[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru montaj senzor de exterior in oglinda :
    -se da fata de usa jos ;
    -se scoate oglinda (sticla) ;
    -firul se trece prin burduf, folosind un colier din plastic (soricel).
    Cristi Streulea are niste tutoriale excelente despre aceste (relativ !) operatiuni : demontare fete usi, schimbare sticla oglinda...
    In privinta celor trei fire de la lampa plafoniera :
    - firul rosu = plus, dat de UCH, care dispare automat dupa 30 minute (acest timp se poate micsora cu DDT)
    - firul negru= masa permanenta
    - firul alb = tot minus, dar dat din UCH - comanda PWM (pulse width modulation - comanda in impulsuri) pentru dimmer plafoniera ; si acest minus este "taiat" dupa 30 minute.
    Legarea corecta a volt/termometrului este :
    - plus montaj la firul rosu
    - minus montaj la firul negru.
    Totusi ... am intalnit si alte culori la fire : mov la plus si maro la minus PWM. Deci recomand masurarea cu voltmetru ! Volt/termometrul are pusa o dioda care sa impiedice defectarea in cazul alimentarii gresite... Si daca nu se mai aprinde plafoniera, verificati siguranta !
    Avantajele alimentarii montajului din firele de la plafoniera au fost enumerate mai sus.
    =========================

    Anunt valabil !!! Interfete satelit audio pentru ALPINE si BLAUPUNKT ; ultimul volt-termometru cu display LCD albastru ; stop frana pulsator !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Multumesc pentru raspuns.
      Mai am doua intrebari:Cele 30 de minute dupa care dispare alimentarea plafonierei ,incep dupa scoaterea cheii din contact?
      Si cum se micsoreaza acest timp?Ce numesti DDT

      Comment


      • Volt-termometre LED nu mai face-ti ?? Si eu vreau sa-mi pun..dar acum ma tin...finantele pe loc.
        Cand fac rost, cumpar si eu unul.
        passion 1.5 DCi

        Comment


        • Volt-termometre LED nu am facut si nici nu voi face ! Doar termometre cu display LED ! Volt-termometrele sunt cu display LCD !

          Anunt valabil !!!
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • Anunt valabil !!! Interfete satelit audio pentru ALPINE si BLAUPUNKT ; ultimul volt-termometru cu display LCD albastru ; stop frana pulsator !
            Pina la 31.03. transport prin Posta gratuit !!!
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • Am reusit sa montez si eu termometrul, custom made - firul de la montaj la display are 110 cm- si cam asa ceva a iesit.
              Montajul e sub tavita unde-i butonul, lipit cu banda dublu adeziva de mocheta, alimentat de la bricheta. sensorii: unul in portbagaj (am sa mai vad eu daca-l bun in alta parte mai incolo) celalalt sub cotiera.
              Singura mea neplacere a fost provocata de neatentia mea cand am lipit filtrul - n-am facut un test sa vad daca adezivul folosit o sa-mi atace filtrul, si bine inteles ca l-a atacat putin, cu timpul am sa-l schimb si am sa fiu mai atent.
              In rest toate bune, recomand pentru cei cu timp liber si simtul surubelnitei
              Attached Files

              Comment


              • Anunt valabil !!! Interfete satelit audio pentru ALPINE si BLAUPUNKT ; ultimul volt-termometru cu display LCD albastru ; stop frana pulsator !
                Pina la 31.03. transport prin Posta gratuit !!!
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Anunt valabil !!! Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT ; volt-termometru cu display LCD albastru ; stop frana pulsator !
                  Numai pentru comenzile de azi transport prin Posta gratuit !!!
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • salut. un indicator de curent ai putea face? eventual sa la apasarea unui buton sa arete tensiunea si la alta apasare curentul consumat instant. mersi

                    Comment


                    • Vand :
                      -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT ;
                      -Volt-termometru cu display LCD albastru ;
                      -Stop frana pulsator.
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • Vand :
                        -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT ;
                        -Volt-termometru cu display LCD albastru ;
                        -Stop frana pulsator.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • Anunt valabil !
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • interfata pioneer nu mai faci. mersi

                            Comment


                            • m-ar interesa o interfata pentru un jvc si satelit de comanda un pret ?
                              merci!
                              live to ride

                              Comment


                              • Am raspuns pe PM.
                                Anunt valabil !
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google