Stepway 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e peticit asa. nu sunt gropi.
    My ride

    Comment


    • Salutare. Am revenit o data cu primavara, si am schimbat stergatoarele la masina cu unele Bosch (Bosch V3 ECO) - sofer 53 cm, pasager 60 cm. Dimensiunile astea se potrivesc perfect.

      De asemenea, am activat si hill start assist. Nu prea am inteles exact cand intra in functiune, dar sper sa ma prind curand. Uneori imi blocheaza rotile, alteori nu, probabil conteaza si inclinatia pantei.

      In primavara asta vreau sa ii montez niste bandouri laterale (vin in josul usilor cumva), conducte de aer pentru locurile din spate si sa ii pun niste folie mata pe stalpii centrali.

      Aveti vreo recomandare de service unde as putea face astea? Nu sunt chiar cel mai tehnic om )
      My ride

      Comment


      • Toți punem ștergătoare egale sau cel de la șofer mai mare și tu pui pentru pasager de 60?
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • Trebuia sa pui stergatoare astfel:
          - sofer - 60 cm
          - pasager - 53 sau 55 cm.

          HSA functioneaza cand esti in panta. Apesi frana pana la fund, apoi apesi ambreiajul si introduci in viteza intai. Iei piciorul de pe frana, vei observa ca masina nu pleaca inapoi.

          Comment


          • Am scris eu gresit. Pe ala mai mare l-am pus la sofer. Mi-am mai luat azi si un cauciuc care se pune in spate pe pasajul central sa nu se murdareasca mocheta. 15 lei in vitan.
            Attached Files
            My ride

            Comment


            • Astazi mi-am pus si niste becuri Osram Nightbreaker Unlimited. 68 de lei de la Emag. Astept un drum pe noapte sa va spun daca se vede vreo diferenta fata de cele originale.
              Attached Files
              My ride

              Comment


              • Buna alegere. Sigur vei vedea diferenta
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • Astazi am pus rotile de vara si am spalat masina. De asemenea, am pus in portbagaj un fel de plasa in care sa pun diverse nimicuri care altfel ar aluneca prin portbagaj la fiecare curba. Am luat-o din Carrefour, cu 30 de lei.
                  Attached Files
                  My ride

                  Comment


                  • Despre becurile Osram Nightbreaker Unlimited niciun comentariu?

                    Comment


                    • foarte aratos mini panzeru asta made in ro, parca arata mai bine pe griu-ul asta decat pe albastru!

                      plasuta aia e foarte utila, la dacia costa de te indoaie, vreo 160 de lei.. ma intereseaza si pe mine dar nu dau atatia bani. are un mecanism de prindere ceva? din poze nu prea se observa

                      mersi frumos!

                      Comment


                      • Se agata de tetierele spate din ce se vede in poze, e foarte ergonomica si aratoasa.

                        HTC <<==>> TapaTalk
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Despre becurile Osram Nightbreaker Unlimited niciun comentariu?
                          Inca nu am avut un drum pe noapte. Revin cu impresii

                          Originally posted by cristi.... View Post
                          foarte aratos mini panzeru asta made in ro, parca arata mai bine pe griu-ul asta decat pe albastru!

                          plasuta aia e foarte utila, la dacia costa de te indoaie, vreo 160 de lei.. ma intereseaza si pe mine dar nu dau atatia bani. are un mecanism de prindere ceva? din poze nu prea se observa

                          mersi frumos!
                          se agata de tetiere. uita-te in poza 4. am scos tetierele si apoi le-am bagat inapoi, prinzand plasa asta. si mie mi se pare foarte misto, si doar la 30 lei.
                          My ride

                          Comment


                          • Salut, daca imi permiti doua remarci, husa de volan urata si inutila, aricii cu care ai prins capacele, strica tot aspectul de janta falsa...


                            In rest, o masina de oras frumoasa.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Husa aia am luat-o mai mult ca sa fie volanul putin mai gros. Mi se pare ca e cam subtire. Cred ca o sa dau jos aricii aia, sper sa nu pierd vreun capac
                              My ride

                              Comment


                              • Daca pierzi vreun capac, vopsesti jantele de tabla argintii si gata... sau ceva mat.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google