[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salut.
    Daca ne strangeam cei 30 de posesori de faruri cu lupa,ma bagam dar asa ajung undeva la 900lei.............e prea mult pentru mine
    Mai astept,poate se razgandeste Daniel si redeschide aceea lista si "castigam"si noi 200lei.
    Numai bine.
    ps:oricum,as vrea sa iau[daca ma hotarasc,si fac rost de finante] de 4300K sau 5000k
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #92
      Salut Daniel!Lasa te rog un nr.de tel ptr. a stabili cat mai multe detalii.Am avut cam toate tipurile de lupa si nu am fost incantat de niciuna:lumina imprastiata,pete,etc.Poate ne spui si ce fel de becuri folosesti(china sau ceva gen Philips,Hella,etc)Ma intereseaza in mod deosebit calitatea si performanta si mai putin pretul.ce sa zic in poze arata foarte bine si tinand cont si de parerea celorlanti membri vreau sa discutam pe aceasta tema!

      Comment


      • #93
        Salut.
        Daca se poate ca aceste informatii sa fie puse pe thread,pentru informarea tuturor potentialilor clienti.
        Numai bine.
        ps:daniel,lupele contin acel suport metalic?
        Attached Files
        Last edited by Augustin-Yng; 29 January 2012, 12:28.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #94
          @misu13 - ai pm


          @augustin_yng la ce informatii te referi sa fie puse pe thread? La ce suport metalic te referi ca nu imi dau seama? AM pus la inceput de tot pozele lupelor, fii mai explicit te rog. Lupele care le-ai pus tu in poza nu sunt pt logan, daca nu ma insel sunt pt h1 h7
          Last edited by mdaniel76; 29 January 2012, 14:23.

          Comment


          • #95
            Salut Daniel.
            Orice informatie pe care o ai despre aceste produse si duc la o mai buna informare a potentialilor clienti.
            Daca se poate configura [cum a cerut colegul mai sus] cu lampi Philips,Hella,etc.
            Informatia consta in succesul afacerii si promovarea produselor.
            Nu vreau sa-ti poluez topicul[daca crezi asta,da-mi un pm] si eu sunt interesat de un astfel de kit..........dar inca pretul este destul de marisor
            Numai bine.
            ps:cum ai procedat in cazul lu mishu,:-a pus o intrebare,raspunde pe thread,poate mai sunt colegi care nu sau gabndit la o astfel d eintrebare si il ajuta la luarea unei decizii.
            Attached Files
            Last edited by Augustin-Yng; 29 January 2012, 14:24.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #96
              se poate configura cu orice fel de becuri, dar gandeste-te ca daca esti in buget foarte strict nu poti pune Philips, Hella, Bosch etc. O lampa d2s Philips este undeva la 400ron, nu prea au fost persoane interesate sa dea 700-800ron doar pe lampi, si inca vreo 500-600ron pe kitul de lupe

              Comment


              • #97
                Salut.
                Astea sunt informatii vitale,pe care unii dintre noi[si eu] nu le stim.
                Multumesc pentru informatii.
                Pentru viitor,incearca sa raspunzi intrebarilor pe thread[evident la ce crezi ca ar fi de interes pentru alti colegi.
                Scuze ca te tot presez cu aceste intrebari.
                Numai bine.
                ps:poza de mai sus cu aceea protectie de aluminiu,banuiesc ca e mai scumpa decat vinzi tu?Oare sunt mai bune acelea sau nu?
                Ce informatii ne poti da?
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #98
                  Ce ne poti spune despre asta?
                  Oricum vad ca una are sistem de prindere prin filet iar cea metalica cu adaptor ca la bec normal.
                  Numai bine.
                  Attached Files
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • #99
                    PIesa respectiva nu este o piesa de protectie. Piesa respectiva face parte din sistemul optic al lupei. De calitatea interioara a suprafetei lui depinde si calitatea luminii reflectata. Lampa are un bulb luminos. Acest bulb degaja lumina de jur imprejur la 360 grade. PIesa respectiva face ca sa capteze lumina care s-ar duce spre spatele lampii si o reflecta inapoi spre lentila. Astfel cantitatea de lumina care ajunge spre lentila este mult mai mare decat daca nu ar exista acea piesa. Piesa metalica respectiva are o geometrie interioara complexa, are o distanta focala bine stablilita, iar lupa trebuie sa stea la o anume distanta fata de piesa respectiva. Piesa aceea metalica se numeste proiector de xenon. Daca vrei o comparatie, este exact acelasi sistem ca la aparatul de vazut diapozitive pe perete. Nu este nici un secret dealtfel. Este pur si simplu principiul aparatului de proiectie: reflectorul - lampa - lentila de focalizare. si undeva intre lampa si lentila este imaginea care vrei sa o proiectezi, in cazul nostru clapeta electromagnetica.

                    Din aceasta cauza exista kituri de lupe diferite care lumineaza diferit. Fiecare in functie de constructia piese respective lumineaza diferit. unele dau lumina foarte larg si uniform pe faza scurta si mai slab pe lunga, altele lumineaza modest pe scurta dar au o faza lunga foarte puternica. Cu cat dimensiunile reflectorului respectiv sunt mai mari cu atat mai mult si lumina care o capteaza de la lampa si o transmite spre lupa este mai multa.
                    Dar pt reflector mai mare trebuie si farul sa aiba spatiu interior suficient. Daca nu a fost gandit de la inceput pt acest tip de lupa si a fost pt halogen, nu se poate pune chiar orice fel de lupa sau reflector.

                    Vedeti voi, din cele ce am scris mai sus, nu merge luat un far gen megadrive care are 2 lupe si ii pui kit xenon si gata ai rezolvat problema. lupele respective au fost gandite in cadrul altui sistem optic. xenonul trebuie sa contina reflectorul metalic, lupa asezata la o anume distanta focala fata de reflector. Lucrurile sunt complexe.

                    @augustin, ma bagi in ceata complet.....intr-o poza pui sageata pe reflectorul de aluminiu iar in cealalta poza pui sageata pe piesa neagra care distanteaza lupa fata de reflector ?!?! pana la urma la care te referi? Amandoua lupele care le indici au piesele negre respective, ele distanteaza lupele de reflector si sunt facute sa reziste la temperatura de acolo. Lupa care ai pus-o tu in poza este pt alt tip de masina care are alt tip de bec si alt tip de prindere, nu poate fi folosita in far care este cu soclu h4. nu orice lupa poate fi pusa oriunde. tu daca ai un ford focus iti trebuie o lupa care are in spate un filet care sa intre in cea din farul fordului. iar pt logna la fel se pune o lupa care are diametrul la filet in spate aproximativ acelasi cu cel din farul loganului.
                    Last edited by mdaniel76; 29 January 2012, 14:58. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Daniel,multumesc pentru lamurire.
                      E bine de stiut,habar nu aveam.Acum,cat de cat m-am lamurit
                      Daca mai ai informatii te asteptam oricand cu ele.
                      Eu inca lucrez la capital si poate in curand le voi avea si eu
                      Bafta tuturor.
                      Numai bine.
                      ps:am gresit eu,dar despre piese de aluminiu era vorba,din graba am trasat gresit
                      Last edited by Augustin-Yng; 29 January 2012, 15:05.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • @augustin, reflectorul acela metalic de care mi=l aratai in poza ta, este si la lupele mele, dar poate ca din unghiul in care este facuta poza nu se vede prea bine. Aceea este o piesa obligatorie si foarte importanta a sistemului optic. fara ea nu ar mai lumina nici 30% din cum lumineaza cu ea pusa.

                        Comment


                        • Daniel,inseamna ca proiectorul era cu susul in jos
                          Poti face ceva poze mai clare[din spate si lateral]te rog.
                          Numai bine.
                          ps:scuze ca te tot stresez
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • @augustin, am un kit de lupe la un prieten in Mioveni, daca vrei te poti intalni cu el sa vezi lupele exact cum sunt si sa le intorci pe toate partile. Lupele sunt nemontate, sunt pur si simplu kitul de piese complet nemontat in far. Contine cabluri, lampi, balaste, mufe, angels, tot.
                            Daca esti interesat iti pot da mai multe amanunte.
                            Last edited by mdaniel76; 29 January 2012, 15:44.

                            Comment


                            • Salut.
                              La cine mai exact?Solano cumva?
                              Numai bine.
                              ps:trimite-mi pe pm datele lui,telefon
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Arpad, ma bucur mult ca esti multumit. Sunt extraordinare, eu de cand le am pe masina, nu mai am nici o treaba cu mersul noaptea. Iar cand dau flash-uri.... laser frate !!
                                Bagati-va oameni buni cu incredere. Si mie mi-a fost greu sa scot banii astia, dar la cum lumineaza, acum as da si mai mult.
                                Am vorbit cu Daniel sa stabilim o intalnire in Bucuresti pentru cei cei doresc sa le vada. Pentru detalii - PM la Daniel.
                                Laser frate !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google