Remapare Logan 1.6i 8v 90CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma asteptam sa primesc un raspuns mai rapid la intrebarile mele de sus....dar....tacere.....

    nu stie nimeni cei de facut!?
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • Raspund cand vad mesajul si sunt la calculator, altfel pe telefon imi este mai greu sa raspund imediat. Se poate face modelul tau de Ford. Cresterile de putere, in acest caz, sunt de 20-22CP si la cuplu 50-60Nm. La valorile acestea nu distrugi nimic la masina. Costul unei astfel de operatiuni te duce la 250 euro.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • merci "doc".....o sa-mi fac o programare la tine.......sa vedem ce putem face.
        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

        Comment


        • Te astept. Am facut modificari de putere la multe modele Ford si clientii sunt multumiti.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Va astept cu impresii dupa tuning si direct pe site, la adresa" http://www.chiptuninglogan.ro/opinia-clientilor/

            Spune-ti parerea aici si ajuta-i pe ceilalti sa aleaga mai informati.

            Va multumesc.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Salut, am vazut pe un alt forum un comentariu de genul:

              La motorul aspirat e cam problematic.
              Dupa operatiune trebuie folosita benzina de calitate, de cifra octanica mare. Altfel, exista riscul sa apara detonatii. Rezultat - costuri mai mari decat diferenta pana la un motor superior.

              Dar cine isi face tuning stie ce riscuri isi asuma, nu-i asa?
              Stiti ceva de chestia asta ? Ma tenteaza sa fac si eu un chip-tuning pe loganelul meu si acum sunt in perioada de documentare.

              Comment


              • Exista risc de detonatii cand mapele de avans sunt modificate aiurea. Daca modificarea in soft este facuta corect, nu ai probleme cu detonatiile si poti folosi fara probleme o benzina de CO95.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Cat dureaza o remapare ?

                  Comment


                  • 15-20 minute maxim.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • salutare membrilor!
                      gata, m am hotarat, la salariu prima miscare:remapare!
                      doc, am un logan 1,6 cu GPL pus dupa cumparare!in afara de remaparea efectiva, mai am nevoie de alte ajustari la instalatia GPL?exista fel si chipuri de pareri pe forum!
                      pretul a rams acelasi?
                      daca adaug un kit K&N mai aduc ceva beneficii motorasului meu?asata in cazul in care voi gasi bugetul necesar:P
                      revin cu telefon dupa 10 iunie, e hotarat, abia astept !
                      bafta tuturor si concediu placut, ca doar incepe perioada concediilor!

                      Comment


                      • inseamna ca la mine totusi s-a gresit ceva la mapa de avans. de asta am tot avut tacaneala. eu cand am remapat era cam 08,00 dimineata, poate era o ora prea matinala. acu mai platesc odata lasatura (tanjeala) mea.
                        nu vreau sa deranjez pe nimeni
                        Last edited by claudiu_buhan; 23 May 2013, 20:37. Reason: scuze

                        Comment


                        • Originally posted by dorunicola View Post
                          salutare membrilor!
                          gata, m am hotarat, la salariu prima miscare:remapare!
                          doc, am un logan 1,6 cu GPL pus dupa cumparare!in afara de remaparea efectiva, mai am nevoie de alte ajustari la instalatia GPL?exista fel si chipuri de pareri pe forum!
                          pretul a rams acelasi?
                          daca adaug un kit K&N mai aduc ceva beneficii motorasului meu?asata in cazul in care voi gasi bugetul necesar:P
                          revin cu telefon dupa 10 iunie, e hotarat, abia astept !
                          bafta tuturor si concediu placut, ca doar incepe perioada concediilor!
                          La mine dupa remapare nu am avut nevoie de nici un reglaj la GPL.

                          La majoritatea instalatiilor GPL moderne, calculatorul GPL copie comenzile calculatorului de injectie a benzinei.

                          Remaparea modifica comportamentul calculatorului de injectie a benzinei si implicit acest comportament modificat va fi copiat si de calculatorul instalatiei GPL.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • merci, am inteles, copiaza, dar asa de capul lui:p?
                            ma gandeam ca trebuie data o comanda din calculator, ceva!
                            eu am un tomasetto pe masina, euro4, secventiala.
                            in sfarsit, vedem dupa 10 iunie o sa vad!
                            numai bine!

                            Comment


                            • Salut,
                              DA!!!. Am facut si eu remaparea. Surpriza...absolut nici o modificare, sa nu zic ca parca e mai lenta. Nu o sa fiu subiectiv. Inainte de remapare (la Mr Doc) am facut o serie de filmulete de 0-100km/h. Imi iesea cca 10s+-0,2s. Acum o sa fac din nou si o sa incerc fix aceleasi conditii, inclusiv acelasi sector de drum. Sincer, a fost doar o curiozitate aceasta remapare pentru care am decis sa platesc acesti 150 de lei.
                              Dupa ce o sa fac o alta serie de filumete o sa postez din nou. Daca s-a modificat in vre un fel timpul,chiar si cu 0.3s o sa felicit. Daca nu, o sa cer mapa initiala.
                              Probabil la 1.4 se simte ceva, insa la 1.6 nu este absolut nimic sesizabil.

                              Comment


                              • Te vei convinge dupa masuratori.

                                Pana acum toata lumea a simtit imbunatatiri dupa remapare.
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google