Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am avut senzatia ca le-am vazut la un taximetrist. Am gasit aici pe forum, un set de dokker cu 100 ron. O sa cumpar si un antifurt.

    Comment


    • O senzatie asemanatoare am avut si eu cand mi le-au maritat baietii.

      Noaptea mi le-au furat si dimineata la prima ora erau pe okazii, mercador si olx...spalate frumos cu specificatia ca unul din ele are o mica zgarietura si poza edificatoare. Zgarietura o stiam ca-n palma ca m-am ofticat cand am facut-o.

      Da' ce puteam sa fac?

      Comment


      • Salutare,
        A schimbat cineva becurile originale cu cele pe leduri(cree) la logan 2, ma intereseaza in special la semnal..(se poate schimba cadenta pentru cele cu led din BCM-uch fara a insera diverse module in instalatie)..
        am comandat unele pentru:
        AR,stop central frana,pozitie ceata,stop frana si pozitie,semanal.


        Mersi
        Last edited by bobbyred; 24 December 2014, 04:15.
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Originally posted by wolfiqed View Post
          O senzatie asemanatoare am avut si eu cand mi le-au maritat baietii.

          Noaptea mi le-au furat si dimineata la prima ora erau pe okazii, mercador si olx...spalate frumos cu specificatia ca unul din ele are o mica zgarietura si poza edificatoare. Zgarietura o stiam ca-n palma ca m-am ofticat cand am facut-o.

          Da' ce puteam sa fac?
          Sa trimiti un mail celor de pe okazii. Cred ca am gasit anuntul cu capacele tale, pe okazii setul costa 149 ron. L-am intrebat pe tip daca nu sunt cumva furate, le-am zis ceva de bine celor care mi le-a luat si parca a ezitat.

          Comment


          • Toporas asta,la user ma refer, are/avea o grămadă de anunturi de genul asta..Vinde peste tot..Daca sunt procurate prin sterpelire ar merita ceva dar nu pot reproduce aici...
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Originally posted by bobbyred View Post
              Salutare,
              A schimbat cineva becurile originale cu cele pe leduri(cree) la logan 2, ma intereseaza in special la semnal..(se poate schimba cadenta pentru cele cu led din BCM-uch fara a insera diverse module in instalatie)..
              am comandat unele pentru:
              AR,stop central frana,pozitie ceata,stop frana si pozitie,semanal.


              Mersi
              Am schimbat eu bobby: pozitie/ stop frana cu flash si ar; pt semnal nu am gasit

              Din pacate nu poti demonstra concret ca sunt ale tale; le recuperai cu sau fara politie. Nu stiu cati isi mai aduc aminte de vechile jante de 1300 care aveau pansonat nr de inmatriculare. Se poate face ceva de genul pe interiorul capacelor, cu un letcon sau pistol de lipit
              Last edited by Madutzu25; 24 December 2014, 10:11. Reason: Automerged Doublepost
              My Ride sigpic

              Comment


              • @bobbyred: Se poate modifica intervalul de semnalizare din uch doar cu ddt2000+derelek, (poate activezi și semnalizarea cu impuls dacă tot ai acces la el).

                @Madutzu25: Înainte de 89 era o masură impusă de Miliție ca toate mașinile să aibă poansonat nr de înmatriculare pe toate jantele, inclusiv rezerva, pentru combaterea furturilor.

                Seturi de poasoane se găsesc de cumpărat.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • la scrierea nr de inmatriculare pe capace, jante, m-am gandit si eu, este o solutie, dar trebuie facut-a intr-un loc vizibil pentru descurajare.....altfel.....prea multa bataie de cap.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Pentru capace se poate folosi aceeasi metoda ca la scrierea numarului de inmatriculare pe oglinzi ? Sau care ar fi solutia ca sunt interesat si eu.

                    Comment


                    • Am montat noile capace si antifurtul.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Cât te-au costat cu totul?

                        Comment


                        • 129 ron (100 setul de 4 capace, 25 lei antifurt si 4 lei saibele sa prinda mai mult pe capac).

                          Comment


                          • eu le lasam fara capace...., oricum anvelopele de vara mai mult ca sigur le pui pe jante de aliaj.....Bafta!
                            Last edited by Oti; 24 December 2014, 20:46.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Am montat noile capace si antifurtul.
                              antifurturile sunt standard prin targ vitan (hexagon cu un "stift: in mijloc ),eu am modificat suruburile+cheia la un strungar
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • am nevoie de codurile stergatoarelor valeo (care sunt montate pe masina din fabrica); ma poate ajuta cineva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google