Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Falken gasesti si la 200 de lei, google it.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Salut!

      Cele mai bune anvelope de vara la ora actuala ptr. Dacia Logan sunt Michelin Energy Saver+.

      Dan

      Comment


      • Pe ud sau pe uscat ?
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Cele mai bune anvelope de vara la ora actuala ptr. Dacia Logan sunt Michelin Energy Saver+.
          Conform ce sau conform cui?

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            N-am zis ca nu poate da 160 lei in plus.
            Dar merita? Adica diferenta de aderenta o fi in favoarea Conti, dar cred ca e insesizabila de la volanul unui Logan.
            Merita sa platesti doar pentru brand?
            NDL ar spune ca da, dar numai pentru Michelin.
            Din ce stiu eu, conti are si performante bune la capitolul km rulati.
            Pt diferenta asta mica, eu as lua conti. La diferenta mai mare de 100 euro, as face un brainstorming.

            Comment


            • Din ce stiu eu, conti are si performante bune la capitolul km rulati.
              La ContiEco.
              PremiumContact se uzeaza mai de repede.
              Michelin Energy Saver tin mai mult decat Conti, ca idee.
              Totusi, durabilitatea e la coada criteriilor cand aleg o anvelopa, eu unul prefer sa stea masina bine pe sosea in primul rand.

              Comment


              • Michelin Energy Saver+ sunt anvelopele care stau cel mai bine la raportul performanta,consum,uzura. Sunt anvelope care rezista la un rulaj de pana la 100.00km oferind in acelasi timp aderenta atat pe uscat cat si pe ud. In plus sunt fabricate in Germania calitate garantata. Va recomand sa luati in seama anvelope fabricate doar in Germania sau Franta.

                Comment


                • Deci conform tie. Bun asa.

                  Nu se poate sa aiba aderenta trasnet, totodata sa si tina 100k, sa mai coste si putin, totul e un compromis.

                  Cand vorbesti de performante, renunti la macar unul din criteriile durabilitate/cost.
                  Last edited by mr.K; 6 April 2015, 12:36.

                  Comment


                  • du-te tare... oriunde.
                    copy-paste din pliantele mishlin.

                    Comment


                    • Michelin -the best. Also, Motul is the best!

                      Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.


                      Acum distribuie si Michelin, nu doar Motul.
                      Last edited by mr.K; 6 April 2015, 12:44.

                      Comment


                      • Domnule daca ati citit posturile mele de mai sus ati fi vazut ca pentru iarna am recomandat Dunlop WinterResponse 2 ca fiind cele mai bune anvelope de iarna pentru Dacia Logan.Deci dupa cum ati observat nu am angajamente contractuale cu Michelin insa Michelin Energy Saver + sunt cele mai reusite anvelope de vara pentru Dacia Logan.

                        Comment


                        • Eu folosesc de cateva saptamani Michelin Primacy3 sunt de vara si sunt de-a dreptul incantat de tot ce pot face aceste gume. Poate si pt ca sunt noi am aceasta senzatie, dar franarea si aderenta masinii este excelenta.

                          Asa cum am scris cagteva pagini inainte am pus 205/55/16 deci mai late ca cele stock.
                          Dar acum nu mai pot bloca rotile oricat de brutal as frana, nici macar cu apa pe carosabil, si zic aici nu doar de carosabil un pic ud. Aderenta pe uscat era normala sa zic asa dar m-a surprins placut cat de bine se lipesc de asfalt ud.

                          Aveam Bf inainte, care sunt ceva licenta Michelin dar dupa 4 ani au devenit tari ca un plastic. Durata de utilizare la BF era de 4-5 ani, la MIchelin e de 10. Oricum n-o sa le duc asa de mult, dar doar ca idee.

                          Am uitat sa precizez ca nu am ABS pe masina. Pt mine e foarte important sa nu se blocheze rotile. In oct am schimbat fata masinii pe carosabil un pic umed, culmea in urcare si nu mai mult de 50 km/h. Am pus frana si m-am dus sanie.
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • Pai stai domnule ca primacy3 deja e din alta liga.

                            Comment


                            • Daca nu poti bloca rotile pe ud, cred ca ai franele stricate.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • De acord cu mumus
                                Nu de multe ori se intampla asta



                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google