Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A patit cineva ca atunci cand trebuia sa ridice masina, cand ii facea dealerul asigurarea sa ii spuna ca ii apare clasa B/M 0 desi ar fi trebuit sa se pastreze ultima clasa pe care a avut-o? Ce ati facut?

    Comment


    • Originally posted by vali2008 View Post
      Cea mai buna varianta am primit-o de la dealer, mai exact Dacia Gold in parteneriat cu Groupama.
      Si eu sunt de parere ca Dacia Casco Gold este ok. Este disponibila la Groupama, Allianz si Omniasig. Eu am avut de-a face cu ei la celalalt Logan: 1 facut zob de grindina in parcarea de la bloc, 2 dauna totala. Ambele la Allianz, rezolvate fara probleme. Acum am tot Dacia casco gold dar la Groupama.
      Last edited by C.Mike; 30 May 2018, 21:14.

      Comment


      • Cati bani costa Dacia gold?

        Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

        Comment


        • Depinde de moment, vezi pe site-ul Dacia sau intreaba dealerul. Pe site-ul Dacia vezi si detalii despre ce acopera asigurarea.
          Last edited by C.Mike; 30 May 2018, 21:24.

          Comment


          • Cerese, dealerul in calitate de broker trebuie sa ceara actualizarea clasei Bonus Malus. Sau, daca te grabesti, faci cu clasa 0, iar apoi, dupa ce obtii actualizarea, se va recalcula si vei orimi diferenta de bani.
            Singura conditie este sa poti dovedi ca ai instrainat legal vechea masina..

            Comment


            • Și dacia gold se poate face și in anul 2? Unde? Direct la asigurator?

              Comment


              • Se poate face oricand in primii patru ani. Trebuie sa mergi la un dealer, Dacia CASCO se face doar prin brokerul Marsh/RCI nu poti direct la asiguraror.
                Suna la Vocea Clientului si intreaba care dealer incheie asigurari CASCO.
                P.S. Acum ai alta varianta de Dacia CASCO sau ai direct la asigurator?
                Last edited by DannyMC; 31 May 2018, 08:48.

                Comment


                • Originally posted by vali2008 View Post
                  dealerul in calitate de broker trebuie sa ceara actualizarea clasei Bonus Malus.
                  Se actualizeaza automat clasa B/M. Nu mai trebuie sa o faca brokerul. La inceput a fost asa dar acum apare automat clasa B/M, daca ea exista.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Sau daca mai ai inca masina veche, cea noua "fura/ajuta" clasa la prima masina. Eu la L2ph2 am platit in primul an 700lei ( tarife plafonate), iar in al doilea an 400 si ceva cu decontare directa.

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Ideea e ca (scuze ca nu am mentionat, nu stiu daca are relevanta) ultima asigurare a fost facuta pe masina veche (acum cred ca mai bine de un an) care ulterior a ajuns sa fie folosita in programul rabla. Dealerul mi-a spus ca el nu poate face nimic altceva decat sa-mi dea pe clasa B0 si minim pe 6 luni.

                      Un prieten a patit ceva asemanator cand si-a inmatriculat o a doua masina (sh), avand deja o asigurare valabila pe alta masina. Brokerul ii dadea cu B0 desi pe cealalta asigurare avea B6. A trebuit sa vorbeasca la ASF si pana la urma a rezolvat. Asa ca aviz celor care stiu ca au alta clasa decat B0 si totusi li se spune ca doar asa se poate.

                      Eu sper sa rezolv azi sa ridic odata masina din reprezentanta... Ma asteapta acolo de cateva zile.

                      Comment


                      • Si eh am patit la fel anul trecut, dar a rezolvat brokerul de pe o zi pe alta. Pentru ca se mai intampla sa nu se actualizeze automat..

                        Comment


                        • Originally posted by Cerese View Post
                          Ideea e ca (scuze ca nu am mentionat, nu stiu daca are relevanta) ultima asigurare a fost facuta pe masina veche (acum cred ca mai bine de un an) care ulterior a ajuns sa fie folosita in programul rabla. Dealerul mi-a spus ca el nu poate face nimic altceva decat sa-mi dea pe clasa B0 si minim pe 6 luni.

                          Un prieten a patit ceva asemanator cand si-a inmatriculat o a doua masina (sh), avand deja o asigurare valabila pe alta masina. Brokerul ii dadea cu B0 desi pe cealalta asigurare avea B6. A trebuit sa vorbeasca la ASF si pana la urma a rezolvat. Asa ca aviz celor care stiu ca au alta clasa decat B0 si totusi li se spune ca doar asa se poate.

                          Eu sper sa rezolv azi sa ridic odata masina din reprezentanta... Ma asteapta acolo de cateva zile.
                          Va pacaleste cu b0 eu azi am ridicat masina si am b8 pe vechea asigurare care inca circul cu masina pe taxi si pe asigurarea la cea noua am facut tot pt taxi am b8 si la ea am platit 191 lei pe 6 luni

                          Comment


                          • Revin si cu bonul de comanda :P
                            Attached Files

                            Comment


                            • Codul vin e din putine caractere... Cand iti da pe cel final? La ce dealer ai fost?
                              Last edited by 77sky; 6 June 2018, 07:18.

                              Comment


                              • Comanda este data direct la Uzina....toata seria masinii o voi primi in maxim 2 saptamanii din cate stiu pentru ca masina nu a intrat in productie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google