300 Km/h Pe Autostrada In Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Asa e, intre 2004 (A6 C6) si 2010 (5 F10) sunt 2 ani, am calculat eu gresit, sa nu mai spun ca, asa cum ti-am trimis link, Audi ofera un rival la fel de nou ca 5-arul prin noul A6, 2011 dar de ce sa il alegi pe ala care la aceeasi cilindree si aceeasi cai, mai rapid atat in linie dreapta cat si pe circuit. Bine ca nu l-ai comparat cu vreun A6 de prin 99, eventual 1.9 TDI. De ce te faci ca nu stii (refuz sa cred ca nu esti constient de asta) ca 70CP de la 200 la 270 nu sunt acelasi lucru cu 70CP de la 500 la 570.

    Alt aspect este ca in comparatiile tale facute gresit, Audi ofera motorizari cu ~ acelasi numar de cai dar nu le-ai ales tu, in schimb, M5 si RS6 sunt perfect comparabile fiind cele mai sport variante ale 5-arului si A6-lui si vin doar intr-o varianta, nu ai cum sa faci o comparatie mai corecta ca nu ai la ce masini. Apropos, cred ca am mentionat ca Audi are AWD si greutate in plus in comparatia aia deci caii aia in plus sunt anulati si pe circuit BMW-ul nu are nicio scuza ca pierde, la fel ca in cazul generatiilor trecute (anii 2000). Keep it comming...

    @ darksid3 - nu esti singurul fan/posesor de BMW caruia ii vine greu sa creada / accepte lucrul asta dar cam asta este realitatea, roata se invarte .
    Last edited by Shakar; 15 March 2012, 21:38.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • #47
      Roata se invarte stiu, doar ca doua Audi nu m-au convins, intr-un final. Despre noile modele, vom vedea. Suna sec o afirmatie gen "A6 il face pe seria 5". Sunt multe motorizari si echipari pe clasele astea. Marca BMW este mai exclusivista decat grupul VAG, iar asta se observa daca tragi niste concluzii obiective.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #48
        Filmuletul asta arata diferenta colosala intre BMW si Audi, din punctul meu de vedere, Audi nu exista cand vine vorba de aceasta comparatie!
        Am citit putin pe sarite, nu am avut rabdare sa citesc in amanunt, pentru ca bati campii rau, Shakar...in primul rand, cand ai spus ca interiorul BMW este mai urat, mai nasol decat cel audi...mi-am dat seana ca nu mai are rost. Restul sunt povesti....ii face BMW in toate pozitiile....

        Comment


        • #49
          Originally posted by darksid3 View Post
          Roata se invarte stiu, doar ca doua Audi nu m-au convins, intr-un final. Despre noile modele, vom vedea. Suna sec o afirmatie gen "A6 il face pe seria 5". Sunt multe motorizari si echipari pe clasele astea. Marca BMW este mai exclusivista decat grupul VAG, iar asta se observa daca tragi niste concluzii obiective.
          Vorbim de Audi nu de VAG iar la exclusivitate...Audi a vandut cam 1.250.000 masini in 2011 iar BMW cu 50 000 mai multe, nu vad unde e exclusivitatea asta.

          Ma refeream la A6 3.0 TDI vs 530, ambele single turbo.

          Compare performance of BMW 530d (F10) and Audi A6 3.0 TDI Quattro (C7). Updated September 2023.


          @ PCH - la cate fabulatii ai scris acolo nu ma obosesc sa iti raspund decat succint. Daca tu nici macar la interior nu vezi ca BMW pierde, lucru confirmat cam de toate testele, ce sa mai vorbim de chestii de finete sau de faptul ca M3 coupe are ca rival RS5 nu RS4. Dar baga mare, zi-mi mie ca bat campii cand eu aduc argumente clare (ti-am dat si link-uri usor accesibile si poti sa tragi de acolo concluzii nu din presupuneri) si tu vorbesti din amintiri si faci niste afirmatii radicale, bazate pe 0 argumente aduse ca doar tu ai adevarul absolut in buzunarul de la spate.

          We think the A4 offers the cleanest interior design with the best materials. | March 9, 2012 | Scott Jacobs for Edmunds
          Audi's S line and S line Plus package produce a stiff chassis with fat, sticky tires. As a result, the A4 is the best-handling car in this test. | March 9, 2012 | Kurt Niebuhr for Edmunds
          Si BMW avea M Performance package si cand te gandesti ca Audi-ul din test are 4.5 ani vechime (nu era nici macar in varianta facelift disponibila de ceva timp) si in curand apare noua generatie, viitor sumbru pentru proaspatul 3-ar.
          Last edited by Shakar; 15 March 2012, 22:18.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • #50
            Ai o problema amice.

            Daca esti fan audi e problema ta, pot accepta ca unui om ii place la nebunie un lucru. Dar asta nu inseamna ca daca tie iti place un rahat sa placa tuturor. Interiorul la BMW este din alt film....tu ai avut ocazia sa vezi macar, LIVE, cum arata noul 5, 7, X5, GY5, 6, in interior?

            Dupa mintea ta, si un Astra H sau un Golf e superior BMW-ului....BMW si restul.

            Comment


            • #51
              Cand eu mergeam cu noul 5 la cateva luni de la aparitie, tu poate ca il aveai ca wallpaper. Si spre deosebire de tine, EU ADUC ARGUMENTE CLARE sustinute de review-uri, tu nu aduci nimic, te bati cu pumnul in piept si atat. Asa ca tu ai o problema, ori discuti civilizat la un nivel decent si vii cu argumente sa sustina ce zici tu ori te retragi.
              Se vede nivelul tau instant cand vii cu BMW si restul sau alte bancuri de genul.

              PS - asa e, interiorul BMW e din alt film, mult mai prost. Doar cu ultimele modele au micsorat considerabil diferenta dar in perioada de pana in 2010 era JALE. Iti pot aduce 10 teste diferite in care concluzia e aceeasi, tu poti sa faci lucrul asta ?
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • #52
                Pe simulator poate ai condus....
                M-am dat cu noul 7 la o luna de la aparitie, iar 5-ul la vreo doua. In BMW ai alta feeling, stai altfel in scaun, alte motoare, alt stil, alta clasa...

                Pai ce vrei sa zic concret unui om care spune ca interiorul de la audi e peste cel de bmw si mai mult decat atat, cel de bmw e foarte slab?? BMW si punct. Cu asta am zis tot, nu am cum sa compar cu audi.....ala e interior?? Mai reusit e la reno laguna....

                Comment


                • #53
                  ))))))))))))))) Asa e, cand ai dreptate ai ))))))))))))))))

                  Tu esti adevarul, argumentele nu trebuie sa apara, e bine macar ca ai o parere buna despre tine, macar tu sa o ai ))).
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Shakar View Post
                    .................. M3 coupe are ca rival RS5 nu RS4. ..............si tu vorbesti din amintiri si faci niste afirmatii radicale, bazate pe 0 argumente aduse ca doar tu ai adevarul absolut in buzunarul de la spate.
                    .......................................
                    Si BMW avea M Performance package si cand te gandesti ca Audi-ul din test are 4.5 ani vechime ..................................
                    Alooooo, usor ca o iei rau pe aratura )

                    Daca zici ca M3 are ca rival RS5 ia d-aci sa ti se aplece, il spulbera cum spui tu.
                    Deci chiar pute RS5 pe langa M3

                    Compare performance of Audi RS5 (8T3) and BMW M3 GTS. Updated October 2023.


                    N-o mai da acum cu interior si alea alea...

                    Comment


                    • #55
                      Continui sa te faci de ras.

                      Pe pagina trecuta am pus link cu RS5 vs M3, 10 la 5 pentru RS5 pe circuit. Tu vii sa imi arati ca un M3 editie limitata, orientata spre circuit si cu pret aproape DUBLU fata de RS5 e rivalul de drept ? Iti era rusine sa vii cu adevaratul rival, M3 E92 de serie la ~ acelasi pret cu RS5 si ~ aceleasi dotari, fiind amandoua all roundere ? Ia de aici si satura-te.

                      BMW announced the M3 GTS in November 2009. The car is powered by a 4.4-litre V8 based on the 4.0-litre engine found in the standard M3, which produces a maximum of 450 PS (331 kW; 444 hp). The car weighs 300 pounds less than the standard M3 due to various weight savings. A total of only 250 units will be produced. In Germany deliveries begin in May 2010 while other countries are scheduled for the summer. The BMW E92 M3 GTS will start at €115,000 per unit.[36] All E92 M3 GTS models have now been sold.[37]
                      Compare performance of BMW M3 (E92) and Audi RS5 (8T3). Updated October 2023.


                      Audi RS5 is noticeably faster.
                      Am pretentii mai mari de la tine mai Tavi.

                      PS - in poza ai interiorul la M3 GTS, ce sa mai, ai nimerit-o, e rivalul perfect pentru un RS5 de serie .
                      Attached Files
                      Last edited by Shakar; 15 March 2012, 22:40.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • #56
                        Ai dreptate, si Polo e mai scula decat BMW....cand tu scrii ca audi face bmw si la stabilitate, manevrabilitate :|...e clar ca le scoti din neant si ca esti fan Petre Ispirescu si al lui basm Greuceanu.

                        Comment


                        • #57
                          Aloo, gara, citeste ce scrie mai sus ca nu le-am scos din burta, informatiile le gasesti si tu (ai numele publicatiei & jurnalistilor), asta ca sa nu mai aberezi pe aici.

                          Pe YT gasesti review de la inside line cu slalom unde bemveul tau 328i are viteza la slalom cat un penibil Golf 6, dar aia "e prostI" tu esti adevarul )))).
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Octavian View Post
                            Alooooo, usor ca o iei rau pe aratura )

                            Daca zici ca M3 are ca rival RS5 ia d-aci sa ti se aplece, il spulbera cum spui tu.
                            Deci chiar pute RS5 pe langa M3

                            Compare performance of Audi RS5 (8T3) and BMW M3 GTS. Updated October 2023.


                            N-o mai da acum cu interior si alea alea...
                            El nici nu stie care cu care sa compare.....bine ca nu a pus R8 vs X6

                            Comment


                            • #59
                              Doamne cat esti de amuzant, sincer, citesti printre randuri haha, hai ca te-am lasat, esti intr-o alta galaxie tu, sau esti high.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • #60
                                Bun, sa spunem ca il face audi cu o milisecunda....Cate astfel de masini vezi pe strada?? Conteaza asa mult secunda aia? Hai sa discutam despre BMW si Audi si nu RS sau M

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google