Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe piata libera gasesti voucher cu 1000 ron..
    Eu am procedat cam asa: gasit vanzatorul, am dus toate actele la dealer si am facut dosarul complet, au venit fondurile, s-a validat dosarul, ulterior rabla este ridicata de o firma trimisa de dealer. Si am platit rabla abia dupa validare.
    La dealer, voucherul e cam dublu..

    In plus, se pot achizitiona masini si de pe stoc,daca respecta normele de poluare si sunt in proproetatea Dacia, nu a dealerului.
    Ca si pont: cele de pe stoc au si discount suplimentar, pe langa cel de la Rabla..
    Last edited by vali2008; 9 March 2018, 15:14. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Numai sa mai existe programul rabla...eu nu am auzit ceva de la stimabilii conducatori. Chiar ma intreb de unde dracu mai scot bani si pt asa ceva.

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

      Comment


      • Atentie cu rablele, am auzit ca trebuie sa aiba ITP valabil anul acesta. Deci nu merge orice rabla.

        Mașinile fără ITP valabil la momentul depunerii cererii de înscriere în Programul Rabla 2018 nu vor mai fi acceptate la casare.
        Last edited by C.Mike; 9 March 2018, 16:20. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Pai daca are ITP valabil, inseamna ca nu mai este rabla!
          Alta lege pesedista care incurajeaza coruptia... sa vezi acum ce tarife "speciale" vor aparea la statiile ITP!
          Last edited by tipicarul; 9 March 2018, 16:28.
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Eu am luat Sl Prestige Plus 1.0 de pe stoc. Masina ridicata in 03.11.2017, fabricata in 18.10.2017.

            Comment


            • Originally posted by tipicarul View Post
              Pai daca are ITP valabil, inseamna ca nu mai este rabla!
              Alta lege pesedista care incurajeaza coruptia... sa vezi acum ce tarife "speciale" vor aparea la statiile ITP!
              Logica lor este ca daca nu are ITP nu circula, deci nu polueaza. Tinta lor: masinile vechi care circula si implicit polueaza.
              Alea fara ITP, la fier vechi.
              In legatura cu tarifele, poti sa sti ca vom vedea lucruri interesante(mai ales la vouchere).

              Comment


              • Logica lor hoteasca este sa impuste doi iepuri dintr-un foc: sa reduca fondurile pentru programul rabla si sa bage alta taxa de mediu, inclusa in impozit. Pana se prinde lumea sa scape de rablele fara ITP (neacceptate la programul rabla), mai ciupesc si niscaiva bani de la populatie!
                Last edited by tipicarul; 9 March 2018, 16:58.
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Originally posted by crisalex View Post
                  Eu am luat Sl Prestige Plus 1.0 de pe stoc. Masina ridicata in 03.11.2017, fabricata in 18.10.2017.

                  Cat a costat masina daca nu te deranjeaza? Ai avut ceva discount?

                  Comment


                  • Pt Pitești, de la comanda până la livrare o lună și o săptămână, mai devreme cu 3 săptămâni decât termenul de pe bonul de comanda.

                    Comment


                    • Felicitari! Dar despre ce motorizare e vorba?

                      Comment


                      • Sl plus 1.0 sce

                        Comment


                        • Se pare că de la Mioveni la Pitești mașinile ajung aproape instant. Logic, oarecum... Unui coleg al meu i s-a dat un termen de vreo 3 ori mai mare. De București e vorba, da, nu de Bordeaux.

                          În fine, nu e vina ta...
                          Felicitări! S-o conduci sănătos și fără evenimente neplăcute!
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Mulțam , colega , idem

                            Comment


                            • Originally posted by Catalin S. View Post
                              Se pare c de la Mioveni la Piteti mainile ajung aproape instant. Logic, oarecum... Unui coleg al meu i s-a dat un termen de vreo 3 ori mai mare. De Bucureti e vorba, da, nu de Bordeaux.

                              În fine, nu e vina ta...
                              Felicitri! S-o conduci sntos i fr evenimente neplcute!
                              Nu are nici o legatura. Eu cand am luat masina (din Pitesti) am asteptat 3 saptmani pana au livrat-o din parcul auto de la uzina pana la Pitesti. Si asta dupa vreo 3-4 telefoane la vocea clientului. Faceam pitici pe creier stiind masina gata la uzina si nu o mai duceau odata la dealer.
                              Last edited by dangun03; 19 April 2018, 21:36.

                              Comment


                              • Eu cred că totul tine de profesionalismul dealerului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google