Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

    Asa cum scrie si in titlu, oferim solutie Multimedia 2DIN cu navigatie pentru bordure de Dacia.
    Se poate instala pe Dacia Logan MCV, Sandero si Duster.
    Unitatea este modelul AS8101 de la Audiosources.
    Instalarea navigatiei se face in atelierul propiu (Bucuresti) si consta in integrarea unitatii in bord, inlocuirea ramei originale cu cea customizata de noi.

    Descriere Unitate AS8101 :
    *DVD player integrat, reda si Divx /Xvid /MP3/ VCD /CDA /JPG
    *Slot Multimedia microSD (accepta SDHC pana la 64GB) – reda Divx/ Xvid MP3/ VCD JPG
    *Port USB (pe spate) cu prelungitor – reda aceleasi formate ca slotul SD
    *Port Ipod (pe spate) cu prelungitor
    *Radio RDS
    *Carkit bluetooth cu functie A2DP
    Navigatie GPS cu MCU Atlas V la 533MHz si windows CE6.0- Ruleaza IGO sau orice aplicatie compatibila WinCE.
    Functie Navi Over Audio la GPS- nu se intrerupe coloana sonora din dual zone
    Rezolutie ecran TFT 800x480
    Intrari / Iesiri dedicate , etc, etc.

    Aici gasiti specificatia completa a Navigatiei 2DIN Dacia


    Pretul pachetului complet este de 1599RON si include Navgiatia 2DIN cu toate accesoriile, rama customizata si instalarea.
    Vom pastra rama de pe masina la care se face instalarea.

    Pentru cei care doresc aceesorii:
    Camera video rear: 120RON
    Tuner TV Digital DVB-T HD (mpeg4) 2 antene (receptie la 200KM/h) :450RON

    Produsele sunt noi si beneficiaza de garantie 12luni.

    Mai multe poze cu aparate instalate gasiti Aici.



    Cristian
    0726115644
    Attached Files
    Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

  • #2
    daca nu suntem din bucuresti cum se procedeaza

    Comment


    • #3
      sa inteleg ca va dau 16mil si imi apare asa pe logan??
      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

      Comment


      • #4
        Salut.
        Da,si mai adaugi transportul tau cu masina la locul de instalare.
        Daca nu aveam gps si playerul noi,ma bagam..........Arata super bine pe logan.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          astia ma fac sa imi fac rate)...........mai multe detalii,cat dureaza,ce improvizati se fac la inst electrica
          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

          Comment


          • #6
            Alex,arata super.
            Da-i bataie ca arata super pe logan
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              nu cred ca sunt ceva improvizatii pe acolo, si rezultatul este chiar dragutz. poate candva voi apela si eu la voi. ce boxe ar merge cu unitatea aceasta multimedia?

              Comment


              • #8
                @mario_09
                Momentan singura varianta este instalarea aici in atelierul nosstru.
                Daca proiectul nostru se va bucura de cereri constante vom gandi o forma prin care sa putem asigura instalarea in orase din diferite zone ale tarii.

                @pipan
                Da, cu 1599ron bordul va arata ca in poze si specificatiile respective
                Instalarea dureaza in jur de 2ore. In caz ca se doresc accesorii precum tuner TV digital sau camera video rear durata se prelungeste cu inca 1-2 ore.Nu facem modificari la instalatia electrica a masinii.Unitatea 2DIN are conectori ISO.

                @Augustin-Yng
                Multumim! A durat cam o jumatate de an sa ajungem la acest rezultat.Am "stricat" cateva rame pana a iesit cum trebuie


                @razvanamza
                Te asteptam cu placere. Poti folosi boxele de pe masina, sau daca vrei altceva, se pot schimba. Avem si asa ceva daca doresti.
                Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                Comment


                • #9
                  Sa inteleg are si functia tv,se pot prinde si programe tv romanesti,straine?

                  Comment


                  • #10
                    Asa cum am specificat in descriere , Tunerul TV DIGITAL (DVB-T) este disponibil ca accesoriu separat.
                    De mentionat suplimentar este ca in Romania deocamdata transmise digitala terestra exista doar in Bucuresti si Sibiu urmand ca pana la 01.01.2015 sa se transmita pe tot teritoriul tarii.
                    Cei care fac reclama si vand aparate cu TV tuner analogic, din pacate nu fac decat sa-si amageasca clientii, ca sa nu zic ca de fapt ai pacalesc cu buna stiinta.
                    Televiziunea analogica nu are niciun sens in masina! Calitatea receptiei este DIRECT dependenta de POZITIE.Si cum un autoturism este gandit pentru miscare rezluta clar ca nu-i nicio sansa de a viziona un progam TV in mers.
                    Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                    Comment


                    • #11
                      Pacat ca ai postat asta! O sa ma doara acum si mai mult inima...
                      De trimis in tara, nu se poate? Plata cu ramburs si totodata primesti si rama stock inapoi?! Poate ai gasii mai multi clienti astfel. Banuiesc ca daca ai suportul, nu-i greu de montat

                      In rest ai un Up de la mine. Super buna oferta! Spor la clienti!

                      Comment


                      • #12
                        @DaniD

                        Multumesc.
                        Nu este foarte usor de fixat in bord. Noi am studiat destul de mult pana am gasit procedura pe care o folosim in momentul de fata.Nu ajunge doar sa trimitem rama si unitatea.
                        Asa cum am mai zis, daca vom constata ca cererea in tara se bazeaza pe un fundament real, vom cauta colaboratori prin diferite orase care sa deserveaza anumite zone. Momentan suntem optimisti
                        Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                        Comment


                        • #13
                          Am avut un audi a8 an 98 cu functia tv,precizez ca si in mers prindeam programe,nu ma prea pricep cu terestru neterestru dar stiu ca prin satelit prindeam tot asa mi-a spus fostul proprietar,bine acum inteleg era audi a8 clasa lux,probabil de asta si aveam asa ceva era varaianta full full din fabrica cu motorul de 4.2 quatro.

                          Oricum,foarte tare,arata misto in bord frumos lucrat,bravo cu ceva accesorii care se mai pot adauga gen camera de mers inapoi etc etc se merita investitia,plus folie pe fata cu tenta mai inchisa pentru hoti daca vad asa ceva pe logan nu mai pleaca pana nui pun gand rau)
                          Last edited by vladoi; 10 September 2011, 13:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            si unitatea se fixeaza in bord iar rama consolei de bord e detasabila ca si pana acuma?
                            ma gandesc ca se prinde destul de bine pentru a nu fi furat usor...
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #15
                              thread asemanator cu cel deschis de mine aici
                              daca ajuta cu ceva, ar fi bine ca un moderador sa uneasca threadurile
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google