Stepway 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi frumos. nu am observat in poza 4, am crezut ca vrei sa ne arati parasolarul, ca esti pregatit de vara

    Comment


    • Ieri am facut comanda pentru conductele de aer pentru locurile din spate. 200 de lei cu tot cu montaj, la Simpotrans Colentina.
      Joia viitoare ma duc sa le montez
      Attached Files
      My ride

      Comment


      • Originally posted by prazvan View Post
        Astazi ma duc sa imi pun folie Lumar ATR pe luneta si geamurile spate la baietii de la http://www.detailingautoconcept.ro/. Trebuie sa fiu atent la ceva in mod special?
        salut,
        ai pus folia la ei? de care? cat a costat? esti multumit?
        vreau sa ajung saptamana viitoare tot la ei.

        Menavrus ma intereseaza si pe mine, cat a costat si unde ma trimiti si pe mine sa-l iau/instalez?
        Last edited by Bdaniel; 16 April 2015, 21:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Am pus folie Llumar ATR Premium, cea mai inchisa (7% transparenta parca). A costat 450 de lei cu tot cu manopera. Sunt foarte multumit, pe langa faptul ca iti imbunatateste aspectul masinii, iti opreste si razele solare, astfel ca se incalzeste mai putin in masina.

          Clar recomand, atat folie asta cat si service-ul acela. Pana acum, folie se comporta ireprosabil, nu are nicio problema.
          My ride

          Comment


          • Ce am mai facut in ultima vreme:
            Am montat conductele de aerisire pentru locurile din spate. Cei care stau acolo au remarcat o climatizare mult mai buna. In concluzie, recomand. Le-am montat la Simpotrans Colentina, a costat 200 de lei cu tot cu manopera. A durat aproximativ 40 minute.
            De Paste am facut un drum in Grecia si inapoi, aproximativ 1,800 km, am scos un consum mediu conform CB de 5.7 cu 4 persoane in masina plus bagaje. Masina s-a comportat excelent, nicio problema.
            Revizia de 1 an la Meridian Vest cu reducerile de 25% pentru schimb ulei si 10% voucher myDacia a costat 430 de lei. Foarte multumit de pret cat si de serviciile de acolo. Atasez factura pentru a vedea ce s-a schimbat.
            La revizie am semnalat si craparea unui ornament cromat de la aerisitoarele din bord si gropita care s-a format la pedale, unde sta calcaiul piciorului drept (e o problema cu polistirenul pe care am mai vazut-o aici pe forum). Au trimis problemele semnalate la Pitesti, astept raspuns.
            Attached Files
            My ride

            Comment


            • Chiar toate reprezentanţele folosesc ulei 10W40 pentru 0,9 TCe?

              Comment


              • ce are 10W40?
                My ride

                Comment


                • E foarte natural
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Turbina "ştie" cel mai bine.

                    Comment


                    • Merci o sa trec pe la ei
                      Cotiera ai luat-o din Vitan, mai stii de unde? Cum se comporta? Montaj tot la ei sau l-ai facut personal?

                      Comment


                      • Unde imi puteti recomanda sa fac un detailing exterior si interior, bun? Nu am ustensile si nici nu ma pricep sa fac asta acasa.

                        Sent from my LG-D855 using Tapatalk
                        My ride

                        Comment


                        • Ai mesaj privat

                          Comment


                          • Ma pregatesc pentru o plecare la vecini bulgari la munte, la Bansko.
                            A trecut cineva recent prin Sofia? Care este ruta optima de traversare (voi trece intr-o marti, in jur de pranz) ? Ultima data (Aprilie 2015), am folosit centura de sud, si a fost destul de aglomerat, plus ca si peisajul e dezolant.

                            Cum este prin centru?
                            My ride

                            Comment


                            • Ma pregatesc de un tur prin Europa, vreo 5000 km. Masina nu a avut nicio problema pana acum, insa ma gandesc sa ii fac o verificare inaintea drumului.
                              My ride

                              Comment


                              • Verifica nivelul antigelului, al uleiului, al lichidului de frana, al lichidului de servo si presiunea in roti si cam asta e.

                                Da o roata jos si verifica ca placutele de frana fata sa aiba minim 8-9 mm grosime.

                                Astea le poti face tu.

                                P.S. de lichid de parbriz nu am zis pentru ca e prea simplu
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google