Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sebibv View Post
    radiantm Dacia in schimb... Mare teapa. Il inteleg pe mr k..
    Daca il intelegi, te poti duce dupa el, fara suparare. Succes!

    Comment


    • alex1ioan Foarte valoros comentariul tau.
      @Cyrusddm

      Sa vedem, o sa te tin la curent.

      Comment


      • ........rolul forumului nu este acela de a spune cat de rahat este Dacia, ca doar nu ea ne-a bagat mana in buzunar.

        Comment


        • Daca il intelegi, vinde-o si ia alta straina, nu mai indura chinul.

          Comment


          • Nu "ie" bani. ;)))

            Comment


            • Pentru un cazan se găsește, cu piele, full, dublu climatronic "functional", senzori ploaie etc și nu în ultimul rând , negociabil.

              Comment


              • alex1ioan

                Cred ca pana si tie iti este clar ca Dacia e cea mai ieftina mașina noua. Și nu cred ca esti nici tu vreun mare avut, avand in vedere motorizarea pe care o ai.
                Te rog sa te abtii ca nu esti interesant. Nu dispera, se pare ca nici 1.0 nu e mai breaz... Poate te vedem și noi pe aici postând "on topic".
                Ps: pentru un "cazan se gasesc" ...pentru ca se face acordul cu bani...
                Pana una alta, vedem ce se intampla dupa vizita in service.
                Nu stiu cât o sa mai am rabdare sa ma agit cu problema cu uleiul. S-ar putea ca problema sa fie mult mai extinsa insa nu stim cati se uita la ulei la o masina noua. La 1.4 cred ca m-am uitat de 3 ori in 8 ani... Si asta după ce a iesit din garantie.
                Sunt sigur ca dacă as face drumuri mai lungi s-ar arde acea benzina...
                Last edited by sebibv; 9 December 2018, 22:16.

                Comment


                • Nu te agita prea tare, trolli apar peste tot.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • sebibv Am răspuns în tonul impus de sadicu, daca erai atent, nu e cazul de lectii de gramatica. Da, nu sunt un avut, de aceea m-am intins cat mi-a fost plapuma, nu visez la cai verzi, in functie de nevoi am ce-mi trebuie.

                    Comment


                    • Cred că și tu ai înțeles că "fiecare pasare pe limba ei piere".(asta că să păstrăm tonul in continuare)

                      Comment


                      • Salut.
                        Stie cineva daca exista posibilitatea de a fi vizualizata pe CB/Media Nav temperatura motorului?
                        De asemenea, poate fi afisata pe CB ora? Mentionez ca pe modelul meu, ora exacta apare doar pe MediaNav.
                        Multumesc

                        Comment


                        • Mi se pare ca poate fi activata afisarea ceasului pe CB, doar ca trebuie cineva sa intre in calculatorul masinii sa faca asta. de asemenea se poate afisa temperatura pe MediaNav, era un tutorial la un moment dat pe site, parca se folosea o placuta Arduino, un search cred ca ar fi util.

                          Comment


                          • Originally posted by f_vladut View Post
                            Salut.
                            Stie cineva daca exista posibilitatea de a fi vizualizata pe CB/Media Nav temperatura motorului?
                            De asemenea, poate fi afisata pe CB ora? Mentionez ca pe modelul meu, ora exacta apare doar pe MediaNav.
                            Multumesc
                            Posibil sa gasesti aici raspunsul:

                            Comment


                            • Astazi la un service auto am auzit o discutie intre doi mecanici: "ia uite, ba! Mi-a mai venit un sandero ca (xxxxxx). Cu aceeasi problema la cutie. Cica nu mai citeste pedala de ambreiaj cand o calci..." De aici am dedus ca ar fi o problema la cutie din cauza ca "nu mai e citita" pedala de ambreiaj. Banuiesc eu ca e vorba de cutii easy-r. Mai multe detalii nu stiu ca nu m-am bagat in seama dar as vrea sa aflu daca stie cineva ceva. Multumesc!

                              Comment


                              • "​Cica nu mai citeste pedala de ambreiaj cand o calci"
                                ​​​​​​La easy-r cam calci in gol "pedala de ambreiaj"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google