Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    Jante cu prindere 5x108 pe 16 aveti? Nu gasesc pe site, poate nu stiu eu sa caut cum trebuie. Am vazut doar un model pe 16
    Ne pare rau...nimic pana in august...

    Comment


    • [QUOTE=ghiaurul;1251439]
      Originally posted by lord_wader View Post
      In prima poza pare o solenza nu logan, asa e? ca vad roata agatata in spate ca la solenza.

      si la MCV cum este agatata?
      nu stiu deci ai MCV

      Comment


      • 4x100 pe 16" aveti ceva?
        Megane II faza II 1.5dcI K9K

        http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

        Comment


        • lord wader ..... corect!

          Comment


          • buna ziua! as vrea si eu modelul "GEMINI'!Sunt din Brasov si as dori sa stiu daca le pot achizitiona in rate 4 sau 5 la numar dar fara dobanda! DACA NU SE POATE VOI CUMPARA MODELUL IN TOAMNA CAND O SA AM TOTI BANII!intrebare: cum adica in curs de certificare RAR?!?!adica daca le pun si vede politia imi da amenda?!?intreb si eu!sau la verificarea RAR le dau jos ca nu au certificat RAR? mult succes va doresc si imi place modelul acela si o sa-l am chiar daca o sa strang un pic buzunarul!va multumesc!

            Comment


            • Az am primit jantele,totul este ok, multumesc. Firma serioasa. Un UP de la mine.

              Comment


              • Originally posted by strong View Post
                Az am primit jantele,totul este ok, multumesc. Firma serioasa. Un UP de la mine.

                Multumim frumos pt. aprecieri si pt. comanda!

                Originally posted by bogdy 84 View Post
                buna ziua! as vrea si eu modelul "GEMINI'!Sunt din Brasov si as dori sa stiu daca le pot achizitiona in rate 4 sau 5 la numar dar fara dobanda! DACA NU SE POATE VOI CUMPARA MODELUL IN TOAMNA CAND O SA AM TOTI BANII!intrebare: cum adica in curs de certificare RAR?!?!adica daca le pun si vede politia imi da amenda?!?intreb si eu!sau la verificarea RAR le dau jos ca nu au certificat RAR? mult succes va doresc si imi place modelul acela si o sa-l am chiar daca o sa strang un pic buzunarul!va multumesc!


                Din pacate nu vindem in rate!Certificare RAR nu are nici o treaba cu politia sau itp-ul!
                Last edited by super_jante; 4 May 2012, 23:27. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • GEMINI, colegul TORANAGASAMA! sa le invirti sanatos sa le sara ochii din cap!
                  Attached Files

                  Comment


                  • si eu vreau tot "gemini" daca se poate mai multe poze din lateral si la partea din spate!!!sunt misto jentile sa le stapanesti sanatos!INTREBARE: a fost greu de montat la vulcanizare...ma refer la plumb pe jante si distantiere! MAI MULTE POZE CU GEMINI SI daca esti multumit...

                    Comment


                    • Originally posted by bogdy 84 View Post
                      si eu vreau tot "gemini" daca se poate mai multe poze din lateral si la partea din spate!!!sunt misto jentile sa le stapanesti sanatos!INTREBARE: a fost greu de montat la vulcanizare...ma refer la plumb pe jante si distantiere! MAI MULTE POZE CU GEMINI SI daca esti multumit...
                      Modelul "GEMINI" nu are nevoie de distantier!

                      In ceea ce priveste echilibratul acesta depinde de anvelopa,vulcanizator si de aparat plus ca se recomanda ca jantele sa se reechilibreze dupa 3-400 km!

                      O seara placuta!

                      Comment


                      • Ma intereseaza si pe mine modelul GEMINI, cel de 7j, merg anvelopele stock(185) pe aceasta janta? Nu sunt probleme deoarece e mai lata janta? Am inteles ca ar sta fortata anvelopa pe janta. Rog pe cunoscatori sa imi dea un raspuns. Mersi.

                        Comment


                        • Salutare,

                          In primul rand multumesc pentru promptitudine colegilor de la Super_Jante.

                          In al doilea rand jantele model Gemini merg foarte bine pe logan si nu au avut nevoie de distantiere.
                          La capitolul montaj nu au fost probleme incarcarea cu plumbi fiind intre 10 si 45 de grame. La acest model am pus janta stoc 185/65/R15. Cauciucul pare putin mai intins dar nu foarte mult.

                          Mai jos aveti cateva imagini cu aceste jante montate pe masina.
                          Attached Files
                          Super Oferte Accesorii Logan

                          Comment


                          • Mersi de raspuns, asta era nelamurirea mea, daca merg anvelopele stock pe aceste jante. Cred ca am sa ma innoiesc si eu cu un set jante.

                            Comment


                            • ce am observat eu e ca ti-ai schimbat si cauciucurile! motrio cu continental!de ce? eu le-am avut pe alea penale kormoran si le-am schimbat anul trecut cu YOKOHAMA! MERGE ALTFEL MASINA IN CURBE! CRED CA INTRADEVAR CONTEAZA SI CAUCIUCUL!cu kormoranul am derapat si am intrat intr-un parapet la 60 la ora intr-o curba! am incercat acelasi lucru si in aceleasi conditii meteo si am facut curba respectiva cu 70 km la ora fara probleme(yokohama)! deci nu cred ca e mai stabila o idee din cauza jantelor... parerea mea dar pana o sa le cumpar nu am alt argument!merci pt poze! ARATA SUPER JANTELE MAI VREM POZE..!!!

                              Comment


                              • Una din anvelopele pe fata avea o mica pana, asa ca tembel cum sunt am ales sa pun pe fata rezerva(care era noua) si am mai achizitionat inca un motrio ca sa faca pereche. Din cate am inteles si am mai vazut pe un loganel fac treaba buna si aceste anvelope. Acuma ramane de vazut pana isi mai fac nitel rodajul, momentan nu au decat 5-600 de km parcursi.
                                Si ai dreptate conteaza si cauciucul dar conteaza si acei 2-3 cm care ii ai in plus ca si aderenta din cauza schimbarii et-ului.

                                Poze vor mai urma la My Ride si scuze de off-topic colegilor de la Super Jante
                                Super Oferte Accesorii Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google