Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As vrea si eu un Laureate 1.0sce.Momentan detin un Preferance 1.4 din 2010 pe care as putea primi 2200-2400E la buy back + 1 tichet rabla + 1000E detinuti de mine.
    Am fost la o reprezentanta si mi s-a calculat o rata de ~400lei pe 5 ani pt diferenta de vreo 4000E.

    Ce parere aveti, e ok?Voi cum ati achizitionat masinile?

    Comment


    • Fara rabla,la ~10.000E imprumutati rata fixa 1000 ron pe 4 ani.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Deci ai platit cam 600E in plus la 10.000, iar la mine iese vreo 1200E in plus la 4000.In concluzie trebuie sa schimb banca, adica sa fac eu creditul si nu prin Dacia.

        Comment


        • Da,corect,am facut prin Transilvania.Credit de nevoi personale.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Originally posted by Dan_Ionut View Post
            ~400lei pe 5 ani pt diferenta de vreo 4000E.

            Ce parere aveti, e ok?Voi cum ati achizitionat masinile?
            In astia e inclus casco obligatoriu?
            La 5300 euro, rata de 520 lei/luna/5 ani. (60 de rate) prin ING. Cu refinantare la bancpost am ajuns la o rata de 680 lei/luna/5 ani. La refinantare s-au mai adaugat ~10.000 de lei (~2200 de euro). Adica la 7500 de euro, rata 680 lei/luna/5 ani. Casco separat.

            Comment


            • Originally posted by micutzu666 View Post
              Fara rabla,la ~10.000E imprumutati rata fixa 1000 ron pe 4 ani.
              Deci ai avut DAE ~3%, la BT? La credit de nevoi personale? N-am vazut asa oferta pe la nicio banca.

              Singurii au fost RCI IFN (credit pentru PF) care la 60 de luni, cereau doar comisionul de administrare de 60RON/luna (adica DAE 3% pe an la 44000LEI imprimutati, avans 25%). Am facut in februarie creditul (acum astept masina); nu stiu daca mai au oferta si luna aceasta.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Hmm, mie RCI imi ia 50 lei pe luna... creditul facut in decembrie.

                Comment


                • Cred ca depinde de valoarea creditului.

                  In cat timp ai primit termen de livrare de la plata acontului? Pe bonul de comanda scrie in maxim 20 de zile de la inregistrarea platii.

                  Concesionarul a avansat o perioada de 2-3 luni dar cred ca e mai mult de siguranta.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Motor de 1.0 L SCe, acceleratie 0-100 km/h in 14,2 s.

                    More about this Dacia Sandero SCe 75, here http://throttlechannel.com/dacia-sandero-sce-75-2016Dacia Sandero SCe 75 is the replacement of Dacia Sandero 1.2 M...


                    0,9 TCe, acceleratie 0-100 km/h in 11,1 s.

                    More about this Dacia Sandero TCe 90, here http://throttlechannel.com/dacia-sandero-tce-90-2013
                    Last edited by aris86; 14 March 2017, 13:50.

                    Comment


                    • mare diferenta nue

                      Comment


                      • 3 sec
                        Eu zic ca sunt destule
                        La o depasire lipsa la o secunda poate fi fatala
                        Pacat ca nu avem timpi si pentru 60-120 km/h


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Tot din filmulete:

                          60-120kmh - 0.9tce 11s -- 1.0sce 14s

                          Dar hai sa revenim la topicul discutiei :-)
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Motor 1.2 16v, acceleratie 0-100 km/h in 13,6 s.

                            More about this Dacia Sandero 1.2 MPI, here http://throttlechannel.com/dacia-sandero-smile-1-2-mpi-2012https://www.youtube.com/results?search_query=dacia+san...

                            Comment


                            • Dacia a produs motorul 0,9 TCe cu numarul 1.000.000

                              De această dată, nu Uzina de Vehicule este cea care atinge plafoane istorice de producţie ci Uzina Mecanică şi de Șasiuri, care a produs motorul Energy TCe90 cu numărul 1 milion.

                              Motorul cu pricina, având o concepţie inovatoare, este produs în România fiind un adevărat concentrat de tehnologie în materie de downsizing.

                              „Este prima uzină a Grupului Renault, la nivel mondial, care a produs acest motor, din iulie 2012. A fost un proiect important alocat României. Odată cu acesta, Uzina Mecanica şi Şasiuri a devenit furnizor pentru alte uzine ale Grupului şi Alianţei Renault-Nissan în întreaga lume. 80% din această producţie a mers la export. Este vorba de clienţi care au ales acest motor fie pentru un model Dacia – Logan Logan MCV, Sandero sau Sandero Stepway, fie pentru un model Renault - Clio IV sauTwingo. În România, anul trecut, peste 2300 de clienţi l-au ales, în echiparea unuia dintre modelele Dacia”, a declarat Yves Caracatzanis, preşedinte director general Dacia şi director general Grup Renault România.

                              Comment


                              • Clip gasit intamplator pe youtube.
                                1 milion vandute dar se pare ca mai sunt si probleme.
                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google