Noul Logan 0.9 Tce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • consumul prin oras la mers fara eco imi arata un 7 , 1 la eco am 6.8 dar am deabia 3000 km cu ea, am rezolvat si treaba cu zgomotul din filkmulet era de la piciorusele cutiei filtrului de aer in prinderile care se fixau dadeau zgomotul acela. Cat despre jen ti merg si cele cu et de 43 si cele cu et 50 distanta ramanand la fel 4x 100 .masina vine echipata cu jenti cu et de 40

    Comment


    • Epurefule, precis ai 205.55.16 pe cartea tehnica? Lumea e circumspecta.

      Comment


      • ... asa apare la mine ...
        sunt curios la colegi cum apare.
        Attached Files
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Eu tot 185/65/15 am.
          sigpic

          Comment


          • Dar pe usa de la sofer ce dimensiuni aveti?

            Comment


            • Eu unul nu m-am uitat ... dar nu stiu ce importanta are. Ceea ce este trecut in cartea masinii este ceea ce este omologat.
              Deci pe usa poate sa scrie orice, daca in carte apare doar pe 15" altceva este ilegal. ... Asa-s legile si nu avem ce face.
              Merci
              Last edited by 77sky; 13 January 2013, 23:15.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Oricum mai mari de 15 nu sunt la logan sau sandero, doar sa stepway sunt pe 16.
                sigpic

                Comment


                • Eu l-am intrebat pe Epuref daca are 205/55/16 pe cartea tehnica.Dupa ce i-a venit cartea a raspuns la postul nr. 71 "Am vazut ca am si alta in partea dreapta la pasager cred ca acela e de la airbag in fine ca si vesti bune la alternativa clasicelor cauciucuri de 185 65 15 apare in carte acum la noul logan si dimensiunea de 205 55 16 un lucru bun dupa parerea mea ". Deci Epuref are 205/55/16 omologate daca e sa ne luam dupa spusele lui.
                  Last edited by karlos12; 13 January 2013, 23:59.

                  Comment


                  • cand se merge la rar se cere expres trecerea in talon a dimensiunilor omologate. sau la inmatricularea masini pentru cele noi se cere acest lucru.
                    a si nu vad de ce nu ne-am lua dupa spusele lui.
                    Last edited by ionutprodan; 14 January 2013, 10:08.

                    Comment


                    • Din cate stiu eu cartile vin completate de fabrica. Apoi de la dealer se merge la rar cu cartea si cu certificatul de conformiteta pt. omologare.
                      Deci probabil ca daca fabrica nu iti trece in carte nu se poate omologa.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      Last edited by M.FLORIN; 14 January 2013, 10:20. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Da, asa este. La mine dealerul a fost la RAR si a pus folia pe carte, iar la masina veche, un logan din 2006, dealerul mi-a dat cartea si am fost eu la RAR iar cei de acolo mi-au pus folia pe carte.
                        sigpic

                        Comment


                        • eu am vazut pe usa ca scrie 205/55/r16.
                          de ce nu ar scrie si in talon?
                          asta la sandero si logan, ca stepway are roti pe 16 din fabrica.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • a cerut unu din voi la dealer sa va treaca in talon toate dimensiunile de anvelope? asa de curiozitate. sau a mers la rar sa vada daca se poate trece in talon toate dimensiunile de anvelope si ce costuri implica asta.
                            eu am fost cu vechea masina acum 4 ani si desi in talon era trecuta o singura dimensiune, de la rar au trecut si alte tipuri de anvelope(inca 2 dimensiuni). mergeti si intrebati daca va deranjeaza asa de tare.

                            Comment


                            • @me_catalin pe usa scrie ca probabil pentru alte tari, de ex germania, poti sa-i pui si roti pe 16", de ex lodgy sau ca poate daca o sa fie si motorul de 1.2 tce pe logan 2, o sa se poata puna roti pe 16 si in ro. are renault o politica de-ti vine rau...
                              Last edited by Renault; 14 January 2013, 15:00.

                              Comment


                              • in carte nu vine scris cele de 205 doar pe usa dar te poti duce la rar sa iti treaca pe carte si aceasta dimensiune nu stiu cat trebuie sa platesti si sa stai pe la cozi , masina e omologata din fabrica pe 205 cu 16 vezi portiera soferului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google