Attached Files

          Comment


          • prima sau ultima. sunt stickere originale ? poti sa mai faci rost ?

            Comment


            • Am vazut ca pe brosura celor de la Dacia de accesorii originale, exista un body-kit pentru MCV, ce il transforma aproape intr-un SUV. Stie careva ce preturi mai are un astfel de body-kit? E super interesant un astfel de kit. Cel putin ala pe argintiu. (cred ca stiti despre ce vorbesc.

              Comment


              • Salut !
                E undeva pe la 1.000-1.100 lei.

                Comment


                • Si eu care credeam ca s-a mai ieftenit putin. Pacat, sunt prea scumpe acele plastice, dupa parerea mea.
                  Last edited by adicata2003; 31 January 2010, 00:33.

                  Comment


                  • Pe langa "spatiu depozitare" pe care nu il am as monta un DVD player pt copilasii mei (ceva cu sina care sa se retraga in acel spatiu), schimbat fete usi + tapiterie, jante sparco pe 15" (m-au terminat , sunt bestiale) si inca ma mai gandesc...Toate astea pt MCV-ul din semnatura.

                    Comment


                    • Pt. cei care vor sa isi puna proiectoare pe MCV .. Uitati suportii de care aveti nevoie.. Cat am cautat eu ...
                      SP_A1087.jpg
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • adicata2003 ai poze cu arata ma refer aproape ca un Suv.merci
                        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                        Comment


                        • Cam asa arata:

                          Mi se pare ca e varianta pe negru sau pe argintiu.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Gusturile nu se discuta .. kit`ul de la Dacia e chiar najpa .. fratilor asta nu e SUV .. iar daca incerci sa-l faci sa arate ca unul e cel mai mare kitsch .. parerea mea ..

                            Comment


                            • Sau pozele astea. (sunt luate tot de pe forum, dflorin69-sa traiasca)
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by The_Kid View Post
                                Nu arata rau ca si aspect estetic, insa cam atat. Care este utilitatea acestei investitii (tunning este prea mult zis)? Eu zic ca este 0.
                                MCV-ul nu a fost proiectat ca fiind un SUV, nu stiu de ce le place unora sa isi "impopotoneze" cu tot felul de accesorii fara nicio o utilitate. Un propietar de SUV (fie el si un Tucson sau un Santa Fe) va rade si cu fundul de aceasta enormitate.
                                MCV-ul este o masina utila ca fiind o masina de familie, are o garda la sol destul de mare sa poti merge si pe drumuri mai accidentate, dar sa vii si sa ii pui pragurile alea care i-au redus considerabil garda la sol mi se pare o mare aberatie.
                                Bullbar-ul la fel, sa zici ca asta poate fi util in cazul unui impact cu un alt autovehicul (desi nu asta e scopul, sa faci daune cat mai mari) insa nu stiu cat de legal este pentru ca iti trebuie si omologare pentru asa ceva. Ganditi-va doamne fereste ca loviti un pieton, cum credeti ca se va simti ala in urma impactului, nu cresc oare cu peste 50% sansele ca acel impact sa fie unul mortal?
                                Nu sunt un carcotas, chiar intentionez sa imi achizitionez un Logan insa astfel de gafe nu fac decat sa dea apa la moara celor ce rad de Logan si de stilul "inventiv" al posesorului de Logan.
                                In sfarsit, fiecare face cum crede de cuvinta insa eu nu vad in kitsch-ul asta cine stie ce realizare chiar daca estetic nu arata atat de rau, putea sa investeasca banii aia in altceva mult mai util, parerea mea.
                                Asai, omul asta stie ceva

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google