Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

    WWW.SUPER-JANTE.RO



    Kinetik Concept este un brand nou care imbina perfect calitatea, rezistenta, designul modern, paleta larga de aplicatii a jantelor de aliaj.

    Toate acestea combinate cu un pret accesibil va pot oferi placerea de a schimba radical aspectul autoturismului.

    Calitatea jantelor este cel putin identica cu OEM-urile (echiparea de fabrica) si a celor produse de tuneri (exceptand bineinteles jantele din 2 sau 3 piese sau forjate-unele modele BBS, OZ etc.)

    Jantele sunt produse in Taiwan("made in Taiwan" gravat pe janta-a nu se confunda cu China si/sau jantelele neinscriptionate asa zisele "made in Italy'') in fabrici acreditate de autoritatile in domeniul calitatii productiei si a sigurantei rutiere si isi desfasoara activitatea de mai bine de 15 ani in domeniul producerii de jante din aliaj.Va rugam sa vizualitati si site-urile oficiale ale fabricii producatoare.Unele modele le avem si noi(nu sunt copii) dar nu avem voie sa le comercializam sub acest nume!






    Pretul destul de scazut rezulta din comanda de mari dimensiuni la fabrica si a adaosului redus practicat!

    Certificare TUV NORD Germania, VIA, JWL, JWL-T, ISO 9001.


    Jantele sunt produse din aliaj INGOT A356-A356.2 cel mai bun aliaj de turnare in matrita(aluminiu, siliciu, fier, titan, magnesiu, silicon), ce ofera rezistenta crecuta si o greutate redusa.Procedeul folosit este turnarea gravitationala si turnarea la presiune joasa.Mostrele de aluminiu sunt testate spectrometric pentru a asigura compozitia perfecta pentru turnare.

    Aluminiul folosit este unul din cele mai pure din lume - DUBAL cu o puritate de 99.9%. Tratamentul termic continuu T4 si T6 (imbatranirea artificiala a materialului) dupa o metoda unica in toate fazele de turnare si prelucrare precum si finisarea (in unele cazuri manuala) asigura o calitate deosebita si un aspect desavirsit.

    Jantele sunt verificate in final si testate cu aparatura de ultima generatie acreditata de autoritatile de siguranta rutiera (TUV-Germania, VIA-Japonia) dupa cum urmeaza:

    VIA A-142 / TEST STRES DINAMIC CURBE / B-600B

    VIA B-130 / TEST STRES DINAMIC RADIAL / V-4TB
    VIA C-182 / TEST IMPACT 30 grade / S-3005

    VIA C-183 / TEST IMPACT 13 grade / S-1305

    VIA / TEST COROZIUNE / SALINITATE

    ANALIZA RAZE X PENTRU GOLURI DE TURNARE

    VERIFICARE CALITATE FINALA


    In cazul deteriorarii unei jante va putem oferi imediat dupa stoc produsul respectiv fara nici un adaos fata de pretul de achizitie si fara perioada de asteptare!

    Toate jantele prezentate pe site sunt pe stoc cu livrare imediata.

    Preturi speciale la anvelope noi orice dimensiune/orice brand!

    Se pot oferi de asemenea si anvelope sh!


    OFERTA SPECIALA pt. membrii clubului***************5% discount din pretul de lista si transport gratuit prin curier rapid********************

    Pentru orice fel de informatii si intrebari cu privire la produsele noastre va stam cu placere la dispozitie!


    office@super-jante.ro


    0730/587299
    0760/322511
    Last edited by Cristi_Xp; 13 March 2012, 01:57.

  • #2
    jante dacia logan

    GEMINI 7Jx15 ET38 4x100 260 Euro/set

    VARAN 6.5Jx15 ET38 4x100 272 Euro/set


    Dicount 5% pt. membrii forumului si transport gratuit!


    Attached Files

    Comment


    • #3
      Pe mine nu m-ati convins.

      Pur si simplu nu e credibil si pe deasupra sigur nu sunt singurul.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • #4
        buna dimineata

        Pt. me_catalin:

        In ce sens nu e credibil.......fiti mai explicit....

        Multumim

        O zi placuta!



        Jante Dacia Logan

        7Jx15 ET38 260 eur/set GEMINI(cele din poza cu loganul rosu)
        6.5Jx15 ET38 272 eur/set VARAN

        Pretul include TVA,inele centrare,logo,prezoane,valve!

        5% discount pt. membrii forumului

        Transport gratuit prin curier rapid!

        O zi placuta tuturor!
        Attached Files
        Last edited by super_jante; 13 March 2012, 11:07.

        Comment


        • #5
          catalin: pe ce te bazezi cand spui asta ??

          Comment


          • #6
            pt me_catalin

            Buna dimineata!

            DOMNULE ME_CATALIN

            Am asteptat in zadar explicatia/motivele Dvs. in legatura cu afirmatia facuta mai sus.....in acest caz va rugam sa ne acceptati un drept la replica!

            Avind in vedere ca in domeniul internetului in special pe forumuri si bloguri orice utilizator are calitatea de formator de opinie inclinam sa credem ca postarea Dvs. a fost facuta din rea vointa, sau pt. ca aveti "actiuni" sau reprezentati concurenta.Asadar nu raspanditi o informatie gresita si nu vorbiti in numele altor oameni!!!!

            Produsele noastre sunt certificate TUV-Germania,JWL,VIA-Japonia si sunt in curs de certificare RAR!

            Pretul si oferta spunem noi deosebit de atractiva avand in vedere calitatea jantelor este data de faptul ca suntem importatori directi si practicam adaosuri de bun simt,in unele cazuri chiar foarte mici.Toate jantele prezentate sunt pe stoc cu livrare imediata!

            Desigur acceptam si critici subiective in cazul cand designul jantelor nu coincide cu dorintele Dvs. si in aceasi masura critici obiective bazate pe fapte atunci cand serviciile noastre nu coincid cu asteptarile Dvs.

            Prin urmare este foarte usor de a"improsca" cu noroi o entitate persoana fizica sau juridica......gandtiti va daca cineva ar posta despre Dvs. ca aveti alte orientari sexuale decat cele normale sau ca ati fost condamnat sau altceva mai rau..........!Va rugam sa nu va simtiti jignit...era doar un exemplu!

            Nu dorim sa intram in nici un fel de polemica cu nimeni dar nici nu putem accepta asemenea gen de comenturi gratuite!

            Cu stima

            Echipa Super_Jante

            O zi placuta tuturor!

            Comment


            • #7
              Imi cer scuze ca nu am raspuns prompt.
              Ca sa imi explic afirmatia vin cu urmatoarele detalii.
              Ca multi altii in perioada aceasta ne cautam jante de aliaj pentru cauciucurile de vara si nu intamplator am dat peste anunturile firmei dumneavoastra care au aparut intr-un mod surprinzator in topul unor siteuri de specialitate.Initial am crezut ca asta trebuie sa fie pontul meu si sa achizitionez un set de jante de la firma aceasta, lucru ulterior pus in asteptare din urmatoarele motive:

              1.Pretul practicat este unul foarte mic pentru ce se ofera, asta avand in vedere piata si jantele low cost facute de altii care nu inspira calitate, lucru ce se reflecta in greutatea produselor respective, finisaje, design(aici fac referire la produsele din acelasi segment de pret disponibile pe piata).Acest pret nu mi-a dat credibilitate asupra calitatii produselor si ulterior am vazut explicatia dumneavoastra si anume citez: "Pretul destul de scazut rezulta din comanda de mari dimensiuni la fabrica si a adaosului redus practicat!". Cu aceasta afirmatie nu m-ati convins personal si cred ca sunt multi care cred la fel ca mine desi poate nu spun.Repet este o parere personala cu referire la modul in care ati motivat acest pret.Si ceilalti producatori au productie foarte mare dar de ce am crede acest adaos mic practicat? Parerea mea imediata a fost ca ceva lipseste sau a aparut undeva o eroare.

              2.Am cautat imediat dupa ce am vazut anuntul dumneavoastra pe google dupa cuvintele cheie: kinetik concept. - rezultatul a fost unul care m-a dezamagit gasind acest brand doar pe siteul romanesc, si vreo cateva siteuri ale cluburilor de masini.
              Daca scriam pe google spre exemplu: "BBS", eu nestiind nimic despre aceasta firma, imi aparea imediat siteul lor oficial in limba engleza, un site care ar fi dat credibilitate produselor comercializate, repet acesta este doar un exemplu.
              In anunturile dumneavoastra am remarcat faptul ca aceasta firma a montat roti prin USA daca nu ma insel pe multe masini si prezinta o gama larga de modele dar nu am gasit nimic relevant la o simpla cautare, ci doar pozele de pe siteul romanesc.
              Acesta este motivul pentru care am zis ca nu m-ati convins.
              Important: Am afirmat cele scrise mai sus din cauza ca ati spus ca acum si in Romania putem beneficia de aceste produse exclusiviste fabricate din material de calitate turnat la presiune joasa.
              Consider afirmatia mea nefondata daca imi demonstrati ca produsele acestea sunt de renume si nu aparute peste noapte, caz in care imi retrag afirmatiile(dovezi simple gen pagina web oficiala internationala).

              Imi cer scuze daca v-am deranjat dar am gasit ofensator modul in care ati facut reclama pe multe siteuri de specialitate, iar in anumite cazuri sectiunea de comentarii fiind indisponibila.
              Last edited by me_catalin; 15 March 2012, 19:39.
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • #8
                Se poate citi pe janta din prima poza cum se numeste:Manaray sport exe 2
                ubi concordia ibi victoria

                Comment


                • #9
                  Buna seara!

                  Pt. dl. Catalin

                  1.In primul rand jantele oferite de firma sunt exclusive deoarece suntem unic importator al acestor jante iar KINETIK CONCEPT este un brand propriu inregistrat la OSIM.Deci putem spune ca suntem un fel de producator/importator!

                  2.Paralela facuta de Dvs. intre BBS si jantele noastre este cel putin deplasata avand in vedere diferenta de renume intre cele 2 produse.Nu stim unde ati observat ca noi am fi facut aceeasi comparatie privind calitatea......

                  3.Site urile pe care vi le am recomandat si anume www.conceptonewheelsusa.com si www.kyowadesigns.com sunt site urile fabricii producatoare nu ale "unora" care monteaza jante in USA.

                  4.Fabrica producatoare are in portofoliu foarte multe firme pentru care produce jante inclusiv oem-uri si nu as vrea sa le enumar deoarece nu dorim sa aducem prejudicii de imagine nimanui.(vezi o gramada de branduri,chiar si cunoscute cu deviza "made in italy" scris doar pe cutie nicidecum gravat pe janta).Daca pe Dvs va incanta auditiv acest lucru si credeti ca o firma care are un site international in engleza este mai credibila nu va putem dori decat succes in achizitionarea de jante.(exceptie fac bineinteles branduri de renume ca BBS OZ etc)

                  5.In ceea ce priveste pretul sunteti genul de client ca sa nu ne exprimam client roman pt. a nu generaliza..."carcotas" pt. care nimic nu este credibil sau daca e credibil e scump!Cand e ieftin de ce e ieftin....inseamna ca e slab calitativ.....cand e scump e "cool" dar nu mi permit.Va rugam din nou sa nu luati asta drept o jignire!!!

                  6."disponibile acum si in romania" este un paragraf din reclama facuta de cei de la ******* si are un scop pur si simplu de marketing.Ne cerem scuze daca considerati acest lucru deplasat!

                  7.Preturile practicate sunt reduse exact din cauza comenzii de dimensiuni mari la producator si a adaosului mic practicat!Puteti sa interpretati acest lucru cum doriti!

                  8.Jantele sunt livrate de curierul rapid dandu va posibilitatea de a vizualiza produsul.Pe site gasiti absolut toate informatiile necesare despre jante si sunt total adevarate.

                  9.Sectiunea de comentarii de pe ******* a fost inchisa deoarece asa cum si Dvs. vorbiti in necunostinta de cauza se gasesc destui care comenteaza aiurea fara un suport real.Tocmai de aceea exista forumuri ca acesta unde cei care au cumparat si utilizeaza produse pot comenta pe baze reale si oneste!

                  10.Consideram afirmatiile Dvs. in continuare ca fiind nefondate avand in vedere ca explicatiile postului Dvs. nici pe noi nu ne au convins!

                  Ca si incheiere intr adevar pe piata exista o sumedenie de lucruri de calitate slaba si aveti tot dreptul sa fiti circumspect privind achizitionarea lor dar asta nu va da dreptul de a face afirmatii gratuite din niste pareri personale!
                  Singurul mod in care va putem convinge este de a achizitiona un set de jante.Daca nu sunteti multumit de calitatea lor va returnam banii in 30 zile cu conditia sa nu va bateti joc de ele doar de dragul faptului de a demonstra ca aveti dreptate!La urma urmei nici o janta nu scapa de o groapa serioasa!

                  In cazul cand pur si simplu doriti sa va convingeti de calitatea jantei putem oricand sa va oferim o buc. sa o cercetati in amanunt!Va costa doar transportul!

                  Nu trebuie sa va cereti scuze pt. nimic dar va rugam sa cercetati cu atentie DEX-ul privind cuvantul "OFENSAT/OFENSATOARE"!!!


                  pt. dl. Dragos

                  Intr adevar modelul este al firmei japoneze MANARAY dar care nu comercializeza cu dimensiune de 15 inch.Faptul ca aceasta firma cat de cat cunoscuta(si are si site) produce in aceasta fabrica nu face decat sa intareasca afirmatiile noastre.Matritele sunt foarte multe si avem posibilitatea de a alege orice design dar nu putem sa le comercializam sub acest nume si nici in afara Romaniei!


                  Va dorim o seara placuta la toata lumea!

                  Comment


                  • #10
                    salut. Modelul GEMINI cu toate accesorile si curier cat ma costa in RON.
                    Oferiti garantie?

                    Comment


                    • #11
                      Pe 15, aveti vreun model pe alb?
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • #12
                        oferta gemini

                        Buna dimineata!

                        Aleczs: 1130 ron TVA inclus!-5% discount pt.membri 1.070 ron!

                        Pretul include prezoane,inele centrare,valve,logo!

                        Transport gratuit!

                        Garantia este de 2 ani conform normelor in vigoare.

                        Cu stima

                        Echipa Super_jante

                        Bosakke: Nu din pacate numai cele 2 modele sunt disponibile.Pe alb nimic.....
                        Last edited by super_jante; 16 March 2012, 01:10. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          Ok am inteles.Acum totul suna mai bine parca, nu?
                          In legatura cu firma BBS si produsele dumneavoastra am scris de 2 ori ca este un exemplu oarecare si nu am facut comparatie.M-am referit doar la modul in care pot gasi produsele pe siteul producatorului si nu doar pe cateva siteuri romanesti.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • #14
                            sal


                            nu mi-as cumpara jante prin posta nici daca as merge pe alea de tabla toata viata .

                            daca bat si vrei sa le dai retur cum faci ? plateste vanzatorul drumul inapoi in vrancea ?
                            sau ai vreo certitudine ca iti mai da banii inapoi ?

                            bye

                            Comment


                            • #15
                              Buna seara

                              Nu prea intelegem ce vreti sa spuneti cu aceste intrebari.......dar o sa incercam sa va lamurim cu problema cumparatului "prin posta"!

                              1.Jantele sunt absolut noi sigilate si au verificare finala in fabrica.

                              2.Cand le montati conform instructiunilor de montaj,jantele trebuie verificate pe aparatul de echilibrat fara anvelopa pe ele!Abaterea maxima nu trebuie sa depaseasca +/- 20-30 g pe interior/exterior.Absolut toate jantele comercializate si montate la noi nu au avut o abatere mai mare de +/- 5-10g interior/exterior.

                              3.Suntem o firma inregistrata si vindem produsele cu factura si garantie.Produsele noastre sunt certificate TUV-Germania,JWL,VIA-Japonia si in curs de certificare RAR.Nu exista riscul sa nu primiti banii inapoi in cazul unui defect de fabricatie(a nu se intelege defect in urma loviturilor ulterioare/accident etc.)

                              4.Da,bineinteles,daca in momentul montajului descoperiti abateri mai mari ca cele specificate mai sus sau o descentrare laterala a jantei(din prindere/prezoane) janta/jantele vor fi inlocuite pe loc fara nici un cost suplimentar din partea Dvs.


                              Va dorim o seara placuta si speram ca v am raspuns promt in legatura cu problema ridicata de Dvs.

                              Echipa Super_Jante

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google