Stepway 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Ampt View Post
    Probabil chiar înainte de concediu
    Aşteptare uşoară!
    Aici chiar ai nimerit-o, pe 30 plec in concediu dar din ce am discutat cu dealerul acesta spera ca pana pe 17.06 sa ajunga si atunci as avea timp sa o si inmatriculez dar daca sare de 20.06 nu stiu daca ma mai incadrez.
    Asteptare usoaraaaa????
    Cea mai chinuitoare asteptare din viata mea.

    Comment


    • #77
      Originally posted by balooo View Post
      Putin offtopic: vreau sa zic ca am impresia ca santem ciudati rau, ca popor, daca sustinem niste chestii de genu asta. Anul trecut am facut rost de un catalog de la euro motor sport cu masinile care vor aparea in 2014. De ce americanii scot masini cu motoare de 4,5,6 litri ?? inca?? in era economiei si protectiei mediului? de ce nemtii scot adevaratele masini cu motoare de la 3,4 litri in sus? Iar pt prapadeniile de est-europeni se baga drujbele astea? 1,6 16 v la americani e considerat fier de calcat. Nici nu se uita la asa ceva. 0,9 e o gluma proasta. De ce se insista atat pe micsorarea motorizarilor, pe reducerea emisiilor de co2 la masini? Iar coloasele industriale ale lumii polueaza de sute de mii de ori mai mult? De ce nu se umbla la radacina problemei? Nu stiu de unde sa mai scoata din motoare producatorii de auto, constransi de normele euro. De ce normele euro nu se uita unde e adevarata poluare a terrei?

      Dupa ce m-am uitat in catalogul cu masini 2014 la sectiunea SUA si Germania imi venea sa plang cand ma uitam la loganul amarat de 1,6. pe care l-au desfiintat.

      Nu o sa reusim niciodata sa iesim din starea de ingenuncheati si cobai cu atitudinea asta. Lantenta pana la loc comanda.

      Incheiat offtopicul.
      Raspunsul e simplu.SUA isi permite pentru ca "suge" petrolul de la prosti.De ce crezi ca se face atata tam-tam in Siria,Liban,Irak etc etc?Stiai ca din resursele globului doar SUA consuma 30%?ceea ce e foarte mult.
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • #78
        Originally posted by Bdaniel View Post
        Asteptare usoaraaaa????
        Cea mai chinuitoare asteptare din viata mea.
        Chiar mai chinuitoare decât lăsarea la vatră din armată?
        Pentru mine cel puţin aceea a fost cea mai chinuitoare aşteptare.

        Comment


        • #79
          Originally posted by Ampt View Post
          Chiar mai chinuitoare decât lăsarea la vatră din armată?
          Pentru mine cel puţin aceea a fost cea mai chinuitoare aşteptare.
          Cu armata nu o stiu dar cu siguranta se apropie de cea cu nasterea fetitei mele

          Comment


          • #80
            Saptamana asta masinuta a mai primit niste covorase de cauciuc speciale pentru Sandero 2, si obturatoare de praf.

            Am luat covorasele din Vitan cu 125 de lei, si se potrivesc perfect. Au orificii pentru fixare in podea, iar cele din spate sunt foarte lungi, se duc mult sub scaunele din fata.

            Obturatoarele le-am luat tot din targ, 10 lei bucata, si pentru a le monta le-am taiat intr-o parte. Nu stiu daca au vreun efect, dar sa fie...

            In alta ordine de idei, am niste covorase de cauciuc care se potrivesc aproximativ pe Sandero 2. Poate merg mai bine pe Logan. Le dau la un pret modic.
            Attached Files
            My ride

            Comment


            • #81
              Sa le utilizezi cu placere!
              Din poze, covorasele par de calitate.
              Obturatoarele le puteai lua de la un coleg de pe forum la 25 de lei toate 4.

              Comment


              • #82
                da, stiu, dar daca eram in targ, am zis sa le iau de acolo....
                My ride

                Comment


                • #83
                  Astazi ma duc sa imi pun folie Lumar ATR pe luneta si geamurile spate la baietii de la http://www.detailingautoconcept.ro/. Trebuie sa fiu atent la ceva in mod special?
                  My ride

                  Comment


                  • #84
                    sa scoata bine de tot apa de sub ea! sa o frece pana nu mai ramane nicio bula de apa de preferat.

                    Comment


                    • #85
                      Si am pus si folie pe masina (transparenta 7%, Llumar ATR). Sunt foarte multumit de cum a iesit, arata foarte bine. Ca o prima impresie, este foarte intuneric in spate

                      Toata operatiunea a durat cam 1 ora jumatate, a costat 450 lei, si totul este legal (am primit certificat de garantie, de conformitate, si timbre pe geamuri)
                      Attached Files
                      My ride

                      Comment


                      • #86
                        marturisesc ca arata bine tanculetzul !
                        Keep walking...

                        Comment


                        • #87
                          Gata sunt "deplin"

                          Dupa ceva asteptare si o parte de concediu facut cu Loganelu' a venit si Stepway'ul, am dat o fuga de 4 zile pana la ranca de unde ne-am plimbat mai peste tot.
                          Masinutza a raspuns perfect.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #88
                            Frumoasa bombita, imi place.

                            Originally posted by Archangel80 View Post
                            Est europenii nu au bani de motoare mari de la 3,4 litri in sus. In America a ramas intimparita era anilor 50-60-70-80 motoare mari si cu cai putini. Vazusem pe undeva un motor de Ford de prin anii 90, de 7 litri cu 150 cai...)))))


                            dar cuplul, cat era cuplul?
                            Last edited by mumus; 13 July 2014, 12:08. Reason: Automerged Doublepost
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Bdaniel View Post
                              Dupa ceva asteptare si o parte de concediu facut cu Loganelu' a venit si Stepway'ul, am dat o fuga de 4 zile pana la ranca de unde ne-am plimbat mai peste tot.
                              Masinutza a raspuns perfect.
                              Cadou pentru intarziere presurile de origine de Duster care se potrivesc mai putin cel de la sofer care nu acopera si sub pedale si asta nu e prea bine.
                              Cele luate din targ acopera si sub pedale?

                              Comment


                              • #90
                                Bravo. Felicitari de achizitie si la cati mai multi km fara probleme.
                                Insa totusi nu inteleg un lucru ... de ce nu iti faci un topic separat pe my ride? Nu de alte dar aici e prezentata masina colegului prazvan si astfel se pot creea confuzii.
                                Bafta.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google