Jante MAM-GERMANY____DACIA Logan____CALITATE GERMANA LA SUPER PRETURI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • merci colegu` de site!
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

    Comment


    • Buna seara

      Jantele MAM W3 nu sunt disponibile in varianta black/face polished.Doar argintiu sau negru.

      Asa cum am mai discutat pe acest forum(cat si pe altele) problema ET-ului este una destul de complicata in raport cu specificatia tehnica/"look" final pe masina.Producatorii de autoturisme sunt adeptii unui ET cat mai mare deoarece orice piesa/accesoriu care "iese" in bataia vantului catusi de putin afecteaza rezistenta autoturismului in tunelul de aer si le da cifrele peste cap!Nu va inchipuiti ca o masina cu jante ET45 consuma mai putin ca una cu jante ET35 dar batalia in domeniu este apriga...in domeniul miimilor!

      MAM W3 cu ET de 45 nu vine bine pe masina(am testat ambele variante)..sunt la fel de "ingropate" ca cele de serie de aceea 98% din comenzi au fost cu ET38!Ambele variante de ET sunt omologate de TUV Germania si nu cauzeaza nici un fel de problema tehnica!

      Noul pret pt. MAM W3(argintiu sau negru) este de 1.272 ron/set - 5% discount de forum 1.200 ron/set livrat gratuit cu inele,prezoane,valve.

      Singurul model negru/fata polisata este MAM W2 la oferta promotionala de 1.111 ron/set

      Va dorim o seara placuta!

      Comment


      • Va sun maine sa stabilim comanda finala!
        Va multumesc pt raspuns si rabdare!
        Voi ramane la W2 pentru ca... black/polish (vorba aia :P ) )
        Sun maine la nr de pe site pt comanda!
        sigpic
        Show your car off in public, ride her hard in private...
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

        Comment


        • @super_jante, cred ca saptamana asta trec pe la dvs. sa vedem ce este de facut cu un Logan Faza II negru. Parca mie imi suna mai bine negru si argintiu decat negru, dar probabil cand le voi vedea voi spune eu "Negru, clar negru". Programul pe site am vazut ca este pana la 19, corect?

          Comment


          • Originally posted by Urmelinho View Post
            @super_jante, cred ca saptamana asta trec pe la dvs. sa vedem ce este de facut cu un Logan Faza II negru. Parca mie imi suna mai bine negru si argintiu decat negru, dar probabil cand le voi vedea voi spune eu "Negru, clar negru". Programul pe site am vazut ca este pana la 19, corect?
            Colegu`, acum dau comanda de MAM W2 si voi posta poze zilele astea imediat ce le pun pe masina.. Eu tot PH2 negru am... ;)
            sigpic
            Show your car off in public, ride her hard in private...
            http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

            Comment


            • Eu ma gandeam la MAM W3 ... dar astept pozele pana atunci sa vedem

              Comment


              • Nr. tel

                Originally posted by phanes View Post
                Colegu`, acum dau comanda de MAM W2 si voi posta poze zilele astea imediat ce le pun pe masina.. Eu tot PH2 negru am... ;)
                Te rugam sa ne lasi un mesaj privat cu numarul de telefon de contact - nu a fost salvat de colegul nostru care a preluat comanda.

                Multumim.

                Comment


                • @super_jante aveti cumva MAM W3 negru argintiu pe vine? Parca mai mult as vrea asa ceva decat negru total.

                  Comment


                  • Originally posted by Urmelinho View Post
                    @super_jante aveti cumva MAM W3 negru argintiu pe vine? Parca mai mult as vrea asa ceva decat negru total.
                    Buna dimineata.

                    Modelul MAM W3 BLACK FRONT POLISH nu este momentan disponibil pe stocul local, nici la fabrica. O data estimativa de prezenta a acestui model nu a fost promovata de catre fabrica.

                    Ne putem baza in continuare pe finisajele Silver si Black ale acestui model, disponibile cu livrare imediata.

                    Va multumim.

                    Comment


                    • MAM W2 pe Dacia Logan PH2 Noir Nacre

                      Nu am apucat sa ii fac niste poze adecvate masinii cu noile jante, dar va spun ca au atras priviri si intrebari pe unde am circulat!
                      Fiind mai late co 0.6 fata de cele stock, anvelopa a "picat" fix pe janta, iar datorita ET`ului de 35mm, ecnartamentul masinii s`a marit cu 3 cm, lucru ce s-a simtit in abordarea virajelor (rului mai mic)...
                      Multumesc Super Jante! Foarte seriosi, livrat a doua zi, certificatul de omologare TUV in pachet precum si factura/garantia!

                      Pozele sunt facute in graba, dar sper ca sa se vada frumusetea lor, desi am uitat sa dau anvelopele cu silicon...
                      Attached Files
                      sigpic
                      Show your car off in public, ride her hard in private...
                      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                      Comment


                      • Originally posted by phanes View Post
                        Nu am apucat sa ii fac niste poze adecvate masinii cu noile jante, dar va spun ca au atras priviri si intrebari pe unde am circulat!
                        Fiind mai late co 0.6 fata de cele stock, anvelopa a "picat" fix pe janta, iar datorita ET`ului de 35mm, ecnartamentul masinii s`a marit cu 3 cm, lucru ce s-a simtit in abordarea virajelor (rului mai mic)...
                        Multumesc Super Jante! Foarte seriosi, livrat a doua zi, certificatul de omologare TUV in pachet precum si factura/garantia!

                        Pozele sunt facute in graba, dar sper ca sa se vada frumusetea lor, desi am uitat sa dau anvelopele cu silicon...

                        Multumim si noi pt. increderea pe care ne ati acordat o!Va dorim multi km fara incidente.

                        Va dorim o zi frumoasa!

                        Comment


                        • @super_jante, astazi va fac o vizita Sa vedem ce ii punem de incaltat de vara balerinei (doar jantele)

                          Comment


                          • Am luat sambata jantele de la super_jante. Super prieten omul, mi-a facut cateva recomandari de foliere (acolo a facut el si cateva recomandari si anume: unde as putea face o vopsire electrostatica a tamburilor si etrierilor, multumesc pe aceasta cale super_jante). Acolo era o agitatie ca la nebuni. In service se schimbau roti pe banda rulanta, in magazin se discuta cu clientii prezenti sau se dadeau telefoane pentru ultimele detalii pentru a se expedia colete. Eu unul am vazut acolo Germania

                            Jantele sunt MAM W3, negre la care s-au adaugat capace pentru vintil de aluminiu (cred), argintii (7 lei din Carrefour) si pe "pisica neagra" arata asa:
                            Attached Files
                            Last edited by Urmelinho; 24 March 2014, 11:28.

                            Comment


                            • Originally posted by Urmelinho View Post
                              Am luat sambata jantele de la super_jante. Super prieten omul, mi-a facut cateva recomandari de foliere (acolo a facut el si cateva recomandari si anume: unde as putea face o vopsire electrostatica a tamburilor si etrierilor, multumesc pe aceasta cale super_jante). Acolo era o agitatie ca la nebuni. In service se schimbau roti pe banda rulanta, in magazin se discuta cu clientii prezenti sau se dadeau telefoane pentru ultimele detalii pentru a se expedia colete. Eu unul am vazut acolo Germania

                              Jantele sunt MAM W3, negre la care s-au adaugat capace pentru vintil de aluminiu (cred), argintii (7 lei din Carrefour) si pe "pisica neagra" arata asa:
                              Multumim frumos pt. aprecieri si va dorim sa va poarte sanatos.Arata super!

                              Originally posted by phanes View Post
                              Nu am apucat sa ii fac niste poze adecvate masinii cu noile jante, dar va spun ca au atras priviri si intrebari pe unde am circulat!
                              Fiind mai late co 0.6 fata de cele stock, anvelopa a "picat" fix pe janta, iar datorita ET`ului de 35mm, ecnartamentul masinii s`a marit cu 3 cm, lucru ce s-a simtit in abordarea virajelor (rului mai mic)...
                              Multumesc Super Jante! Foarte seriosi, livrat a doua zi, certificatul de omologare TUV in pachet precum si factura/garantia!

                              Pozele sunt facute in graba, dar sper ca sa se vada frumusetea lor, desi am uitat sa dau anvelopele cu silicon...

                              Multumim frumos pt. aprecieri si va dorim sa va poarte sanatos!Si acestea arata super.....!!!)))
                              Last edited by super_jante; 25 March 2014, 08:45. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Ce preţ îmi oferiţi pentru un set de 4 jante modelul MAM E1 cu prezoane, valve şi kit antifurt?
                                Necesită inele de centrare?
                                Le doresc pentru un Logan ph2, an fabricaţie 2011.
                                Last edited by Ampt; 28 April 2014, 22:45.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google