haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si Loganul face la fel

    se numeste torque steering http://en.wikipedia.org/wiki/Torque_steering

    Comment


    • uite cum suna masina asta.. http://www.*******.ro/masini-tunate/...uzi-11391.html

      Comment


      • Un final tragic
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • iti dai seama la ce forte era supus motorul cutia ambreiajul de la o caravana trasa cu 200 kmh ? la 150 abia pot sa scot mana pe geam, da pai sa tragi o rulota

          Comment


          • Din viitor !
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Am si dat comanda la una

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Din viitor !
                nici in filmele cu Batman nu aratau masinile asa. si parca suna altfel 3.6 Turbo 425 cai fata de motoarele cu care eram obisnuiti de peste ocean

                Comment


                • In 1962, americanii aveau motoare turbo (Chevrolet, Oldsmobile), din pacate, ignoranta europenilor ii limiteaza in a cunoaste lucrurile astea V6 3.6 suna mare fata de gama de feonuri ce urmeaza aici (0.9 l, 1.0 l, etc).
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • nu este vorba de ignoranta ci de doua lumi separate

                    ca il intrebi pe un american ce motor si cati cai are Clio Williams si ridica din umeri.

                    asta nu inseamna ca este ignorant. sunt 2 lumi si 2 culturi diferite cu alte scari de valori dupa care se ghideaza.

                    Comment


                    • Una e sa nu stii si alta e sa blamezi o cultura. Prin definitie, blamarea fara cunoastere inseamna ignoranta.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • eu unul nu blamez cultura lor dar nici nu vreau sa cunosc cultura lor fiindca nu imi place ce vad acolo. nu ma poate obliga nimeni sa imi placa.

                        Comment


                        • Treci peste Ocean si uita-te aici, cu siguranta nu-ti va placea si mai mult
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Care ocean, Pacific?

                            Comment


                            • reformuleaza ca nu am inteles

                              asta nu inseamna ca nu accept cu stoicism ca acolo se traieste mai bine. mi s a ivit o ocazie sa plec in Canada si poate la anul chiar o voi face. mai am ceva treburi nerezolvate pe aici.

                              @ PCH Atlanticul se trece. nu pacificul.

                              Comment


                              • Sa vezi cum arata lucrurile de aici, vazute de acolo, ca te ingrozesti, asta era ideea, dar sa revenim la subiect.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google