[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vesti bune!...Intr-o saptamana soseste transport nou de lupe....

    Comment


    • s a cam pus praful pe aici .... up de la mine ;))
      pentru ca se merita
      Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
      www.upgradefaruri.blogspot.com

      Comment


      • Haideti baieti, bagati-va cu incredere !! Up si de la mine ! Morpheus are dreptate, sunt super-faruri....

        Comment


        • Salut Daniel. Ma intereseaza un set de faruri de ph2 complecte(lupe,xenon, angel alb si bineinteles cablajele aferente)poti sa imi spui un pret? Farurile se pot conecta direct la instalatia masinii sau mai trebuiesc facute ceva modificari? Ai patit la vreun montaj farurile sa nu bata bine si ce se intampla cu gaura de la pozitie se muta sau se obtureaza?posteaza daca poti niste poze cu detaliile aferente(pozitie mutata, pozitie obturata)

          Multumesc si scuze pt. multitudinea de intrebari si cerinte.
          Last edited by stelihui; 11 March 2012, 17:38. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • practic numai ai treaba cu pozitia daca ai angelu alb, asta ca sa nu imi spui ca vrei sa le pui pe amandoua si pozitie si angel ca deja dai in kitch..
            ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
            ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

            Comment


            • @stelihui: din cauza ca lupa va acoperi lumina de pozitie, angeleye-ul va fi legat pe lumina de pozitie si in acest fel va functiona ca pozitie.
              La ce te referi cand zici ca farurile nu bat bine? dupa ce le pui pe masina ele mai au nevoie de mici ajustaje pt ca nu le poti regla din casa si apoi cand le pui pe masina sa fie perfecte. farurile se regleaza cand sunt puse pe masina, ma refer la stanga-dreapta sus-jos. Despre cat de bine lumineaza au comentat ceilalti colegi care deja le au montate pe masina.
              Instalatia se monteaza in prelungirea instalatiei existente pe masina, prin inserarea instalatiei la mufa h4 a masinii.
              Poze cu pozitia obturata nu am. pur si simplu acolo se pune un capacel pt obturare, sau e soclul cu becul de pozitie scos.
              pretul pt un set complet faruri ph2 cu lupe morimoto de 2.8" este 1000ron. include balaste 35w, cabluri, conectori, lampi, angel.

              Comment


              • M-am referit la montaj.(am gasit undeva o discutie despre un far de ph2 care batea mai jos decat celalalt orice sa incercat).As mai avea 2 intrebari.Daca exista vreo diferenta la calitate intre un far original si unul produs de ASAM de ex.(avand in vedere numeroasele montaje pe care le-ai facut banuiesc in diferite modele de faruri)?Si 2,tu in ce faruri montezi lupele(ASAM, ORIGINAL,ELBA,etc)?

                Comment


                • @stelihui: cand asamblezi lupele in far sunt multe aspecte de care trebuie sa tii cont. altfel la final cand le pui sa lumineze apar fel de fel de erori. atentie mare trebuie acordata si la motorasul de reglare de la spate care are si el un mecanism de ajustare.
                  far original = far elba
                  o pereche de faruri elba costa cam cat tot kitul de xenon. ca si calitate probabil ca sunt mai bune la lumina reflectata, dar cand pui lupa reflexia luminii e indeplinita de proiectorul lupei nu de oglinda farului.

                  Comment


                  • Deci sa inteleg ca farurile in care montezi lupele nu sunt ELBA.Daca iti trimit un set de faruri ELBA cat ma costa restul?

                    Comment


                    • @stelihui daca imi trimiti farurile, 100ron manopera

                      Comment


                      • Deci total montaj ,cu lupe,xenon,angel cu farurile mele cat?

                        Comment


                        • @stelihui, 700ron. dar tine cont ca in perioada respectiva nu vei putea utiliza masina daca nu ai faruri. pana la urma si cu transport, tot la 800ron ajungi

                          Comment


                          • Nu zic ca pretul nu conteaza dar mi-e frica mai tare de calitatea farurilor de aceea cred ca o sa cumpar un set de faruri ELBA daca tu zici ca astea sunt de calitate.

                            Comment


                            • si de ce trebuie sa le cumperi tu si sa mai platesti transportul cand poate sa le ia daniel si tot el sa le si monteze?
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Asa este dar am inteles de la daniel ca farurile in care monteaza el lupele nu sunt ELBA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google