Oferta Xenon Pt Membrii : H4 Bixenon = 280lei Montaj Inclus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by catalinnyk View Post
    2 becuri h4 bixenon 8000k la ce pret ai drumuri bune
    Am si H4 Bixenon de 8000K la 150lei setul de 2 becuri cu garantie 6luni.


    0724186590 /0766900342


    Toate cele bune!
    Last edited by Cezar; 17 November 2010, 20:41.

    Comment


    • Originally posted by serban_pc View Post
      Becul in sine nu este de 55W, ballastul ridica 35W sau 55W, becul fiind acelasi in ambele cazuri.

      Am o nelamurire, mai sus ai spus ca becul este acelasi pentru ambele puteri si ca ballastul difera, am vazut becuri xenon pe care scria efectiv 55w si pe altul 35w, m-am mai si contrat cu vanzatorul, deci cum e pana la urma?

      Comment


      • Originally posted by Cromatic View Post
        Am o nelamurire, mai sus ai spus ca becul este acelasi pentru ambele puteri si ca ballastul difera, am vazut becuri xenon pe care scria efectiv 55w si pe altul 35w, m-am mai si contrat cu vanzatorul, deci cum e pana la urma?
        Era cumva stantat pe bec sau era doar o simpla eticheta pt care vanzatorul cerea ceva in plus "pentru ca este de 55W"?
        Un bec xenon este un bec xenon, difera calitatea doar prin incarcarea lor cu gaz, daca ballastul ridica 35W atunci becul ridica 35W, daca ridica 55W se va aprinde mai mult , dar asta tot din cauza ridicatorului de tensiune.

        Comment


        • Discount pt membri de 20lei sau set leduri smd superflux pt pozitie cadou !

          Single kit(H1,H3,H7,H11,880,HB4/9006,etc) de 35W = 250RON
          Bixenon kit(H4 H/L sau H13) = 300RON
          Pt cele de 55W se mai adauga 50RON.(recomandate la farurile cu lupa)
          Kit montare lupa + bixenon pt masinile cu far reflector(H1,H7,H4) = 550RON
          Comercializez si becuri sau seturi separat.
          Un bec single = 70RON sau setul la 130RON
          Un bec H4 Bixenon = 80RON sau setul 150RON
          Un bec D2S(pt masinile cu xenon de fabrica) = 80RON sau setul 150RON
          Un bec D1S(pt masinile mai noi cu xenon de fabrica) = 140RON sau setul 260RON

          Toate kiturile beneficieaza de garantie 12luni!
          Montajul se poate face in Titan , linga supermarchet Auchan de luni pina vineri de la 09:00 pina la 19:00 sau sambata de la 09:00 la 15:00.
          Se livreaza oriunde in tara !

          0724186590 / 0766900342

          Comment


          • UP, pentru cei care cauta calitate !!!

            Comment


            • Diferente !

              Oare chiar nu se satura romanul de lucruri ieftine pe care este nevoit sa le schimbe de cateva ori intr-un an din cauta calitatii f proaste ?
              Oare nu se poate face comparatia intre un produs de calitate si altul de slaba calitate ?
              Oare chiar nu aveti nevoie de garantie si de seriozitatea unui vanzator cu experienta si va bucurati la cativa zeci de lei diferenta ?

              Comment


              • Salut,
                Ce ma intereseaza pe mine cel mai mult e daca voi credeti ca ar fi probleme cu politia...
                eu am avut un kit siemens de 55 cu becuri de 6000, dar l-am dat joc ptr ca se ardeau becurile un pic cam repede...
                Acum as vrea luminile inapoi, dar ma gandesc la faptul ca s-au intesificat foarte mult controalele politiei... vedeti DN1 sambata trecuta parca si duminica asta... chiar nu am chef de retinul certificar de inmatriculare si mers apoi la milogeala... trecut apoi pe faruri normale si aviz RAR...
                Intreb ptr ca mi se pare ca varianta cu lupa nu orbeste asa ca un xenon pus intr-un far simplu...
                Astept opinii cat mai obiective. Tnx a lot!
                Better late than never, but never better late

                Comment


                • Originally posted by lawmaster View Post
                  Salut,
                  Ce ma intereseaza pe mine cel mai mult e daca voi credeti ca ar fi probleme cu politia...
                  eu am avut un kit siemens de 55 cu becuri de 6000, dar l-am dat joc ptr ca se ardeau becurile un pic cam repede...
                  Acum as vrea luminile inapoi, dar ma gandesc la faptul ca s-au intesificat foarte mult controalele politiei... vedeti DN1 sambata trecuta parca si duminica asta... chiar nu am chef de retinul certificar de inmatriculare si mers apoi la milogeala... trecut apoi pe faruri normale si aviz RAR...
                  Intreb ptr ca mi se pare ca varianta cu lupa nu orbeste asa ca un xenon pus intr-un far simplu...
                  Astept opinii cat mai obiective. Tnx a lot!
                  De 55W nu este OK a se monta pe far fara lupa.
                  Nu am avut client care sa-mi spuna ca a fost oprit de politie pe motiv de "xenon", cat despre rar eu am fost personal acum 2sapt cu masina pt autenticitate si ITP si nu s-au luat de mine ca aveam xenon aftermarket.
                  Eu zic ca 6000K sunt f ok si nu bat la ochii organului, dar pt orice excludere as recomanda 5000K(alb-pur, cu tenta f mica de galbui) ca sa aveti lumina si sa nu zica organul ca ai xenon....., ei se iau de cele colorate cum ar fi 8000K sau chiar 12000K care este clar ca este xenon.

                  Sper ca am fost obiectiv !

                  Comment


                  • Poze cu loganuri care au lupa in far .
                    La unul a fost vopsit la cererea clientului tot interiorul negru(lupa are oglinda ei ,deci nu deranjeaza iluminarea), la altul a ramas interiorul stoc.
                    --------------------------------------------------------------------------
                    Discount pt membri de 20lei sau set leduri smd superflux pt pozitie cadou !

                    Single kit(H1,H3,H7,H11,880,HB4/9006,etc) de 35W = 250RON
                    Bixenon kit(H4 H/L sau H13) = 300RON
                    Pt cele de 55W se mai adauga 50RON.(recomandate la farurile cu lupa)
                    Kit montare lupa + bixenon pt masinile cu far reflector(H1,H7,H4) = 550RON
                    Comercializez si becuri sau seturi separat.
                    Un bec single = 70RON sau setul la 130RON
                    Un bec H4 Bixenon = 80RON sau setul 150RON
                    Un bec D2S(pt masinile cu xenon de fabrica) = 80RON sau setul 150RON
                    Un bec D1S(pt masinile mai noi cu xenon de fabrica) = 140RON sau setul 260RON

                    Toate kiturile beneficieaza de garantie 12luni!
                    Montajul se poate face in Titan , linga supermarchet Auchan de luni pina vineri de la 09:00 pina la 19:00 sau sambata de la 09:00 la 15:00.
                    Se livreaza oriunde in tara !

                    0724186590 / 0766900342
                    Attached Files

                    Comment


                    • Serban ai tot respectul meu.

                      Domnilor, va invit sa apelati cu incredere, eu am fost, si ghiciti ce, pana si lui i-a placut ce treaba buna a facut !

                      Un mare UP de la mine pentru Serban_pc!

                      P.S. Omu asta si cand vorbeste la telefon munceste, am vazut eu!
                      Last edited by crististreulea; 2 December 2010, 10:56.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Raspuns

                        @Eu4yas - sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele.
                        @soboBN - ne auzim la un telefon ca sa lamurim problema.

                        Doua lucruri as dorii sa va aduc la cunostinta si anume:

                        1. Nu poti avea pretentie de la un lucru care costa cu peste 8 ori mai putin decat originalul sa functioneze si sa fie exact ca unul original .
                        2. Din punctul meu de vedere cred ca este mult mai important sa te simti in siguranta si sa poti ferii diverse obstacole ce apar pe strazile noastre si aici nu ma refer doar la gropi ca ne taiem cauciucurile si ne rupem masinile pt ca nu le vedem la timp ca sa le putem ocoli ci la pietonii care traverseaza noaptea prin locuri slab iluminate si avem toata sansa sa ai acrosam. Cred ca este mai importanta viata decat o "posibila" amenda, doar suntem oameni maturi si putem cantarii problema.
                        Last edited by crististreulea; 2 December 2010, 10:55.

                        Comment


                        • Uite pozele pe care am zis ca ti le arat.
                          Se vede clar diferenta,am facut cu rosu cum ar trebui sa bata(asa bat si la Bmw si la Mercedes,ba chiar intr-o poza e vorba de Audi TT), iar cu galben cum bat ale mele.
                          Attached Files
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • Originally posted by soboBN View Post
                            Uite pozele pe care am zis ca ti le arat.
                            Se vede clar diferenta,am facut cu rosu cum ar trebui sa bata(asa bat si la Bmw si la Mercedes,ba chiar intr-o poza e vorba de Audi TT), iar cu galben cum bat ale mele.
                            Sincer mie mi se par ca bat OK, sa nu cumva sa le ceri tu sa bata si sa faca linia ca la TT sau mercedez pt ca este exclus, in fond kitul costa 550lei adica 130E, pe cand la tt sau mercedez optiunea de xenon sare de 1000E.
                            Iti pot trimite altele la schimb ca sa te convingi ca nu ti-am dat tie lupe defecte si altora lupe OK..... . Dar cu aceste lupe voi ramane obligatoriu incarcat pt ca nu mi le schimba nici un furnizor/producator pt acest motiv.
                            Ti-as sugera iarasi sa incerci sa le mai reglezi si din lupa si din far, dar nu cauta sa fie acelasi desen ca la masinile mai sus mentionate.

                            Comment


                            • foarte bine ce sa zic, scurta e ca in poza 4 de care ziceam si cand dau lunga lumina de la farul stang se ridica la nivel cu cel din dreapta si se vede foarte bine, sunt multumit.sper sa fac ceva poza sa-ti arat dar pe ploaia asta nu cred c-o sa-ti dai seama mare lucru.macar scurta la perete sa vezi cum se vede.numai bine
                              Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                              Comment


                              • Important !

                                Va rog sa urmariti si vechimea in domeniu pt ca asta va poate spune multe !
                                In toti acesti ani am cumulat experienta necesara si m-am axat pe calitate, lasand deoparte produsele ieftine care fac de cele mai multe ori probleme.
                                Nu intotdeauna un lucru ieftin reprezinta o afacere !

                                --------------------------------------------------------------------

                                Discount pt membri de 20lei sau set leduri smd superflux pt pozitie cadou !

                                Single kit(H1,H3,H7,H11,880,HB4/9006,etc) de 35W = 250RON
                                Bixenon kit(H4 H/L sau H13) = 300RON
                                Pt cele de 55W se mai adauga 50RON.(recomandate la farurile cu lupa)
                                Kit montare lupa + bixenon pt masinile cu far reflector(H1,H7,H4) = 550RON
                                Comercializez si becuri sau seturi separat.
                                Un bec single = 70RON sau setul la 130RON
                                Un bec H4 Bixenon = 80RON sau setul 150RON
                                Un bec D2S(pt masinile cu xenon de fabrica) = 80RON sau setul 150RON
                                Un bec D1S(pt masinile mai noi cu xenon de fabrica) = 140RON sau setul 260RON

                                Toate kiturile beneficieaza de garantie 12luni!
                                Montajul se poate face in Titan , linga supermarchet Auchan de luni pina vineri de la 09:00 pina la 19:00 sau sambata de la 09:00 la 15:00.
                                Se livreaza oriunde in tara !

                                0724186590 / 0766900342

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google