Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal

    Gata m am hotarat pana nu merg eu cu un logan 14 resoftat nu îi fac nimic, poate e cineva amabil din Slobozia sau din Calarasi ca e mai aproape si ma duc eu la el sa vad cum e,cum merge.

    Comment


    • Tu nu scrii un post pe forum fara sa ai nevoie de ceva.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • adica ce ce le trece la unu si lu altu prin cap si poate nu e bine trebuie sa fac si eu

        Comment


        • Originally posted by Doc View Post
          Va rog sa postati impresii dupa remapare Logan 1.4i 8v 75CP. Acest topic va foarte util celor care vor sa afle mai multe pareri bune sau rele ale celor care au deja pe aceasta motorizare chiptuning.
          In consecinta vrem sa ne spuna cei care au remapare daca sunt sau nu multumiti si de ce. Asta e ideea acestui thread. Poate ne facem si noi daca merita.
          Multumesc.

          Comment


          • In 400 de posturi gasesti orice informatie doresti, n-am auzit vreun mpi sa se planga de probleme la remaparea de la doc ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Sunt 20 de pagini... chiar nu gasiti pareri ???

              Am avut remapare pe 1.4 , motor cu 200.000 km., si am incercat sa-l omor inca 50.000 km. de forje si n-am reusit iar voi va faceti griji de mersul la 3000 rpm. daca "crapa" ?

              Motorul se va misca mai bine, va fi mai vioi iar consumul la un mers de baba va fi o idee mai mic, atat.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Pai asa, nu ca mai jos:


                Originally posted by micutzu666 View Post
                De ce ai face remapare la un motor aspirat?? Sa ai in plus 6 cai frumosi??Fix pix!!
                Originally posted by manujupanu View Post
                adica ce ce le trece la unu si lu altu prin cap si poate nu e bine trebuie sa fac si eu

                Comment


                • Primele impresii dupa remapare:


                  Originally posted by CTLs View Post
                  Am ulei 10w40 in ea... ideea e ca face tot timpul... chiar daca este rece sau calda...

                  Am vazut ca baietii care au facut mai facut remapari la logan , la ei se aude in turatie, in sarcina, la mine numai la relanti...

                  https://www.youtube.com/watch?v=EdIZ-XXboj0

                  Asa se aude tacaneala mea... vreau sa stiu daca ar putea fi de la remapare..
                  Si la mine tacane mai tare, mai ales la relanti.
                  La fel cum s-a scris mai sus, trage mai bine la turatii mici, se simte mai bine la depasiri si in rampe.


                  Originally posted by ursamajor View Post
                  N-ai citit de consumuri încă? Te şi umflă râsul. Pe lângă viteze mai şi consumă cu 33% mai puţin. (...)
                  In oras, dupa vreo 320 km, mers mai sportiv (sa vad diferente intre cum era si cum este) consumul mediu era 10,2% fata de 9,9%. Dupa 180 km extraurban si 10-12 km Bucuresti, mers normal, respectand aproape toate restrictiile de pe drum :d si viteza maxima 120-125 in cateva depasiri, in rest maxim 100 (portiuni de 5-10 km), 4 persoane + cca 30 km bagaj consum mediu 6,1%, viteza medie 54,5 km/h. Inainte de remapare pe acelasi drum in conditii asemanatoare cel mai putin am scos 6,4%, doar doua persoane in masina, fara bagaje. De obicei se incadra intre 6,8-7,2%.
                  In concluzie, de la 7% la 6,1% eu zic ca e o diferenta de luat in calcul.
                  Ramane sa mai urmaresc consumul in oras la mers normal (normalul meu )

                  Comment


                  • Lol, te convingi mai mult pe tine decât pe alții. ;)
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Pai pe mine vreau sa ma conving ca a fost o alegere buna sa remapez, ca am avantaje si nu plang dupa bani.

                      Comment


                      • Normal, mai ales că au cam rămas şi băieţii în pană de clienţi...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • in 2008 am resoftato prima data la SV. dupa un timp am auzit si eu acel tacanit. in 2012 am schimbat iar harta, in sensul ca baietii lui DOC sau DOC au mai dat inapoi din parametri din cate am inteles. nu a mai tacanit, dar din 2012 pana azi era parca subturata. trebuia sa o accelerez, sa o tin din ambreiaj. azi am fost la colegul din IS si iar am resoftato. acu parca merge mai bine, ori e efetul placebo. sambata fac un drum mai lung si o sa vad cum se comporta. pana acu joaca asta a mea m-a costat 450 de lei.

                          Comment


                          • Si pana la ce suma intentionezi sa te mai joci? 600RON? 900RON?

                            Comment


                            • Până iese! Ca la 6/49.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • S-au facut niste schimbari fata de anul 2008. Dealerii din tara nu mai sunt aceeasi, nici firma si nici softurile.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google