Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...
    Deci poi monta doar geamurile oglinzilor, dar trebuie trase fire prin ui i habitaclu
    Din cate am inteles eu, la SL plus din dotare sunt firele trase sau am inteles ce mi-a convenit mie?

    Comment


    • Vezi dacă ai mufa pentru joystick de oglinzi, dacă e ai firele până în stâlpi nu și în uși
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Vrea cineva care se pricepe la "d'astea" sa ma ajute? Contra cost desigur. Am primit o oferta de 600 de lei care mi se pare exagerata fiind vorba doar de schimbarea geamurilor de oglinda. Mentionez ca suma era ceruta era pentru schimbarea oglinzilor plus joystik pentru reglare plus... plus...
        Ma intereseaza doar sa-mi fie degivrate si sa nu-mi afecteze senzorul de temperatura.
        Multumesc. Prefer ofertele pe PM.

        Cineva ma intreaba cum e cu senzorii de presiune la L2 2017 (august). Zice ca ar fi pe valva. Va rog lamuriri.
        Last edited by Fanez; 14 December 2017, 12:24. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Eu cu L2 Martie 2017 are pe ABS, greu să cred că au revenit la valvă.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Cineva ma intreaba cum e cu senzorii de presiune la L2 2017 (august). Zice ca ar fi pe valva. Va rog lamuriri.
            Ma indoiesc sa fi revenit la TPMS direct.

            Spune-i sa se uite pe usa soferului, e un sticker referitor la presiunea din roti si apoi in manualul de utilizare (e explicat in functie de sticker ce fel de TPMS are in echipare, direct sau indirect;).
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • E voie să mai produci la sfârşit 2017/2018 model cu 3 stele euroNCAP ?
              se pare că DA !
              https:// w w w . e u r o n c a p . c o m /en/results/dacia/duster/29898
              Doar costul e comparabil cu qashqai/kadjar !

              Comment


              • Si cu 0 stele, din pacate, am auzit azi de Fiat Punto.
                Dusterul la cat costa, ar fi meritat si el macar 4 stele, versiunile de top.

                Comment


                • ...
                  Spune-i ....
                  multumesc, s-a rezolvat.

                  Comment


                  • offtopic: am intrebat un inginer, de la RAR, ce inseamna aceste 3 stele la NCAP 2017. Mi-a spus ca standardul de acum este altul fata de acum 5-6-7 ani (sunt mai exigenti). Se pare ca 3 stele acum, sunt echivalentul a 5 stele in urma cu cativa ani.
                    Ca o ciudatenie, Ford Mustang, la prima evaluare, a luat 2 stele. Apoi au mai adus imbunatatiri in ceea ce priveste siguranta activa si pasiva, pe modelul de baza, apoi au cerut reexaminare, si abia au luat 3 stele.
                    gata cu offtopic.

                    Comment


                    • Originally posted by bogdan_cr View Post
                      E voie să mai produci la sfârşit 2017/2018 model cu 3 stele euroNCAP ?
                      se pare că DA !
                      Te-ai uitat sa vezi si de ce?

                      De exemplu, Kia Stonic 2017, a fost testata cu si fara "Safety Pack". Fara "Safety Pack" a luat 3 stele, cu "Safety Pack" a luat 5 stele. Daca te uiti la protectia pasagerilor si a copiilor o sa observi ca nu exista nicio diferenta notabila. Diferente apar doar la "Protectia pietonilor" si categoria cu pricipina, adica 'Safety Pack".
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Mulți văd puțini citesc, de exemplu safety equipment:
                        Duster ph1(aka H79)


                        Duster ph3(aka HJD)
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Stie cineva daca din acest medianav avem iesire pt amplificator audio? Sau avem o a cincea iesire?

                          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Stie cineva pentru ce sunt proiectoarele de ceata? Nu e la misto pusa intrebarea. Adevarul e ca daca sunt sa ajute soferul, pe mine nu ma ajuta. Abia se observa cand sunt aprinse si am mers si pe ceata deasa.
                            Daca sunt in special ca sa tevada aia de pe contrasens, probabil ca ajuta.
                            Banuiesc ca nu sunt facute ca sa mearga unii destepti cu ele aprinse ziua sau noaptea, cand nu e ceata.

                            Comment


                            • Sunt low cost, am inteles ca exista solutia sa fie inlocuite cu proiectoare de logan 1, cele calumea, dar nu mai stiu exact ce trebuie modificat la instalatia electrica. Si eu vreau sa fac schimbarea pentru ca in zona Cluj-ului e ceata deasa aproape zilnic si lumanarile de ceata din fabrica nu ajuta la nimic.

                              Comment


                              • Eu astept niste becuri led, dacă sunt mulțumit o să pun peste sticlă o folie galbenă si am rezolvat problema, dacă nu merg pe varianta proiectoare L1. De câte ori le aprind pe cele la L1 îmi vine să mă duc la mașina nouă să le sparg de nervi, bătaie de joc. Când am cumpărat mașina și am aprins proiectoarele am crezut că nu am becuri/ arse

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google