Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • badger
    replied
    OK, super. Saptamana viitoare sper sa ne vedem, daca esti disponibil.
    Weekend fain sa aveti!

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Nu te costa nimic verificarea.

    Leave a comment:


  • badger
    replied
    @Dan am facut cam 500 km de atunci, inclusiv un drum Bucuresti - Brasov si retur. Mi se pare ca intre 2500 si 3500 rpm tragea mai bine inainte de revizie.

    @Doc si eu sper ca e doar o impresie. I-am intrebat clar daca au rescris softul si au zis ca nu. Totusi, ca sa scap de pitic, cat m-ar costa sa facem o verificare?

    Leave a comment:


  • Dan_Ionut
    replied
    Cati km ai facut dupa revizie?La ce ture ti se pare ca nu trage?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Totusi, poate au facut o rescriere de soft in ECU sau poate chiar e doar o impresie ca nu mai trage.
    Last edited by Doc; 1 November 2012, 01:44.

    Leave a comment:


  • badger
    replied
    Schimbare ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, un bec din consola, test motor + ITP. Asta a fost tot. Ideea e ca "schimbarea" s-a simtit imediat; ma indoiesc ca ar putea fi bujiile de vina.

    Leave a comment:


  • kubala7
    replied
    revizia constand in ce ? posibil sa fie bujiile ...

    Leave a comment:


  • badger
    replied
    Salutare,

    Eu am facut remaparea la Doc prin vara. In octombrie am avut revizia si imediat dupa a aparut urmatorea "problema": mi se pare ca nu mai trage la fel de bine masina. Acum, sper sa fiu eu paranoic. A mai patit cineva chestia asta? Este posibil ca in timpul reviziei sa fi rescris ei softul? I-am intrebat daca au umblat la softul masinii si au zis ca nu, ca au facut doar testul motor.
    I s-a pus acelasi tip de ulei ca si data trecuta, nu s-a modificat nimic in rest (masina are doar 2 ani si 27.000 km).
    Daca aveti idei/sugestii ca sa scap de "pitic", le astept!
    Seara buna!

    Leave a comment:


  • claudiu_buhan
    replied
    distributia am schimbat-o dupa remapare. cred ca te gandesti la rola intinzatoare. am facut azi un drum de 110 km , am patit la fel si parca tot la rola ma gandesc. prin oras nu se aude nimic. cum ies din oras si suntem toata familia adica 100 kg in plus fata de mine si ajung la 50-60km/h incepe sa tacane. sa dea domnu sa fie rola. o sa merg la un mecanic.

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Softul in 3 ani nu se modifica. De fapt nu se intampla numic cu el daca nu intervine nimeni la calculator. Ai schimbat de curand distributia?

    Leave a comment:


  • Pacco
    replied
    Am remapare facuta la Doc de 4 ani de zile.Masina are 5 ani de zile acum.
    Foarte foarte multumit, merita toti banii.SI am inregistrat un nou consum in afara de doar 5% .
    Salutari Doc.

    Leave a comment:


  • claudiu_buhan
    replied
    am facut chip la SUceava prin 2009. multumit pana anul asta. Acum a inceput sa imi tacane avansul de imi vine sa ii dau foc. daca pun benzina de petrom 99 sau omv 100 merge brici, nu se mai aude nimic. La benzina de 95 in exterior pe la 50-60 la ora tacane si trebuie sa ridic pedala de pe ambreiaj. total nemultumit de chip si nu as mai face niciodata

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Ai PM cu datele de contact.

    Leave a comment:


  • MRemus
    replied
    in constanta faci chip tuning? daca da unde si cat costa?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Ok. Incerc sa plec din Bucuresti cat mai devreme ca sa ajung inainte de pranz in Brasov.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google