Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-am pus echiparea de iarna ( jante si anvelope noi ). Valve normale, totul e normal. Nu mi s-a aprins niciun martor in bord, aviz la TPMS. Inseamna ca nu e functional sistemul sau cum ?!

    Comment


    • @GuGu21: Te-am corectat eu
      "Mi-am pus echiparea de iarna ( jante si anvelope noi ). Valve normale, totul e normal. Nu mi s-a aprins încă niciun martor in bord, aviz la TPMS. Inseamna ca nu e functional sistemul sau cum ?!"

      Mai așteaptă aprox 50-60 Km și să ne spui ce se întâmplă
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Asta vroiam sa ii scriu si eu, probabil va trebui sa mearga la o cunostiinta cu Clip-ul si sa dezactiveze acesti senzori.

        Comment


        • Interesant, o sa continui sa merg asa - vedem ce se intampla. Revin si cu poza cand se schimba ceva.
          aris86, cei de la service mi-au zis ca se aprinde doar un martor in bord ( fiind led, nu se incalzeste, deci putin ma doare ). Nici prin gand nu-mi trece sa apelez la CLIP, 3 luni pe an aprox. nu mor eu cu un beculetz aprins acolo - mai ales stiind ca masina nu are nimic...

          Comment


          • O sa fie mai mult decat un led aprins. O sa fie chiar doua leduri aprinse si un beepait enervant.

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Bipăie dacă a fost setată presiunea, dacă nu a fost setată presiunea, se aprind cei 2 martori oranj TPMS și defectiuni electrice(asta e bicolor roșu/oranj) fără bip
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Am si eu o nelamurire. Citeam niste ziare pe internet si vad un titlu care imi atrage atentia: Cum s-a comportat noul logan mcv la testele euroNCAP?
                Dau pe el asteptandu-ma sa aiba un scor apropiat de sandero ca doar e cam aceeasi masina (daca nu chiar aceeasi + portbagaj) si uite ce gasesc: http://www.euroncap.com/results/daci...n_mcv/588.aspx
                Ma refer la protectia celor din fata.
                Pun si un link cu sandero:
                Find Euro NCAP latest ratings for recently tested vehicles sorted by publication date, star rating and make with standard equipment or safety pack

                Imi poate explica si mie cineva, ca eu nu pricep, de unde vine aceasta diferenta, dupa parerea mea, mare?

                Comment


                • Anul asta s-au schimbat regulile, vezi cazul Noul Renault Megane.

                  de ex: acum se punctează senzori purtare centuri de siguranță spate.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Da, asa are logica, multumesc!

                    Comment


                    • Asta + ca oricat de stiintific ai face testul nu ies 2 la fel (viteza poate fi diferita cu 1-2 km/h etc). Masinile mai evolueaza de la o luna la alta, devin mai usoare cand se scoate lampa din torpedou, etc.
                      Uneori mai ai si noroc sa nimereasca manechinul Fix in airbag, ca la MCV a nimerit pe langa la socul lateral si desi nu a patit nimic s-a depunctat.
                      A aparut si whiplash pe locurile din spate, ce in 2012 nu era.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Salutare.Unde este claxonul la L2 ?Asta original suna ca un soarece electrocutat!As dori sa-l schimb cu unul cu ureche muzicala,bitonal.Trebuie vreo modificare suplimentara sau doar se monteaza si atat?Multumesc.

                        Comment


                        • Până la urmă MCV are 3 iar Megane tot 3, la fel și C elysee / 301

                          @Marian SLZ sub farul stâng, atenție cel original nu are releu, toată forța trece prin acel buton.
                          Last edited by t0rquemada; 4 December 2014, 18:09.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc t0rquemada.Deci daca-i pun unul bitonal trebuie releu?Cred ca o sa fac rocada cu cel de la Loganul vechi.Nu este el bitonal dar suna mult mai bine decat asta de pe L2.

                            Comment


                            • intre baterie si far, destul de accesibil pe sus.

                              Comment


                              • pentru ce trebuie releu la claxon?
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google