Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Casco, am ales Allianz-Tiriac, la RCA am ales Omniasig.

    Trimis de pe al meu V3_Viper folosind Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by Qberk View Post
      Speram ca totusi ca atunci cand se raspude / ofera o informatie se citeste post-ul respectiv ( nu doar pe diagonala asa cum fac unii. Intrebam daca exista undeva specificat

      citez " Casco GOLD acopera inclusiv daune produse in afara drumurilor publice (parcari, supermarket-uri, etc". Are cineva acest tip de asigurare?

      in fine
      multumesc pentru link ( realizezi ca acolo m-am uitat prima data inainte de a trimte mesajul anterior) , si pentru captura (am inteles tot, mama omida de langa mine mi-a dat raspunsul la intrebare.
      Anul trecut in iunie am facut CASCO direct la Alianz cu fransiza si a costat cam 1000 lei la o masina al carei pret total a fost pe la 10.700 euro.. RCA l-am facut tot la ei pentru ca s-au ocupat de transferul clasei de bonus la B8 (dealerul nu a putut sa se ocupe). Toate riscurile asigurate inclusiv ce zici tu in afara drumului public, trecere prin zone inundate, vandalism etc.
      Daca te duci direct la asigurator bifeaza la PC care riscuri le vrei tu acoperite si-ti face o oferta personalizata. La dealer nu stiu daca se poate.

      Comment


      • Se poate.Pe mine m.a intrebat..vrei clauza trecerea prin locuri inundate,asigurarea persoanelor din autoturism..etc..Am bifat aproape tot.Toate astea au mai fost cativa banuti.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by Qberk View Post
          si pentru captura (am inteles tot, mama omida de langa mine mi-a dat raspunsul la intrebare.
          Easy, colega, mai ușor, doamnă sau domnișoară, că nu mai rețin (scuze dacă am confundat)...

          Am pus acea captură deoarece acolo scrie clar...
          - franciză zero
          - riscuri de acoperire: complet

          Mai mult de atât nici nu cred că trebuia.

          Totuși, cred că ar fi ceva ce nu acoperă CASCO GOLD, mai precis, invazia extratereștilor. În caz de invazie a extratereștilor și răpire mașină, sunt sigur 100% că nu se bagă nimeni să despăgubească. În momentul în care se va dovedi că există inteligență extraterestră, atunci poate c-o să se bage și asta la ofertă, treaba cu răpiri / avariere mașină din cauză de OZN, dar până atunci, scrie negru pe alb CASCO GOLD = franciză zero + riscuri de acoperire: complet.

          Altfel spus... parfum!

          *****************

          Lăsând gluma la o parte... deși acel printscreen care te-a deranjat nu era deloc pus acolo la mișto, vezi că te contrazici un pic.
          Inițial si spus ca nu știi ce presupune CASCO GOLD, motiv pentru care ți-au sărit colegii în ajutor...

          Originally posted by Qberk View Post
          Ideea este ca nu imi dau seama ce inseamna CASCO GOLD. Probabil ca voi pune mai multe intrabari luni cand merg sa iau facturile proforme etc.
          Ah, că ulterior ai dres-o și ai spus că știi dar te-ai supărat, este partea a doua, însă nu e vina noastră.
          Oricum, facerea de bine... se știe! Sa-mi fie învățare de minte.
          Last edited by Catalin S.; 7 June 2018, 14:47.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Catalin,

            Nici doamna nici domnisoara. Nu stiu de unde ai avut impresia asta (sigur nu din postarile mele). Din cele peste 800 de postari pe care le ai pe acest forum, 80% sunt de caterinca si nu e cazul de asa ceva. Ori stii, ori nu stii. Clar tu te incadrezi la categoria "Roman le stiu pe toate (.... si nimic probabil).

            Frumos si respectuos ar fi sa raspunzi fara glume de 2 bani (prea multi bani de altfel deoarece glumele tale sunt ....) si sa raspunzi obiectiv ( vezi micutzu, gabriel, wolf). Ia exemplu prietene, poate te ajuta pe viitor.

            o zi buna!

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • 1. Mi-am cerut scuze încă de la început dacă te-am confundat (recitește, te rog), cum ar trebui să-ți ceri și tu pentru cele de mai sus. Aștept, deci!

              2. Mai mult, spre deosebire de tine, eu am fost 100% ON TOPIC, atât la prima postare, cât și ulterior, pe când tu, din lipsă de replică pertinentă ai dat-o de gard rău de tot ocolind șmecherește răspunsul.

              3. Nu mai da tu de lucru moderatorilor, deschizându-le ochii pentru chipurile ceva ce nu există. Dacă se va dovedi că acel procent 80% din mesajele mele sunt la mișto, atunci promit că asta va fi ultima mea postare aici.
              Last edited by Catalin S.; 7 June 2018, 15:11.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Originally posted by Qberk View Post
                Speram ca totusi ca atunci cand se raspude / ofera o informatie se citeste post-ul respectiv ( nu doar pe diagonala asa cum fac unii. Intrebam daca exista undeva specificat

                citez " Casco GOLD acopera inclusiv daune produse in afara drumurilor publice (parcari, supermarket-uri, etc". Are cineva acest tip de asigurare?

                in fine
                multumesc pentru link ( realizezi ca acolo m-am uitat prima data inainte de a trimte mesajul anterior) , si pentru captura (am inteles tot, mama omida de langa mine mi-a dat raspunsul la intrebare.
                Pentru ceea ce vrei tu, inafara drumurilor publice si in parcare privata, exista o clauza care se bifeaza in plus, pe polita. Eu am full casco la a mea si stiu ca am bifat toate optiunile pe care le aveam pe polita, mai putin reparatie la reprezentanta.
                Eu am casco assist la allianz, al doilea an fara probleme.

                @Catalin : te rog eu, in numele multora dintre noi, cei care mai intram pe aici si mai citim/scriem una-alta, mai scuteste-ne putin cu prezenta ta, aduci mult prea putine informatii noi/la obiect in raport cu numarul posturilor pe care il ai, esti de prea multe ori pe langa subiect, nimic ajutator inafara de niste povestiri pe care le redai din viata personala. Cel putin, pe unde citesc eu, nu ai facut nimic altceva decat sa umplii un post cu litere. Ca la unele examene, ti-a picat un subiect ce nu-l stiai, dar ai scris tu altceva, sa nu dai foaia goala.

                Scuzaț de offtopic.
                Last edited by 827sam; 7 June 2018, 15:12.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by 827sam View Post
                  Pentru ceea ce vrei tu, inafara drumurilor publice si in parcare privata, exista o clauza care se bifeaza in plus, pe polita. Eu am full casco la a mea si stiu ca am bifat toate optiunile pe care le aveam pe polita, mai putin reparatie la reprezentanta.
                  Eu am casco assist la allianz, al doilea an fara probleme.
                  Se pare ca va trebui sa cer oferta si de la aliantz , aditional fata de ce am primit da la dealerul dacia, sa vad si conditiile lor.

                  Merci ,

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • @827sam, dacă vrei să mi te adresezi personal, o poți face în privat.

                    Până atunci, mai ușor cu acuzațiile.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Ar mai fi o intrebare. Cam cat poate sa mai dureze pana ajunge masina daca am primit codul de sasiu? De mentionat ca l-am primit Luni dupa-masa.

                      Multumesc,

                      p.s @Catalin S... te rog mult sa nu imi mai raspunzi la intrebari. Promit sa evit cat pot eu de mult interactiunea cu tine pe acest forum. Multumesc pentru intelegere. Din acest moment promit sa ai "ingnore" total din partea mea.

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • @Qberk, dupa ce trec vreo 2-4 saptamani de la confirmarea acontului poti suna la VC sa intrebi de estimare. Daca ai noroc sa dai peste un operator cum se cade te suna inapoi sa-ti dea informatia estimata (eu am avut acest noroc de doua ori).

                        Dar nu e stiinta exacta, la unii a functionat la altii nu :-)
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Originally posted by Qberk View Post
                          p.s @Catalin S... te rog mult sa nu imi mai raspunzi la intrebari. Promit sa evit cat pot eu de mult interactiunea cu tine pe acest forum. Multumesc pentru intelegere. Din acest moment promit sa ai "ingnore" total din partea mea.
                          Toate astea pentru că mi-am permis să te ajut în problema cu CASCO GOLD?

                          Omg! Oameni, buni, pe ce lume trăim?

                          ****************

                          În cazul ăsta, mă scuzi, nici nu mai meriți răspunsuri la întrebările care te macină.
                          Facerea de bine, cu succes e (injurii) de mamă în cazul tău...

                          Să fii sănătos!
                          Last edited by IancuMIC; 7 June 2018, 19:41.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Am ridicat si eu masina astazi chiar mai devreme cu cateva zile fata de termenul estimat.
                            Cei care ati ridicat pana acum masinile ati primit si factura in original?
                            Eu am factura doar pe email pentru ca am cerut-o pentru CASCO.
                            O voi primi oare cand imi dau cartea masinii?

                            Comment


                            • Salutare!
                              Am tot citit pe acest thread...legat de termene de livrare, termen de fabricatie ale masinilor si teren de iesire din fabricatie... Cine da aceste "termene" ? Pentru ca eu am comandat un logan 0.9tce sl prestige plus full si... inafara de cei 5% avans pentru "a intra in productie" NU am primit nici o alta veste. Avansul l-am dat in data de 15.05.2018.
                              Am un document "Avizare plata banca" in josul paginii scrie...Referinta comanda VN...8 cifre / Sasiu :F...6cifre.. (achitata suma de 540E) si nimic altceva

                              Nu m-as mira ca masina sa fie fabricata in Maroc, desi dealer-ul asigurandu-ma ca...e facuta la colibasi...

                              [QUOTE=andrei_mircea;1797668]Salutare!
                              Am tot citit pe acest thread...legat de termene de livrare, termen de fabricatie ale masinilor si teren de iesire din fabricatie... Cine da aceste "termene" ? Pentru ca eu am comandat un logan 0.9tce sl prestige plus full si... inafara de cei 5% avans pentru "a intra in productie" NU am primit nici o alta veste. Avansul l-am dat in data de 15.05.2018.
                              Am un document "Avizare plata banca" in josul paginii scrie...Referinta comanda VN...8 cifre / Sasiu :F...6cifre.. (achitata suma de 540E) si nimic altceva

                              Nu m-as mira ca masina sa fie fabricata in Maroc, desi dealer-ul m-a asigurat ca este facuta la Colibasi...
                              Last edited by andrei_mircea; 8 June 2018, 00:22. Reason: Automerged Doublepost
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Originally posted by andrei_mircea View Post
                                Salutare!
                                Am tot citit pe acest thread...legat de termene de livrare, termen de fabricatie ale masinilor si teren de iesire din fabricatie... Cine da aceste "termene" ?
                                Dealerul iti poate spune. Fabrica da termenele in cauza, termene pe care dealerul le cunoaste din momentul in care lanseaza comanda. De asemenea, dealerul are posibilitatea sa vada eventuala modificare a termenelor (fabricatie si livrare), asta daca isi da interesul si isi respecta clientul.

                                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google