Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Așa mi s.a spus și mie la ghiseu

    Comment


    • Originally posted by alex1ioan View Post
      Eu m.as grbi, dar fara carte nu se poate, am întrebat.

      Termenul e de 30 zile, dup =amenda
      Ce amenda ?
      sigpic

      Comment


      • Vrei definiția, sau in cuantum ?

        Comment


        • @stoicanu

          Eu am intrebat la mine la finante si a zis ca nu se da amenda (si oricum e valoare mica gen 20 lei)

          Comment


          • Amenda că nu declari mașina la taxe și impozite in termenul prevăzut de lege

            Daca a lozit aia, atunci implicit și eu��
            Last edited by alex1ioan; 30 April 2018, 11:04. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nici una nici alta
              Nu se da nici o amenda
              Este prima inmatriculare nu e vorba de schimbare de propietar
              Originally posted by alex1ioan View Post
              Vrei definiia, sau in cuantum ?
              sigpic

              Comment


              • Îmi cer scuze daca sunt off topic , puteți să-mi recomandați un dealer Dacia de bun simț și fără arogante? Nu neapărat din Bucuresti.Am fost azi la Dacia Pipera și în 5 minute am plecat. Nu prea ne-am înțeles".
                Mă interesează un Sandero sau Logan pe la aprox. 9000.

                Comment


                • Încearcă la auto marcus în pantelimon, eu de acolo am cumparat ambele masini

                  Comment


                  • Mulțumesc. Voi suna mâine. Mai aștept recomandări.
                    Și o întrebare: voi când ați cumpărat mașinile , ați plătit și pachetul legislativ sau era inclus în preț? Pentru că mie mi-au zis că mă costă 93 de euro. Ok, nu ar fi asta o problema, dar din moment ce vorbim de ceva obligatoriu pentru toate mașinile, nu e normal sa fie incluse in dotarea standard a mașinii?

                    Comment


                    • Da, am platit acest pachet. 93 euro covorase plus trusa de securitate. (am mai platit 74 lei numerele rosii si....si....9 lei suporti numere )

                      LE. Ar trebui sa imi dau ei bani ca le fac reclama la acei suporti de numere!
                      Last edited by fastbot12; 15 May 2018, 21:33.

                      Comment


                      • LauCalin intereseaza-te de programul rabla, poate mai suplimenteaza tichete, poate prinzi si o lichidare de stoc de anul trecut. Am un vecin care a luat un logan Laureate 0.9tce, prin programul rabla si cu discount, masina fabricata in dec 2017. A dat vreo 7400 euro. Depinde mult si de dealer.

                        Comment


                        • Nici nu au vrut să audă de discount! De rabla, nici atât. Un Sandero 0.9 TCe , echipat SL , era 9230 de euro.
                          Eu m-am dus la dealerul ăla pentru că îmi era în drum. Acum am un Mitsubishi in 3 uși, iar singurul motiv întemeiat pentru care vreau să îl schimb, e încă o pereche de uși. Azi dimineață am vorbit cu cei de la Hyundai, după ce vineri le-am lăsat datele la sab, și mi-au zis că îmi dau pe mașina mea 2500 de euro și îmi oferă un i20 1.2 84cp,echipare Confort pe la 8000 de euro. Mașina mea are 10 ani și 68000 km.
                          Le-am zis asta celor de la Dacia. Au început să mustaceasca, mi-ai zis că aia nu e mașina a(rușine,, boss!) si au buy back doar pentru mașini de max 6 ani și max 100000 de km. Wtf??
                          Iar pentru mașina nea, mi-au recomandat... olx sau Autovit. De-asta am întrebat de un dealer cu bun simt.

                          Comment


                          • Dacia este o masina care se vinde foarte bine in Romania (si nu doar aici).
                            Fabrica lucreaza la capacitate maxima.

                            Dacia a depăşit anul trecut, pentru prima dată, pragul de 5 miliarde de euro ca cifră de afaceri. Este o creştere cu peste 11% faţă de 2016.


                            In primul trimestru, in Romania, Dacia a vandut peste 8000 de masini iar Hyundai in jur de 1000. Raportul este 8 la 1 in favoarea Dacia.



                            De ce sa ofere Dacia reduceri si/sau alte facilitati la achizitia unei masini?

                            Comment


                            • Hey, nu mai confundați obligativitatea prin lege cu obligativitatea unor opționale sau cadouri!

                              Când s-a dat legea, tot românul s-a dus la magazin să-și cumpere cele trebuincioase, nu s-a dus la dealerul de la care a cumpărat mașima și nici la fostul proprietar.

                              Obligatoriu este și vorbitul la telefon prin bluetooth sau hands free, dar asta nu înseamnă că toate mașinile comercializate în România sunt echipate cu așa ceva. Că Dacia are deja de la SL Plus în sus, este altă poveste, dar nu vă mai supărați pe dealer pentru orice.

                              Când am luat Hyundaiul soției în 2008, am asistat la un mare circ din partea unui domn în vârstă care nu voia să plece din parcare (venise și el să ridice mașina) dacă nu avea rezervorul de benzină plin.

                              Pentru că mocangeală, pomeni electorale și concerte cu intrarea liberă, asta e România!

                              Sper să nu fi jignit pe nimeni. Este doar punctul meu de vedere.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Nu este o jignire.
                                Dar mă rog, mi s-a părut un pic ciudat. Așa cum am spus, dacă o să mă hotărăsc la Dacia, nu ar fi o problema 93 de euro. Dar inca ceva, cei de la dealer mi-au zis că livrarea durează între două și trei luni. Mi se pare cam mult. Dar... asta e.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google