Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu manopera de montaj, asta cu spatiu de depozitare si cu reglaj pe inaltime, costa mai mult de 100 euro! Dar calitativ este si mai mult deasupra!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • 153euro +tva, bonus tapițeria dată jos (trebuie clește special pentru montaj)
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Cotiera de sus e OE ? Ca nu inteleg.

        Comment


        • Just for information purposes

          Logan MCV SL Plus 1.0 SCe Alb (prin programul Rabla)
          Comanda si avans date la mijlocul lui iunie
          Va iesi din fabricatie undeva la sfarsitul lunii septembrie.

          Comment


          • Logan MCV 0.9 TCE.
            - Estimare de livrare: 3 luni (in luna aprilie)
            - Plata avans: 21 aprilie
            - termen de livrare oferit de dealer: luna septembrie => facut taraboi
            - termen nou de productie: 20 sau 29 iunie si termen de livrare 11 iulie
            - achitare masina...nu mai stiu...in jurul datei de 8 iunie.
            - iesire masina din productie: 16 iunie.
            - livrare? nu se stie. din 16 sta masina la Pitesti si nimeni nu stie nimic...ba ca a plecat, ba ca nu....

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              153euro +tva, bonus tapițeria dată jos (trebuie clește special pentru montaj)
              Colegul care o are a luat-o de din militari la 413 lei (parca). Într-adevăr montajul e o bătaie de cap dar macar merita banii. Părerea mea.

              Comment


              • So, este sau nu OE ?

                Comment


                • sincer eu am dat 40 ron pe o cotiera universala din Kaufland. Are spatiu de depozitare si modelul de pe ea e ca si cel de pe bord si manerele de la usi. Pentru mine e ok. nu o voi fixa, se sustine singura in podea. Se poate si fixa pe plastic insa nu vreau sa dau gauri.
                  La Solenza am avut una din Auchan mai maricica dar aproximativ la fel ca si constructie, nici aia nu a fost fixata si a stat fara probleme (s-a confiscat cand am dat masina ) ).
                  Am atasat poza cu modelul, eu am considerat ca sa dau 400-500 ron pe o cotiera fara spatiu de depozitare e nebunie curata.
                  Are si in spate suport de sticla, iese in afara.
                  Attached Files

                  Comment


                  • cam scirtie cotiera aia, cam scirtie, dar poate tie iti place ... scirtitul

                    Comment


                    • Originally posted by darksun View Post
                      So, este sau nu OE ?
                      Aici gasesti raspunsul: http://www.loganclub.ro/forum/cotier...ii-t48183.html
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Originally posted by Gaby20045 View Post
                        sincer eu am dat 40 ron pe o cotiera universala din Kaufland. Are spatiu de depozitare si modelul de pe ea e ca si cel de pe bord si manerele de la usi. Pentru mine e ok. nu o voi fixa, se sustine singura in podea. Se poate si fixa pe plastic insa nu vreau sa dau gauri.
                        La Solenza am avut una din Auchan mai maricica dar aproximativ la fel ca si constructie, nici aia nu a fost fixata si a stat fara probleme (s-a confiscat cand am dat masina ) ).
                        Am atasat poza cu modelul, eu am considerat ca sa dau 400-500 ron pe o cotiera fara spatiu de depozitare e nebunie curata.
                        Are si in spate suport de sticla, iese in afara.
                        Adevarat ce zici insa la noul logan, tunelul median e mai ciudat, in sensul ca dupa frana de mana are o priza si pe urma partea rotuunda unde intra un pahar. Nu stiu cat de bine se pot monta astea universale acolo la pahar tinand cont ca este pe rotund (nu se termina in unghi drept). Deci cred stabilitate 0 absolut. Doar faptul ca din fabrica vine montata pe scaun si nu pe podea, inseamna ca ei "recomanda" acolo. Cel putin eu asa cred. Insa hai sa discutam la topicul aferent si sa ramanem pe subienct aici si anume termene de livrare. Respect.

                        Comment


                        • M-au sunat azi de la VC ; masina a plecat din fabrica . Sunt curios cat face pina aici !

                          Comment


                          • Adică dacă nu m-au sunat nu a plecat masina?

                            Comment


                            • Normal , e obligatia dealerului sa te anunte...Doar ca eu am insistat mai mult la VC , mai alesc ca Dacia se foloseste deja de doua saptamani de banii mei
                              Iar in acest caz , vreau sa ma folosesc si eu de masina !

                              Comment


                              • A... Pai de ai mei se folosesc de mai mult timp....

                                Dealerul zice ca nu a primit-o.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google