[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    am ramas fara poza
    Attached Files

    Comment


    • #62
      Exact asa e si al meu.

      Comment


      • #63
        Salutare!Daca reusesti sa faci comanda volan pentru un LG lac 5900rn sa ma anunti te rog.In spate Lg-ul are o mufa jack la care se conecteaza comanada de la volam.Ms mult.Astept raspuns.

        Comment


        • #64
          Am "operat" mai demult un radio-CD Blaupunkt, modelul mai nou de pe Logan, pentru a vedea daca se pot adapta telecomenzi (prin fir sau infrarosu).
          Parerea mea este urmatoarea : NU ! Nu se poate monta niciun fel de telecomanda !
          In fotografii puteti vedea : procesorul (M30622MEP-352FP), partea de cablaj unde eu consider ca ar fi trebuit sa existe diverse alte componente pentru interfata cu procesorul dar, din pacate, acestea lipsesc, modelul de RCD la care fac referire.
          Testele efectuate cu telecomanda RC10 originala Blaupunkt si modulul-adaptor au confirmat faptul ca, desi exista mufa pe spatele aparatului, aceasta nu asigura si interfatarea cu un dispozitiv de comanda.
          In privinta codurilor pentru LG, JVC, etc...In principiu se pot face module adaptoare, dar, pentru aceasta, ar trebui sa stiu CODUL prin care telecomanda comunica cu aparatul ; din pacate, desi am cautat, eu nu am gasit nicio documentatie in acest sens ! Daca cineva gaseste, il rog sa-mi comunice si mie !
          Anunt valabil ! De vanzare module adaptoare pentru Alpine/Blaupunkt/Pioneer/Sony ! Volt-termometre, termometre, stop frana pulsator !!!
          Attached Files
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #65
            Originally posted by Fratello View Post
            Vand : module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
            Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
            Mai multe detalii aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=55
            Anunt valabil !
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #66
              Am primit azi volt-termometrul, treaba buna , multumesc ...

              Comment


              • #67
                Care vrea un confort sporit spre a manevra comenzile playerului puteti comanda cu incredere acele interfate. Credeti-ma, nu-s platit pentru aceasta reclama, doar ca Fratelo este super baiat si de cuvant. Nu veti regreta daca apelati la el.

                Comment


                • #68
                  Multumesc tuturor pentru aprecieri ! Ma straduiesc sa realizez montaje cat mai performante si fiabile !
                  Anunt valabil :
                  Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                  Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                  Mai multe detalii aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=55
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • #69
                    La asa ceva potriveste Sony CDXGT450U.EUR ? si cat costa cu tot cu modulul de comanda si maneta ce se leaga pe volan. gata sa fie pus pe masina.?
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #70
                      Salut, am un renault megane 3 cu comenzi de volan, iar in loc de casetofonul de fabrica am un Alpine 9827 ... ai o modalitate si pentru mine, ca m-am obisnuit cu comenzile de volan. Multumesc anticipat!
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Anunt valabil!!!

                        Comment


                        • #72
                          Anunt valabil :
                          Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                          Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                          Mai multe detalii aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=55
                          Asa (poate) arata un bord, cu volt-termometru cu display 2x8 caractere (singura iluminare disponibila fiind cea din imagine). Tensiunea acumulatorului este afisata permanent, temperaturile sunt afisate alternativ (cu un timp prestabilit la cerere !).
                          Attached Files
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • #73
                            Anunt valabil !!!
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • #74
                              Tuturor prietenelor, soţiilor, mamelor, fiicelor membrilor acestui forum le urez să aibă O primăvară frumoasă !

                              ...Anunţ valabil !
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • #75
                                Anunt valabil :
                                Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
                                Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
                                Attached Files
                                Last edited by Fratello; 2 March 2012, 17:07. Reason: Atasez poza satelitului de Logan/Clio/Kangoo
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google