haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vad ca stii masina
    Defapt cum sa n-o stii daca e din timisoara

    Comment


    • acum cum ai mai dedus ca are V10 pe bmw?! e scris undeva si mie-mi scapa?! ma indoiesc ca daca ar fi fost asa, spectatorii ar mai fi fost asa siderati. de unde sa-si ia ala in tulcea V10?! daca avea bani de motor ar fi schimbat si el E30 pe un E90 macar..

      Comment


      • nu pot sa nu remarc directia in care a luat-o topicul.
        totusi eu nu ma arunc atat de sus la viper , gt-r , 458 ... in schimb m-ar coafa maxim asa ceva :
        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

        Comment


        • Cele mai multe imagini sunt de la aceeasi eveniment la care a participat si gtr-ul pe care l-am prezentat mai sus si gtr-ul a fost mai bun. Cred ca diferenta este de la launch control. Se vede in imagini cat de mult patineaza audiul. Oricum. Masina este umitoare!

          Comment


          • hai sa vad ce mai ziceti de asta masina de 9 secunde

            aici este Lancerul de 1000 cai si 9000 rpm turbo ca tot nu il geseam

            recorde personal 8 sec si ceva scrie in descriere


            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

            Драг в Краснодаре на турбодроме "Белая стрела"Заезд Плешакова Дмитрия
            Last edited by alessandro; 28 December 2011, 13:57.

            Comment


            • Dar de 7.99 ce zici ?
              Sau 7.80 ?
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Skyline de 7.45

                Die schnellsten Autos der Welt, die in 0.9sec von 0-100 km/h sind und eine Viertelmeile in 4.59sec zurücklegen. Sie werden mit einem 8000ps starken Motor ang...
                Last edited by alessandro; 28 December 2011, 14:09.

                Comment


                • Acolo deja e alta clasa. Se bate cu astia

                  LE: Uite si un Corvette de ~4 secunde dar nu are relevanta la cat de tiganita este.
                  Last edited by darksid3; 28 December 2011, 14:24.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • lool e un dragster facut sa semene cu Corvette

                    Comment


                    • Daca nu ma insel e categoria Funny Car, abia dupa urmeaza cele care fac suta intr-o secunda.
                      Uitati-va la tot clipul Trebuie sa fii sinucigas sa mergi cu asa ceva.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • da asta ? la cat de bine sta pe curbe mai bine iintra in F1

                        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                        Comment


                        • Daca am tot deviat de la masinile de serie, hai sa nu fie nici v8 aspirat sau supralimentat nici in linie turbo, sa fie cu reactie!

                          Comment


                          • Originally posted by silviu_cos View Post
                            nu pot sa nu remarc directia in care a luat-o topicul.
                            totusi eu nu ma arunc atat de sus la viper , gt-r , 458 ... in schimb m-ar coafa maxim asa ceva :
                            http://www.youtube.com/watch?v=ZmWr9...eature=related
                            vezi ca parca era de vanzare , numa sa ai grija la launch , ca are tendinta de a zbura prin public .Nu e prima oara cand am vazut ceva de genul de la masina asta http://www.youtube.com/watch?v=FDO8L8jluDw
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • 1000 de cai pe 4wd si fara prea multa electronica, destul de dificil de stapanit la plecare
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by alessandro View Post
                                hai sa vad ce mai ziceti de asta masina de 9 secunde

                                aici este Lancerul de 1000 cai si 9000 rpm turbo ca tot nu il geseam

                                recorde personal 8 sec si ceva scrie in descriere


                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                                http://www.youtube.com/watch?v=R8jvW...eature=related
                                eu chiar n-am stiut de lancer de 1000 cp ,de ala rosu la care zboara geamul stiam , dar am presupus doar 1000 cai,desi eram sceptic ca se pot scoate din 2.0 iar aia cu 9000 rpm e ceva logic ca un rahat de motor de 2.0 , bineinteles probabil stroker-it undeva la 2.2-2.4 nu poate invarti o turbina sa scoata 1000 cai la 6000 rpm , ci ii trebe 9000 lejer
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google