[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Multumesc pentru aprecieri !
    Doar 1 volt-termometru disponibil ! Urmatoarele probabil in martie, dupa ce sosesc senzorii de temperatura ! Interfete satelit disponibile pentru Sony/Pioneer/Alpine ! N-am apucat sa testez pe Blaupunkt ...
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • #47
      Chiar si pe zapada asta mare, anuntul este valabil.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Fratello View Post
        Interfete satelit disponibile pentru Sony/Pioneer/Alpine ! N-am apucat sa testez pe Blaupunkt ...
        Astea merg pentru comenzile de volan originale renault?

        Comment


        • #49
          Raspund eu. Exact functioneaza pe comenzile volan originale Renault. Exact alea ce se monteaza acum pe noile logane.

          Comment


          • #50
            Multumesc, din nou, pentru suport, Adicata !
            Da, modulul meu exact asta face : asigura functionarea oricarui HU-Alpine, Sony, Pioneer, cu satelitul de comanda de Logan (Clio, Kangoo). Sunt pastrate functiile celor 6 butoane (exceptand rotita). Satelit de comanda se gaseste la bursa ; am auzit ca si la Service SERUS ar fi ( cca. 90 lei). Eu nu am satelit de comanda de vanzare !!!
            Avand in vedere ca maine sigur nu voi pleca cu masina, sper sa testez si codul (scris deja !) pentru Blaupunkt !
            Deci ... Anunt valabil ! Doar 1 volt+termometru diponibil ; module lampa stop cu semnal pulsator disponibile ; module interfata satelit disponibile !
            Last edited by Fratello; 13 February 2012, 22:52.
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #51
              am si eu o intrebare fratello interfata pt comenzi functioneaza chiar pe orice tip de pioneer , sau doar pe anumite modele

              Comment


              • #52
                Functioneaza la orice player Pioneer ce poseda intrare (mufa jack 3.5- este pozitionata pe pertea posterioara a aparatului), pentru functia remote by wire.

                Comment


                • #53
                  sal, fratello cat costa interfata pt comenzi si daca merge montat pe un sony cdx-gt 212 ?
                  sigpicMy KRX-ul

                  Comment


                  • #54
                    module pentru pioneer mai ai? am un pioneer deh 2320ub si am in spate jack(scrie si in cartea lui wired remote) si m-ar interesa un modul din acela!Stima!
                    ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                    ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                    Comment


                    • #55
                      Este gata si codul pentru BLAUPUNKT ! Perfect functional !!!
                      Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                      Vand : module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                      Modulele sunt realizate cu microcontroler (isi pastreza comenzile in timp, nefiind influentate de starea tastelor/temperatura); satelitul pastreaza cele 6 functii ale tastelor : VolumeUp, VolumeDown, Mute, TrackUp (Search Up), TrackDown (SearchDown), Source !!!
                      Rotita de scroll NU este functionala, dar nu influenteaza in niciun fel functionarea.
                      NU am de vanzare si sateliti de comanda.
                      Pret :
                      -modul pentru Pioneer/Sony = 50 lei
                      -modul pentru ALPINE = 100 lei
                      -modul pentru BLAUPUNKT = 100 lei
                      Conexiunile sunt extrem de simple :
                      Conexiuni satelit comanda - modul interfata :

                      Conexiuni modul interfata - mufa Blaupunkt :

                      Nota : nu am mufe pt. Blaupunkt! Pentru Blaupunkt se poate utiliza, fara modificari, mufa cu care vine satelitul. Celelalte modele le livrez cu jack-ul care intra in mufa "remote-by-wire".
                      Conexiuni alimentare modul interfata :

                      Montajul vine incasetat !!!

                      ATENTIE ! Interfetele se pot monta pe aparatele care au din fabrica functia de "remote by wire" !!! Daca nu au aceasta functie, atunci NU se poate ! Consultati manualul/cartea tehnica a aparatului !

                      Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                      Comenzile sunt onorate dupa trimiterea pe PM a datelor postale. Numai bine !
                      Last edited by Fratello; 15 February 2012, 09:31.
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • #56
                        Vand : module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                        Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                        Mai multe detalii aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=55
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • #57
                          Fratello va asteapta cu comenzile pentru interfetele de comanda volan si termometrele.

                          Comment


                          • #58
                            Vand : module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                            Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                            Mai multe detalii aici :http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=55
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • #59
                              Blaupunkt-ul de fabrica merge cu interfata asta?

                              Comment


                              • #60
                                adica asta ? mosule suntem o groaza cu cd-mp3 astea , cu alte cuvinte e rost de comenzi multe si dese , dar sa nu spui ca nu se poate ca data trecuta . totul e sa vrei
                                Attached Files
                                Last edited by tirum76; 19 February 2012, 20:47.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google