Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce stiu eu in 2 saptamani iti da termenul de livrare. Am facut acelasi lucru ca si tine, am platit cei 5 % si dupa 2 saptamani am primit termenul de livrare. Bon de comanda 18 aprilie, livrare masina 15 iunie. Ar fi extraordinar sa primesti masina asa repede.

    Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Masina nu o sa o primesc mai repede de august,poate doar daca cumva o sa primesc vreun telefon cum ca cineva nu v.a mai ridica o masina care sa se potrivesca cu cerintele mele...
      Last edited by 77sky; 6 June 2018, 07:18.

      Comment


      • Originally posted by Qberk View Post
        Din ce stiu eu in 2 saptamani iti da termenul de livrare. Am facut acelasi lucru ca si tine, am platit cei 5 % si dupa 2 saptamani am primit termenul de livrare. Bon de comanda 18 aprilie, livrare masina 15 iunie. Ar fi extraordinar sa primesti masina asa repede.

        Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
        Eu dupa 2 saptamani am primit un termen estimat, saptamana 24 :10-17 iunie.
        Cu toate ca masina a fost achitata integral nu am primit Codul VIN varianta lunga, are tot 6 cifre.
        Nu ma astept sa respecte termenul estimat mai ales ca nu m-a anuntat nimeni daca a intrat in productie.
        Totusi cunosc persoane carora li s-a livrat masina mai devreme decat termenul estimat

        Comment


        • Salut.

          Am comandat si am platit avansul de 5% pentru un Logan SL Black & White 0.9 TCe la data de 30 Mai la Dacia Cluj Feleac.

          Agentul de vanzari mi-a zis ca undeva prin iulie-septembrie o sa ajunga masina la dealer in Cluj(in August am inteles ca uzina de la Mioveni este in concediu). Pentru 1.0 SCe livrarea ar fi fost undeva prin iunie-iulie.

          Inca nu am primit termenul de livrare in scris pe email dar oare restul de plata trebuie achitat atunci cand primesc termenul de livrare sau doar atunci cand ajunge masina la dealer?

          Multumesc

          Comment


          • Eu am platit restul dupa ce masina a iesit din fabricatie
            Last edited by 77sky; 6 June 2018, 07:18.

            Comment


            • Eu am platit diferenta dupa ce masina a ajuns la dealer. Cred ca mai corect ar fi asa.

              Comment


              • Iar eu am platit-o cand mi-au dat termenul de livrare (nu am vrut sa tin banii degeaba (. Fiecare cum crede de cuviinta

                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                Comment


                • Inseamna ca se trimite/elibereaza factura pentru restul de plata odata cu termenul de livrare?
                  Last edited by 77sky; 6 June 2018, 07:18.

                  Comment


                  • Cand te decizi sa platesti (poti sa platesti si înainte sa iasa masina din fabricatie), dealerul iti elibereaza un document (un fel de foaie de varsamant) pe care e trecut numele tau ca viitor proprietar, numele dealerului, contul Renault Romania in care se va efectua plata, suma de plata, seria VIN a mainii si o referinta interna necesara certificarii platii (operatorul bancar o va mentiona obligatoriu). Plata se face doar la banca si în baza acestui document.
                    De la banca primesti chitanta de efectuare a platii (eu, fiind prieten cu dealerul, i-am transmis-o in fotocopie prin whatsspp - mi-a explicat ca-l ajuta la obtinerea urgentarii certificarii platii).
                    Masina o poti ridica (daca e gata, bineinteles) doar ulterior certificarii in reteaua Renault a platii.


                    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                    Exista posibilitatea devansarii termenului de fabricatie si, implicit, de livrare, dar nu cu mult. Spre exemplu, masina mea trebuia sa iasa din fabricatie pe 10 mai si a iesit pe 8 mai, iar de ridicat am ridicat-o pe 16 mai.

                    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                    Last edited by calinrusu; 6 June 2018, 06:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Salutare,
                      Tocmai am primit seria de sasiu + oferta de Casco + RCA.
                      Ideea este ca nu imi dau seama ce inseamna CASCO GOLD. Probabil ca voi pune mai multe intrabari luni cand merg sa iau facturile proforme etc. Intrebarea mea catre voi este daca acest Casco GOLD acopera inclusiv daune produse in afara drumurilor publice (parcari, supermarket-uri, etc. ?)?

                      Nu ar trebui specificat acest lucru in polita de asigurare?
                      Merci,

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Este pe site-ul de la Dacia tot ce te intereseaza despre Casco Gold. S-a mai spus asta aici.
                        Contactează serviciul de asistență Dacia pentru România: un singur număr pentru reparații la fața locului sau tractare în caz de defecțiuni sau accidente.

                        Trebuie doar cautat in sectiunea asigurari.

                        Comment


                        • Și ca să nu mai stea să caute...
                          Attached Files
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Speram ca totusi ca atunci cand se raspude / ofera o informatie se citeste post-ul respectiv ( nu doar pe diagonala asa cum fac unii. Intrebam daca exista undeva specificat

                            citez " Casco GOLD acopera inclusiv daune produse in afara drumurilor publice (parcari, supermarket-uri, etc". Are cineva acest tip de asigurare?

                            in fine
                            multumesc pentru link ( realizezi ca acolo m-am uitat prima data inainte de a trimte mesajul anterior) , si pentru captura (am inteles tot, mama omida de langa mine mi-a dat raspunsul la intrebare.

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Da, acopera toate riscurile Am si eu.

                              Trimis de pe al meu V3_Viper folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Multumesc Wolf,

                                Poti sa imi spui care din asiguratori i-ai ales?

                                merci,
                                Last edited by 77sky; 7 June 2018, 18:21.

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google