Oferta Xenon Pt Membrii : H4 Bixenon = 280lei Montaj Inclus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @soboBN - da poti face manevra asta, la proiectoare nu ai nevoie de controllere ci doar de becuri si ballasturi. In rest multumesc de ajutor si consider ca sunt binevenite explicatiile unuia care stie ce vorbeste !
    @dany234ro - da , se poate schimba becul prin spate ca si la farul normal.
    @pervert_dory - de acord cu tine, lupele sunt de foarte buna calitate, dar totusi chiar lumineaza mai bine decatt cele de pe Q7 ?
    @lungu Dan - pe proiectoare, fiind "faruri de ceata" daca vrei sa fi practic iti recomand sa pui ceva intre galben si lumina naturala, cu 6000K nu vei face treaba pe ceata densa. Ca sa intelegi mai bine 3000K este galben(cel mai puternic), 4300 este alb-galbui , 5000K este alb-pur .

    Adaug si intreaga lista de preturi :

    Single kit (H1,H3,H7,H11,HB3,HB4) de 35W sunt la :

    130lei - fara garantie(clasa C calitate , balasturi analogice normale)
    170lei - cu garantie 12luni (clasa B calitate , balasturi digitale normale)
    230lei - cu garantie 12luni (clasa A calitate, balasturi ultraslim digitale de generatie noua)

    Bixenon kit(H4 sau H13) de 35W sunt la :

    190lei - fara garantie (clasa C calitate , balasturi analogice normale)
    230lei - cu garantie 12luni (clasa B calitate , balasturi digitale normale)
    280lei - cu garantie 12luni (clasa A calitate, balasturi ultraslim digitale de generatie noua)\

    Kituri de 55W(pt farurile cu lupa) am doar clasa A calitate cu balasturi ultraslim digitale la 280lei(single kit).

    Seturi de becuri de la 90lei la 140lei .

    Kituri de lupe Bixenon cu angeleyes ccfl alb:


    420lei fara balasturi(in caz ca aveti un kit deja montat)
    480lei cu balasturi normale digitale de 35W
    530lei cu balasturi ultraslim digitale de 35W
    580lei cu balasturi ultraslim digitale de 55W

    Avem si leduri pt plafoniera,numar sau pozitii la pretul de :

    T10 led normale - 15lei perechea
    T10 led smd in capsula - 20lei perechea
    T10 led 5smd superflux - 25lei perechea
    T11 led 6smd supeflux (plafoniera) - 30lei perechea
    BA9S led 5smd superflux(pozitie, model cu soclu de metal) - 30lei perechea

    Montajul se poate face de dvs sau la noi la atelier in Bucuresti /Titan - sector 3 contra sumei de 50lei la kitul xenon(timp 1 ora) sau de 200-250lei la kitul de lupe(timp 6-7ore).

    Ma puteti contacta la unul din nr de telefon :
    Cosmote - 0766900342
    Vodafone - 0724186590
    sau pe yahoo sau msn messenger cu ID-ul "serban_pc



    Toate cele bune!

    P.S. Am inclus in preturi reducerea pt membrii forumului.

    Comment


    • Da serban am pus masina langa un q7 care avea si el proiectoarele aprinse si eu vedeam mai bine ca si el, doar ca la el batea pe o raza mult mai mare find si mai inalt.dar ca intensitate nu se compara.si multi cunoscuti au laudat lumina mea in detrimentul audiului.

      M-a prins si pe mine ceata si am vazut ok sa zicem n-am putut totusi sa merg mai mult de 50 km/h.
      Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

      Comment


      • Super, ce sa mai zic , sincer si eu sunt f impresionat de calitatea acestor lupe .
        Cu ceata de.. , nimeni nu se pune cu natura, nici cel mai puternic xenon sau cel mai puternic halogen nu o sa taie o ceata densa.
        Eu am pe masinile mele pe proiectoare(faruri de ceata) xenon de 35W cu 3000K, este fix galben si se vede f f bine pe vremea rea , ba chiar si pe ceata. Atasez si o poza ca sa vedeti despre ce este vorba.
        Attached Files

        Comment


        • bixenon cu lupa pt motocicleta?

          Salut.
          Ma intereseaza un proiector bixenon cu lupa pentru motocicleta mea. Spune-mi te rog, ce fel de proiector bixenon cu lupa ai ? G1 , G3 ? Si daca pot sa iau numai 1 bucata. Sincer m-ar interesa modelul G3. In momentul de fata am bixenon H4, deci am si droser si releul pt schimbarea fazelor instalate. As putea sa le folosesc tot pe astea ? (cu mici modificari la fire fireste...)
          Multumesc

          Comment


          • Originally posted by Serban.S View Post
            Salut.
            Ma intereseaza un proiector bixenon cu lupa pentru motocicleta mea. Spune-mi te rog, ce fel de proiector bixenon cu lupa ai ? G1 , G3 ? Si daca pot sa iau numai 1 bucata. Sincer m-ar interesa modelul G3. In momentul de fata am bixenon H4, deci am si droser si releul pt schimbarea fazelor instalate. As putea sa le folosesc tot pe astea ? (cu mici modificari la fire fireste...)
            Multumesc
            Nu pot sa descompletez kituri de lupe.

            Comment


            • Originally posted by serban_pc View Post
              Super, ce sa mai zic , sincer si eu sunt f impresionat de calitatea acestor lupe .
              Cu ceata de.. , nimeni nu se pune cu natura, nici cel mai puternic xenon sau cel mai puternic halogen nu o sa taie o ceata densa.
              Eu am pe masinile mele pe proiectoare(faruri de ceata) xenon de 35W cu 3000K, este fix galben si se vede f f bine pe vremea rea , ba chiar si pe ceata. Atasez si o poza ca sa vedeti despre ce este vorba.
              Ce bine se vede ! Ai pe stoc becuri de 35w, 2xH11 3000k si 2xHB4 3000k ? Multumesc !
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • Eu in vara am ITP-ul de facut, daca pun lupa + bixenon pot sa ma duc linistit la ITP sau e necesar sa pun inapoi farurile stock inainte de a ma prezenta cu masina la ITP?
                Mersi anticipat pentru raspuns!
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by dan.gutu View Post
                  Ce bine se vede ! Ai pe stoc becuri de 35w, 2xH11 3000k si 2xHB4 3000k ? Multumesc !
                  Salut,
                  Da, sunt pe stoc ambele tipuri de bec cu aceasta culoare.
                  Este 110lei setul de becuri.

                  Cu placere!

                  Originally posted by stefan.dse View Post
                  Eu in vara am ITP-ul de facut, daca pun lupa + bixenon pot sa ma duc linistit la ITP sau e necesar sa pun inapoi farurile stock inainte de a ma prezenta cu masina la ITP?
                  Mersi anticipat pentru raspuns!
                  Am montat acum 2,5 ani primul kit de lupe si pina acum nu m-a sunta nici un client sa-mi spune ca a avut probleme cu autoritatile..., altceva nu pot sa-ti raspund.

                  Comment


                  • Kitul bixenon cu lupe se montează in farul original?

                    Comment


                    • Originally posted by lungu Dan View Post
                      Kitul bixenon cu lupe se montează in farul original?
                      Da, in cel original !

                      Comment


                      • Sunt ceva probleme cu "tremuratul" lupelor in far la denivelari, gropi etc? Ca asa am mai inteles, poate ne lamuresc cei care si-au pus in ultimul timp, ca vad ca deja are f multa lume .
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • Originally posted by bossake View Post
                          Sunt ceva probleme cu "tremuratul" lupelor in far la denivelari, gropi etc? Ca asa am mai inteles, poate ne lamuresc cei care si-au pus in ultimul timp, ca vad ca deja are f multa lume .
                          Poate sa apara problema asta inca d ela montare daca el care le-a fixat nu le strange suficient de bine piulita de fixare si logic ca se vor misca.
                          Se poate sa aveti tendinta sa credeti ca se misca lupa cand dati intr-o denivelare mai mare , dar din cauza ca acum aveti o lumina focalizata e posibil sa va sara in ochi astfel de probleme pe care pna acum nu le-ati depistat avand lumina in copaci...
                          La mine cred ca se exclude varianta cu nestrnsul lupelor pt ca am sarit de 20 de loganuri carora le-am montat aceste lupe, ca sa nu zic si de alte marci auto.

                          Astept parerile celorlalti cu interes.

                          Comment


                          • nu tremura nimic stati linistiti,lupele sunt montate profi.io le am pe masina de aproape 1an si n am avut nicio problema cu ele si masina mea zici ca topaie pe denivelari.apelati cu incredere la serban ca e baiat super si are si produse de calitate.

                            Comment


                            • salut cat ma costa un kit H4 bixenon cu tot cu montaj?

                              Comment


                              • Raspuns xenon

                                Originally posted by TBI View Post
                                nu tremura nimic stati linistiti,lupele sunt montate profi.io le am pe masina de aproape 1an si n am avut nicio problema cu ele si masina mea zici ca topaie pe denivelari.apelati cu incredere la serban ca e baiat super si are si produse de calitate.
                                Multumesc pt recomandare !
                                Asa este eu ma stradui sa aduc si sa vand produse de calitate dar se pare ca nu toata lumea aprecieaza asta, majoritatea cauta "ieftineala" si apoi dupa scurt timp ajung sa le para rau ca au ales ceva ieftin si sa ajunga la un pret mult mai mare din cauza defectiunilor decat a unui produs de calitate.

                                Originally posted by Piso1 View Post
                                salut cat ma costa un kit H4 bixenon cu tot cu montaj?
                                Am 3 variante de pret :

                                1. H4 Bixenon - fara garantie la 190lei
                                2. H4 Bixenon , cu balasturi standard(groase) si garantie 12luni la 230lei
                                3. H4 Bixenon , cu balasturi ultraslim digitale de generatie noua, clasa A calitate si garantie 12luni la 280lei

                                IN oricare din cazuri montajul dureaza aprox 45min si costa 50lei.

                                Montajul se poate face la noi la service in Bucuresti - sector 3(linga supermarket Auchan) de luni pina vineri intre orele 09:30 si 18:30 si sambata intre orele 09:30 si 14:30.

                                Cosmote : 0766900342
                                Vodafone : 0724186590

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google