Oferta Xenon Pt Membrii : H4 Bixenon = 280lei Montaj Inclus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by serban_pc View Post
    Sa va prezint si ultima lucrare a mea cu care sincer ma pot lauda pt ca imi place cum a iesit desi eram putin sceptic in ceea ce priveste contrastul alb/negru dar rezultatul este unul foarte OK, zic eu...

    Multumesc frumos Serban pentru lucrare! Si mie imi place cum a iesit contrastul alb-negru....RECOMAND! Baiat de nota 10 si lucrarile la fel! Ai un PM cu o nelamurire . Mersi
    Y!M: alexut.style

    Comment


    • Kiturile bixenon sunt si pe faza lungă?

      Comment


      • raspund eu : da, au si faza scurta si faza lunga !
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • cine a pus bixenon cu lupe...mai merge reglaju din interior? are cineva de mai mult timp sa spuna cum se comporta dupa 6 luni un an?

          Comment


          • Am eu Bi-Xenon cu lupe. Si da, ramane reglajul din interior al farului. Se comporta foarte bine.Le am de juma de an si merg perfect. Se incarca foarte repede, probabil si din cauza ca e balastul digital, slim.

            Eu recomand o astfel de instalatie in detrimentul oricui far tuning, pentru ca , chiar daca dai un ban in plus, stii pe ce il dai si stii ca o sa vezi mai bine decat cu farurile stock, nu mai rau.Deocamdata am instalatie de 35W 6000K, dar imi sta capul sa iau 2 balastrii de 55W.
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • Raspunsuri

              @191ZUZ - sa le stapanesti sanatos
              @lungu Dan - da, sunt si pe faza lunga
              @Dany_DNY - multumesc pt ajutor, toate cele bune...
              @dany234ro - da cu siguranta merge reglajul din interior, cred ca sunt useri aici pe forum care au trecut de 1 an de zile cu lupe puse de mine
              @soboBN - multumesc pt recomandare, cand te hotarasti o rezolvam cu ballasturile de 55W si pe astea le poti pune pe proiectoare daca mai cumperi si 2 becuri H11(am la 90lei setul)

              Toate cele bune!

              Comment


              • Asa m-am gandit si eu. Mai cumpar doua balasturi de 55w , astea le pun pe proiectoare si becuri ai zis ca ai la set cu 90 lei, dar nu trebuie controllere pt proiectoare?
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • mai am o intrebare si gata.....in caZul in care se arde un bec bixenon din kitul cu lupe, trebuie iar desfacut farul iar se poate schimba fara aceasta operatiune?

                  Comment


                  • Se schimba prin spatele lupei, prin spatele farului, exact ca la farul standard.
                    Cumpar volan de Duster

                    Comment


                    • Pentru proiectoare cele de 6000k sunt potrivite?Pe mine mă interesează să bată lumina foarte bine nu să arate doar bine pe masină.Si pentru faruri la fel,care luminează foarte bine?

                      Comment


                      • eu mi-am luat 6000k la lupe si 6000 la proiectoare.nici la q7 nu lumineaza asa, testat de mine .recomand.
                        Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                        Comment


                        • Am tot citit despre bixenon pe logan si unii zic ca nu prea merge montat in farul stok ci trebuie momtate si lupe.Pana la urma cum este mai bine ,cu lupe sau fara lupe?

                          Comment


                          • Normal, ca sa ai o instalatie de xenon OK trebuie sa ai : Lupa, Spalator la far, Autoreglaj(sus-jos). Cum altii isi pun pe far oglinda, si nu indeplinesc nicio conditie, macar noi avem lupe, unii chiar si sapalator la far.La reglaj automat nu cred ca s-a bagat nimeni pe Logan.

                            Oricum, din respect pt ceilalti participanti la trafic, iti pui lupe, sau nu-ti pui xenon in far tip oglinda. Oricum le-ai regla nu-s bune, pt ca ori nu vezi tu, fiind prea jos, ori vezi si-i orbesti pe ceilalti.

                            Eu am lupe bi-xenon, pe care le recomand tuturor.Mai bune decat orice far tuning de pe piata existent la ora actuala.

                            Daca ti se par scumpe, cumpara-ti 2 becuri H4 Night Vision,bat mai alb si gata, decat xenon in farul original cu oglinda.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Cred ca pana la urma o sa-mi pun bixenon cu lupa,dar pana atunci o sa vad cum sunt la cei care deja le au pe masina .Se vede bine pe timp de ceata cu xenonul de 6000k la proiectoare?Si inca ceva:cat a costat tot kitul?

                              Comment


                              • Din cate stiu eu, pe proiectoare se pun becuri cat mai galbene. Cred ca ai vazut ca multi aveau pe vremuri la Dacie cel putin un bec pe faza scurta galben, ziceau ca-i pt ceata.

                                De cand am xenoanele am prins o ceata densa, nu vedeam nimic. Am aprins proiectoarele, nici asa, si am becuri originale, am stans faza scurta, am ramas doar pe proiectoare si nici asa nu vedeam bine.Probabil era prea densa ceata.

                                Uita-te la Mercedes, BMW, VW, nu au xenon pe proiectoare, cel putin modelele mai vechi, 2008-2009. Am inceput sa vad totusi si masini din 2009-2010 cu xenon pe proiectoare, dar nu stiu daca era de fabrica sau nu.

                                Si eu sunt curios, care aveti xenon pe proiectoare, cum se vede? Se merita?

                                Legat de pret, vorbeste cu Serban. Iti recomand balasturi slim, mai ales daca ai diesel si n-ai spatiu in compartimentul motor.
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google