Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc colegilor ptr raspunsurile date. Continental e invingatorul !!!

    Comment


    • Am discuri pline nu ventilate. Intentionez sa pun discuri ventilate, etrieri si tot ce trebuie.
      Nu e stricat nimic doar ca nu sunt obisnuit sa franez in voie fara sa blochez rotile, asta pateam cu gumele BF de 4 ani 185/65/15
      Si totusi se blocheaza daca apas brusc la podea, in situatii normale cand vreau sa opreasc nu reusesc sa le blochez.
      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

      Comment


      • Deci nu ca nu reusesti... Nu vrei...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • La dacia 1310 nu reuseam sa blochez rotile ))))

          Comment


          • Nici eu la 1410... Dar doar pe uscat , si avea un fel de kormorane, dar cu denumirea veche... Nu mai retin exact, montana parca.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Eu nu reuseam sa o bag in viteze, insa la frane era brici!
              Hai si on topic.

              Comment


              • ontopic , azi am mers cu primacy3 d'alea , noi noute . ploua. is excelente , chiar am vrut sa rup putin aderenta in curbe , sa intre abs ul , canci. is de aderenta 10 , zgomot la rulare 10 in opinia mea. banuiesc ca se vor toci mai repede decat energy saver sau altceva "eco"...
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Desi MICHELIN spune ca CROSSCLIMATE sunt disponibile de la 1 Mai vad ca deja se pot cumpara.

                  http://www.vadrexim.ro/anvelope-vara...te-92-xlv.html

                  Comment


                  • Indicele de viteza V (240 km/h) e adecvat pentru Logan si conducatorii lui care obisnuiesc sa prinda +200/h.
                    Michelin trambita ca pretul lor se va situa intre cel al gumei de vara si cel al gumei de iarna, doar probabil ca nu a precizat ca nu va face si specificatia potrivita pentru Logan, 88T, iar lumea de pe aici s-a infierbantat.
                    Sa vedem cine isi cumpara primul de pe forum gume din astea.

                    Comment


                    • Poate se fabrica si 88T dar nu sunt inca disponibile.

                      Comment


                      • Eu vad altceva aici; indice de viteza T, adica 190km/ora si un pret destul de acceptabil.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • 306 lei, nu prea e INTRE pretul lui Saver si pretul lui Alpin, care costa 250-260 lei fiecare.
                          Gargara Michelin. Cand esti mare producator si lansezi un produs nou, cica revolutionar, impui preturile de vanzare maximale, acordand discounturi comerciantilor.
                          Cum am zis, astept cozile formate la CrossClimate, asa cum sunt la iPhone 6, Samsung S6 Edge...
                          Last edited by mr.K; 15 April 2015, 10:09.

                          Comment


                          • Da corect, n-am urmarit toti indicii de viteza si greutate pentru 185/65 R15, deci posibil sa se fabrice si 88T.

                            mr.K, vadrexim nu sunt importatori oficiali Michelin si na, profita si ei acum de exclusivitate ca doar sunt singurii care le comercializeaza.
                            Last edited by Cromatic; 15 April 2015, 10:07.

                            Comment


                            • Asa si...?
                              Asta e pretul de vanzare al unei firme, nu cel de plecare din fabrica. Fiecare isi pune adausul care il doreste.
                              LE.
                              Uite ca si altcineva intelege mecanismul pretului; numai carcotasii, nu.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Daca vrei sa te tii de ce spui in reclama, procedezi cum am mai zis:
                                Cand esti mare producator si lansezi un produs nou, cica revolutionar, impui preturile de vanzare maximale, acordand discounturi comerciantilor.
                                Daca nu, gargara. Tipic frantuzesc.
                                In privinta Michelin nici nu trebuie sa fi icoarcotas ca sa spui realitatea, ca vand marfa cel mult la fel de buna ca a altora, doar ca o vand mai scump.
                                Last edited by mr.K; 15 April 2015, 10:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google