Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dot 0815 ... 185 60 r15, nu chiar de logan insa d-astea folosesc
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • ai vreun motiv anume, sau fiindca sunt mai accesibile ?

      Comment


      • Arata mai bine cu talon mai mic.

        Comment


        • da, dar rotile sunt mai mici si ramane mai mult spatiu intre roata si aripa.
          desi masina e lasata ( a mea) cred ca s-ar vedea nasol spatiul ala.
          talon mai mic care arata bine, in opinia mea, implica jante pe 16 sau 17.

          Comment


          • Arata bine ? Tine cont ca la suspensie e stock ...
            Poza e cu precedentele insa cu astea golul arata mai mic pentru ca sunt noi si nu sunt tasate precum cele vechi
            Sunt mai trase un pic pe jante si stau mai ok pe asfalt nu sunt la fel de marmelada precum 65
            Attached Files
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • daca e stock arata bine.
              energy saver nu sunt marmelada, dimpotriva, cred ca talonul e cam tare. daca iau o groapa zici ca dau cu janta. nu prea amortizeaza.
              dar au aderenta super si pe uscat si pe ploaie.

              deci vitezometrul iti indica cu 2,9% o viteza mai mare decat cea reala.
              si sunt cu 18 mm mai mici in diametru.

              ia uite ce oferta au astia saptamana asta. interesant.


              Last edited by B997NDL; 23 May 2015, 21:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Energy saver n-as lua, de banii aia mai bine schimb dimensiunea la 195 si iau blueresponse, la michelin platesti o groaza de bani numai marca, nu zic, sunt si bune, dar sunt si altele mai bune
                Ps 185 60 r15 sunt intotdeauna mai scumpe ca 185 65 r 15
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Salutare. Vechile mele gume Michelin s-au dus de tot, inca am pe masina cele de iarna asa ca am luat azi din Metro 4 cauciucuri Bridgestone Ecopia pe 15". Inca nu am apucat sa le montez pe masina, astept sa ma programeze saptamana viitoare la montaj/ echilibrat. Sunt curios daca are cineva, cum se comporta, eventual daca isi merita banii (au fost la 142 lei/bucata, discount 50%, montaj + echilibrare gratuit).

                  Comment


                  • daca au fost 142 de lei ce vrei sa merite ?! la 142, daca franezi in bucuresti si se opresc la peris, dar n-ajungi pana in ploiesti, sunt bune.
                    aia care dau 330 pe anvelopa ce pretentii ar trebui sa mai aiba ?!
                    ce dot au ? ce an de fabricatie, adica ?! in niciun caz nu cred ca vor fi ca michelinurile, daca au fost -50%. nici noi n-ar fi fost, dar asa, nicio sansa.

                    Comment


                    • Fabricatie 2014. Ma gandeam ca-si merita banii, nu am gasit la banii astia nimic nou (Sava, Trayal, Debica sau mai stiu eu ce), doar resapate. Nu am gasit pareri despre ele pe forumurile romanesti, de aceea am intrebat. Daca am facut o alegere proasta, asta e...
                      Apropos, primele cauciucuri au fost Continental, nu Michelin... Mea culpa!

                      Comment


                      • Sunt bridgestone. Cat de proste pot fi? Oricum mai bune decat motrio, kleber & comp.

                        Comment


                        • Bridgestone e marca premium.

                          Am avut eu Turanza ecopia si nu sunt cu nimic mai prejos decat Conti sau Michelin.


                          Sent from mobile
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Salut.
                            Anul asta am schimbat si eu pe fata vechile continental originale cu 2 michelin energy saver....deocamdata foarte multumit.
                            Numai bine.
                            ps:ca si pret au fost undeva la 256 lei/buc
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Originally posted by escu69 View Post
                              Salutare. Vechile mele gume Michelin s-au dus de tot, inca am pe masina cele de iarna asa ca am luat azi din Metro 4 cauciucuri Bridgestone Ecopia pe 15". Inca nu am apucat sa le montez pe masina, astept sa ma programeze saptamana viitoare la montaj/ echilibrat. Sunt curios daca are cineva, cum se comporta, eventual daca isi merita banii (au fost la 142 lei/bucata, discount 50%, montaj + echilibrare gratuit).
                              La banii aia sunt un best-buy, chiar și cu dot din 2014.
                              La 140 lei/buc. nu găseai decât gunoaie de reșapate sau cele mai de buget anvelope, gen Kleber, Matador etc.

                              Comment


                              • @escu: uite review-uri
                                depinde de care ecopia sunt...
                                postez mai multe.
                                Will the Bridgestone Ecopia EP100 suit your car? Find the best tyre for your car read 8 reviews for the Bridgestone Ecopia EP100 and compare to other Premium Low Rolling Resistance tyres at tyre reviews

                                Will the Bridgestone Ecopia EP150 suit your car? Find the best tyre for your car read 58 reviews for the Bridgestone Ecopia EP150 and compare to other Premium Low Rolling Resistance tyres at tyre reviews

                                Will the Bridgestone Ecopia EP200 suit your car? Find the best tyre for your car read 19 reviews for the Bridgestone Ecopia EP200 and compare to other Premium Low Rolling Resistance tyres at tyre reviews

                                Will the Bridgestone Ecopia EP25 suit your car? Find the best tyre for your car read 12 reviews for the Bridgestone Ecopia EP25 and compare to other Premium Low Rolling Resistance tyres at tyre reviews


                                Bridgestone Tyres reviews and ratings. Read unbias reviews and roadtests of Bridgestone tyres

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google