Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Buna seara!

    Asa cum am promis poze live cu jantele pt. Dacia Logan.

    Cu scuzele de rigoare pt. intarziere.....


    Va dorim o saptamana buna la toti!
    Attached Files

    Comment


    • #32
      Multumesc domnilor.

      Comment


      • #33
        Cu multa placere domnule Daniel!

        Va dorim o seara placuta Dvs. si membrilor forumului!

        Comment


        • #34
          se poate o poza cu varanele puse pe un logan, ca nu stiu pe care sa le aleg Am observat ca au si un pic de buza, daca le pui pe logan o sa iasa cumva in afara sau o sa fie tot ca cele de tabla(adica pana la acelasi nivel)?

          Originally posted by shiftyasd View Post
          se poate o poza cu varanele puse pe un logan, ca nu stiu pe care sa le aleg Am observat ca au si un pic de buza, daca le pui pe logan o sa iasa cumva in afara sau o sa fie tot ca cele de tabla(adica pana la acelasi nivel)?

          am observat acum ca s-a mai discutat acest aspect, dar tot ramane o intrebare legat de ET ati spus ca jantele de logan au ET 50, echivalentul la jantele dumneavoastra ar fi 45, deci tot ramane o diferenta pana la 38, cat au cele varan, afecteaza cu ceva? iese janta in afara?



          nu am putut sa mai dau edit la primul post
          Last edited by shiftyasd; 26 March 2012, 01:17. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Originally posted by super_jante View Post
            Buna seara!

            Asa cum am promis poze live cu jantele pt. Dacia Logan.
            Eu m-am hotarat, fac comanda, v-am trimis un PM.
            Multumesc!

            Comment


            • #36
              Originally posted by shiftyasd View Post
              se poate o poza cu varanele puse pe un logan, ca nu stiu pe care sa le aleg Am observat ca au si un pic de buza, daca le pui pe logan o sa iasa cumva in afara sau o sa fie tot ca cele de tabla(adica pana la acelasi nivel)?




              am observat acum ca s-a mai discutat acest aspect, dar tot ramane o intrebare legat de ET ati spus ca jantele de logan au ET 50, echivalentul la jantele dumneavoastra ar fi 45, deci tot ramane o diferenta pana la 38, cat au cele varan, afecteaza cu ceva? iese janta in afara?



              nu am putut sa mai dau edit la primul post

              Buna dimineata!

              O sa postam astazi poze cu VARAN-ele montate pe masina!

              O zi placuta!

              Originally posted by lord_wader View Post
              Eu m-am hotarat, fac comanda, v-am trimis un PM.
              Multumesc!

              Buna dimineata!


              Va multumim pt. comanda facuta!

              O sa va contactam pina in ora 12 cand o sa le punem la curier!


              Va dorim o zi placuta si asteptam impresii si neaparat poze!
              Last edited by super_jante; 26 March 2012, 08:44. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #37
                Multumesc pentru pomptitudine!

                Din pacate cu pozele o sa fie mai dificil pentru ca vreau intai sa vopsesc tamburii...si asa de greu se desfac prezoanele la jantele de tabla, au mai si ruginit putin. Dar o sa pun momentan poze asa cu ele, cum arata ele nepuse apoi si pe masina.

                PS: Fancurier sau alta firma de curierat? daca e FAN stau aproape de ei si m-as duce eu direct.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by shiftyasd View Post
                  am observat acum ca s-a mai discutat acest aspect, dar tot ramane o intrebare legat de ET ati spus ca jantele de logan au ET 50, echivalentul la jantele dumneavoastra ar fi 45, deci tot ramane o diferenta pana la 38, cat au cele varan, afecteaza cu ceva? iese janta in afara?
                  Sunt valori tolerate - diferenta (+) sau (-) este acceptata in anumite limite fara a afecta functionalitatea. Inclusiv fabrica monteaza jante cu ET42.

                  Comment


                  • #39
                    nu va suparati dar nu aveti decat 2 modele ptr. logan ?
                    ca eu din sit-eul dvs. nu inteleg nimic..si nu gasesc nimic pe 4x100 ...
                    Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                    Comment


                    • #40
                      Era specificat la postul #12.
                      Originally posted by super_jante View Post
                      Buna dimineata!
                      Nu din pacate numai cele 2 modele sunt disponibile.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Cromatic View Post
                        Sunt valori tolerate - diferenta (+) sau (-) este acceptata in anumite limite fara a afecta functionalitatea. Inclusiv fabrica monteaza jante cu ET42.
                        multumesc de explicatii

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by sebi8ta View Post
                          nu va suparati dar nu aveti decat 2 modele ptr. logan ?
                          ca eu din sit-eul dvs. nu inteleg nimic..si nu gasesc nimic pe 4x100 ...

                          Da numai aceste 2 modele!

                          Ce anume nu intelegeti.....fiecare janta are informatii tehnice si poze......

                          Multumim in avans pt. sugestii!

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by shiftyasd View Post
                            multumesc de explicatii

                            Asa cum a spus si cromatic sunt diferente tolerate de ET(+/-).In functie de acesta janta intra sau iese in/din caroserie/aripa.

                            Dar cum am mai spus depinde foarte mult si de constructia jantei.....

                            Aveti pozele cu cele 2 modele facute pe Logan.Dupa cum observati sunt aproape identice cu cele de origine ca si pozitionare in raport cu aripa....dar mult mai frumoase.....



                            Va dorim o zi frumoasa!
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              Astazi pe la ora 10:30 a sosit coletul, deci la putin peste 24 de ore dupa ce m-am hotarat sa le comand. Bine, pana in judetul Vaslui sunt doar 150km.

                              In cutii(ca erau 2) am gasit pe langa jante si restul: prezoane, inele etc. Jantele arata ca iesite din fabrica, fara urme, zgarieturi sau imperfectiuni vizibile cu ochiul liber. Mie unul mi se par f. frumoase datoria faptului ca sunt putin adancite in genul celor de BMW, ceea ce nu vezi f. des pe masini. Intradevar in poze se creaza o iluzie optica ca si cum ar avea ET negativ, dar nu este deloc asa pentru ca spitzele(centrul lor) vine pana aproape de exteriorul jantei. In lumina stralucesc f. tare. Au o dunga(buza) pe care se poate lipi banda de diverse culori, eu nu am sa fac asta, am vazut ca pe cele negre se mai lipesc dungi rosii.

                              Eu sunt multumit de cum arata, sunt multumit de seriozitate si promptitudine si mai ales de faptul ca au facut ceea ce au promis: adica au oferit acel discount si transportul gratuit, suma finala a fost 1120RON.

                              Nu va spun sa luati neaparat de la ei jante, pentru ca fiecare face ce doreste cu banii sai insa de la mine au un UP!(cu multumirile de rigoare).

                              Momentan am doar niste poze cu tel(f slabe), si astept sa vopsesc tamburii, pana atunci le mai tin in cutii dar banuiesc ca vor arata precum in pozele cu loganul rosu.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #45
                                Felicitari, spor la invartit cat mai mult jantele !
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google