Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

    A mea a inceput sa dea ulei prin zona curelei de distributie
    am cam 4500 KM
    trebui sa o duc la servis sa-mi schimbe semeringul
    ca asa este cu loganul este , cam la noroc cu am vazut ca a zis cineva pe aici , dar nu sti in ce sa cheltuiesti bani si mereu iti dai seama ca masina este o proasta investitie

  • #2
    Si eu acum am venit de la sevice, aceeasi problema, dar cica nu de la semering, de la nu stiu ce pinion, parca. Vineri trebuie sa o las o zi in service.

    Comment


    • #3
      Vali give me 5 , hehehe , ia ghici vineri la 9 sunt programat la Emilian pentru ca am ulei pe capacul de la distributie trebuie sa o las pana la 16 , abia am facut si eu 1800 km si am platiti doua rate la banca . Fuck me I'm famous !
      sigpic

      Comment


      • #4
        Mai sa se strice acum decat dupa ce a iesit din garantie...

        Comment


        • #5
          Poate ai noroc si nu este de la simering

          Eu am avut scurgere de ulei tot in zona aia dar de la un surub care cica bu avea mastic siliconic din fabrica

          Si vezi ca iti va schimba si cureaua tot pe garantie obligat fie ca vrei fie ca nu
          Last edited by andrei; 25 March 2008, 23:41.

          Comment


          • #6
            Sa ne spuneti si noua ce ati rezolvat! (care era problema si de unde erau scurgerile)

            Comment


            • #7
              La mine nu e mult ulei , daca nu citeam pe forum si nu ma uitam dupa asa ceva nici nu imi dadeam seama, uleiul a curs numai pe capacul de plastic din partea de sus cam o portiune de 2 degete grosime, in rest nu se vede nicaieri , am vazut poze pe forum, in care scurgerea era foarte mare ,uleiul ajunsese pana la scut . Va spun mai multe vineri seara dupa ce o duc la reprezentanta, sincer sunt un pic dezamagit pt. ca am probleme de genul asta la 1800 km sper ca mesterii de acolo sa rezolve problema si sa nu mai fie cazul sa ma intorc cum am citit la cineva ca s-a dus de vreo 4-5 ori pana sa rezolvat definitiv.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Salut ! Eu aseara am venit din service, au desfacut jumatate de masina ca sa schimbe pinionul de la pompa de ulei ,semeringul de distributie,si cureaua,stai de dimineata si pina seara. de la pinion se trag toate alea nu de la alt ceva (e facut de romani)

                Comment


                • #9
                  Da-ne mai multe detalii, ai vazut ce o desfacut mai exact, sunt ceva nemultumiri din partea ta , merge totul ok, ca inainte ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    M-am uitat si eu la motor dupa ce am citit pe forum si am gasit ulei la doua suruburi de pe capac.am programare la servis marti de dimineata.pot spune mai multe dupa ce vin din servis din ce cauza sa scurs uleiul.

                    Am pus si cateva poze cu motorul are 4650km.
                    Attached Files
                    Last edited by crististreulea; 26 March 2008, 14:59.

                    Comment


                    • #11
                      Eu am rezolvat-o astazi , mi-au schimbat un pinion si toata distributia ( curea , intinzator )
                      dureaza mult - au foarte multe de desfacut la motor ( baia de ulei , suport motor , capacul de plastic de la distributie , capacul metalic de la distributie , desurubeaza alternatorul , dar asta depinde de la varianta la varianta )

                      Comment


                      • #12
                        Acum merge ok , sa vad in timp daca mai da ulei

                        Comment


                        • #13
                          Astept si eu sa vad in timp.
                          Asa sunt multumit ,merge normal ca inainte,dar nu-ti zic ca am stat linga ei(linga mecanic)

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by profesoru View Post
                            Salut ! Eu aseara am venit din service, au desfacut jumatate de masina ca sa schimbe pinionul de la pompa de ulei ,semeringul de distributie,si cureaua,stai de dimineata si pina seara. de la pinion se trag toate alea nu de la alt ceva (e facut de romani)
                            Jumatate de masina inseamna jumatate pina la stilpul usilor fata sau de acolo inspre porbagaj?
                            Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                            Comment


                            • #15
                              Oare daca da jos baia de ulei nu schimba si uleiul?
                              Intreb pentru ca eu ar trebuii sa fac si revizia de 10.000.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google