Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    AZI...au sosit,s-au montat,s-au fotografiat... model VARAN pe un LOGAN MCV 1,6 8V 2007,-fiind etrierii mai mari a necesitat un distantier de 5mm si totul este OK! RECOMAND si las fotografiile sa vorbeasca de la sine!
    Attached Files

    Comment


    • #62
      Foarte frumos-sa le stapanesti sanatos!

      Comment


      • #63
        multumesc! la vulcanizare am primit vreo suta doua de intrebari, de unde?, cine?,ET? , J?, greutatea( 6,8 kg) etc,etc!urmeaza sa vopsesc etrieri si tamburi( nu am mai avut rabdare)

        Comment


        • #64
          Nici nu trebuie sa te grabesti cu etrierii si tamburii daca vrei sa iasa lucru.
          Eu unul iti recomand, pentru super calitate vopsire in camp electrostatic.
          In topicul "Jante Megadrive" am postat un link in acest sens, tie iti va veni mult mai usor deoarece locuiesti in Bucuresti dar repet, este o recomandare-poti sau nu sa tii cont de ea, e la alegerea ta.

          Comment


          • #65
            orice parere este bine venita! respect!

            Comment


            • #66
              Felicitari, arata superb sa le folosesti sanatos, ma bate si pe mine gandul sa achizitionez asa ceva, tre sa mai strang niste bani!
              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

              Comment


              • #67
                am primit astazi jantele, e totul ok, pachetul complet, maine o sa le pun pe masina si fac o sedinta foto cu masina
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  un pret actualizat in lei (cu tot cu reducere si transport) pt modelul gemini cu prezoane si inele de centrare pt logan va rog !

                  Comment


                  • #69
                    Dar voi aveti doar un model de jante ? Alte modele nimic ?
                    Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

                    Comment


                    • #70
                      Arat bine pe masina.....numai ca face sa para balonul prea mare......
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Cromatic View Post
                        Mersi.
                        In ceea ce priveste bugetul alocat sau dispus a fi dat pentru achizitionarea unui anumit lucru eu respect orice parere. Jantele "Varan" arata foarte bine iar oferta "all inclusive"(prezoane + inele centrare + transport) iarasi este una f.buna ca sa nu mai spun ca initiatorul topicului a dat dovada de transparenta si seriozitate in ceea ce a spus.
                        Am in vedere si modelul "Sparco Rally" fabricate in colaborare cu firma OZ insa sunt 588Ron buc. - se merita sa dai 1500 ron in plus fata de astea?

                        Multumim pentru aprecieri!

                        Originally posted by SylvyuGoogle View Post
                        Dar voi aveti doar un model de jante ? Alte modele nimic ?

                        Pentru logan doar 2 modele GEMINI si VARAN!

                        Originally posted by sorcer View Post
                        un pret actualizat in lei (cu tot cu reducere si transport) pt modelul gemini cu prezoane si inele de centrare pt logan va rog !
                        Pretul e acelasi 1080 ron(cu toate ca euro e 4.42....)

                        Originally posted by karlos12 View Post
                        Super_jante : " Da modelul VARAN este 6.5J.....dar nici cu 7J nu aveti nici o problema!"

                        Le recomandati si pentru iarna?

                        Pe masina noastra de test s a mers cu GEMINI pt. iarna si sincer s au comportat mai bine decat ne asteptam in sensul ca doar una de pe fata s a deformat foarte putin....dar la ce iarna a fost pe la noi.......

                        In principiu se poate merge fara probleme iarna cu ele si recomandam modelul GEMINI pentru ca nu are buza(care poate fi deteriorata la treceri repetate peste poduri de gheata,gauri succesice din asfalt cauzate de topirea inegala a ghetii.....etc.

                        Repetam...daca va fi o iarna ca asta care a fost....in alte cazuri de iarna mai blanda le puteti folosi fara probleme....ambele modele.

                        Jantele au testul de salinitate facut si dupa cum spuneam au rezistat foarte bine din punctul acesta de vedere....doar emblema de la 2 jante s a corodat putin.....dar aste a sunt pe stoc in permanenta si costa 4 lei buc.

                        Avem foarte multi clienti care le au luat pentru iarna si nu au reclamat nici o problema pana acum.Am avut doar 2 cazuri cu deformari in limitele bunului simt care s au indreptat fara probleme la cele cu anvelope cu talon jos....35/30!

                        Va dorim o zi placuta!
                        Last edited by super_jante; 31 March 2012, 09:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #72
                          le-am montat astazi, cam asa arata pe masina, este facuta in fuga cu telefonul poza, daca doriti revin cu mai multe.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #73
                            sa traiesti fraticule , treci la vopsit de etrieri si tamburi ( si eu la fel) sa ne vedem la regionale!

                            Comment


                            • #74
                              Azi am reusit si eu sa le montez, din pacate nu prea am facut treaba buna cu vopsitul, pentru ca am avut doar perie de sarma. Momentan vopseaua arata bine dar nu o vad sa tina f mult.
                              Pozele(putine) sunt facute cu un telefon ce are o camera slaba de tot, anvelopele din spate sunt si murdare si uzate
                              Attached Files

                              Comment


                              • #75
                                ''super jante''
                                Gasesc la voi si prezoane antifurt, cat costa un set in caz ca aveti?
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google