"tiuning" La Iestrem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pentru ca am fost intrebat de ce are titlul "tuning la extrem" pot sa raspund asa:
    Ca este tuning asta vede toata lumea, doar ca e la extrem de periculos. Nu conteaza (in topicul asta) cum arata masina sau cata valoare are, atunci cand nu prezinta siguranta. Nu sunt adeptul tuningului in detrimentul sigurantei proprii sau a celor din jur. Ca sa intamplat sa se deschida capota si sa poata frana fara evenimente a fost un caz fericit, dar daca se intampla sa va acroseze pe unul dintre voi, sa vad ce spirit de turma mai aveati atunci. Ma gandesc cu groaza la momentul cand vor incepe sa zboare eleroane, praguri, fuste de vitan, pleoape, aripioare de pe unele bijuterii tunate (si aici nu ma refer neaparat la Logan, ci la orice tunaciune circula pe strazi)...
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • #47
      Originally posted by sorinj View Post
      Pentru ca am fost intrebat de ce are titlul "tuning la extrem" pot sa raspund asa:
      Ca este tuning asta vede toata lumea, doar ca e la extrem de periculos. Nu conteaza (in topicul asta) cum arata masina sau cata valoare are, atunci cand nu prezinta siguranta. Nu sunt adeptul tuningului in detrimentul sigurantei proprii sau a celor din jur. Ca sa intamplat sa se deschida capota si sa poata frana fara evenimente a fost un caz fericit, dar daca se intampla sa va acroseze pe unul dintre voi, sa vad ce spirit de turma mai aveati atunci. Ma gandesc cu groaza la momentul cand vor incepe sa zboare eleroane, praguri, fuste de vitan, pleoape, aripioare de pe unele bijuterii tunate (si aici nu ma refer neaparat la Logan, ci la orice tunaciune circula pe strazi)...
      Aici cred ca cel mai in masura sa ti-se raspunda sunt eu...Nu stiu cate mercedesuri sau alte masini stok superioare loganului ai vazut cu capota deschisa in mers, dar ceea ce se tot comenteaza este o aberatie ba din caza bassului,ba a tuningului...nu are legatura una cu alta.Capota s-a deschis din cauza camasii cablului si a sigurantei anulate...Am mers cu masina asa 2 ani de zile si nu a avut nici pe dracu si eu nu consider ca este extrem de periculos mai ales ca s-a intamplat ceva ce se poate intampla absolut oricarei masini fiind ea tunata sau nu...dar asta este spre fericirea si linistea ta si a multor problema s-a remediat,capota a primit niste sigurante racing ca sa nu se mai deschida fara ajutoru meu;)

      Comment


      • #48
        Desi risc sa ma contrazic la ce am postat prima oara,pana la urma chiar nu este de ras.Despre masina nu pot spune nimic rau,intr-adevar omul chiar a lucrat la ea si inca super bine.Insa a uitat sau omis acea mica siguranta a capotei,pe care vad ca remediat-o.Sper ca nimanui sa nu i se intample asa ceva.Mi s a parut putin ilara faza,dar analizand mai bine chiar nu e de ras.
        CARPE DIEM!

        Comment


        • #49
          Originally posted by sorinj View Post
          ................ Ma gandesc cu groaza la momentul cand vor incepe sa zboare eleroane, praguri, fuste de vitan, pleoape, aripioare de pe unele bijuterii tunate (si aici nu ma refer neaparat la Logan, ci la orice tunaciune circula pe strazi)...
          Hai sa nu mai dramatizam atata )
          Au zburat roti si la masini netunate.

          Masina in cauza chiar arata bine si aluia care a filmat si comentat, nu pot decat sa-i transmit multa sanatate...
          Asta e RO, nu poti sa asculti ceva muzica si sa-ti cosmetizezi masina ca esti etichetat imediat.

          Comment


          • #50
            cel care a filmat este un frustrat, un t!@#n cu ceapa'n gat care,daca nu ma insel conducea tot un logan sau un clio(dupa sunetul semnalizarii!)
            asta e romanica, de aceea e bine sa nu iti pese de ce zice lumea si sa faci orice lucru te face pe tine sa te simti bine!

            Comment


            • #51
              va e frica de Loganurile tunate ca incep sa cada piese de tuning de pe ele ... dar de cazanele din germania sau bulgaria, care nu au becuri, semnale sau au barile lipite cu scotch sau banda izoliera nu va mai este frica
              From Miami 2 Ibiza
              Voucher
              http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

              Comment


              • #52
                Originally posted by sKyb0y View Post
                va e frica de Loganurile tunate ca incep sa cada piese de tuning de pe ele ... dar de cazanele din germania sau bulgaria, care nu au becuri, semnale sau au barile lipite cu scotch sau banda izoliera nu va mai este frica
                Alea sunt masini adevarate...care nu cred ca ar lua un itp pe bune

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google