300 Km/h Pe Autostrada In Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Pch de asta ce mai zici? :-j
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

    Hai sa facem un sondaj cu bmw m5 si audi rs6..
    Last edited by faraonw; 15 March 2012, 22:56.
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • #62
      Nu este vorba de milisecunde si da conteaza fiindca masinile alea sunt varful de gama al producatorilor si ei tocmai pentru asta le promoveaza, sportivitate/performanta, altfel si-ar lua toata lumea 2000 diesel si gata. M Gmbh si Quattro Gmbh sunt diviziile lor sport deci tot de BMW si Audi discutam dar ca sa fii tu multumit, am dat suficiente exemple concrete si din categoria masinilor non M/RS si spre deosebire de tine eu ti-am dat citate din review-uri, ti-am dat link-uri sau nume de review-uri ca sa le citesti singur sa nu zici ca te mint. Tu nu ai adus nimic de genul asa ca daca vrei sa discutam in continuare schimba-ti atitudinea, cand afirmi ceva vino cu un material care sa sustina afirmatia ta dar sunt convins ca discutand cu tine nu o sa ajung la nicio concluzie, esti prea fanatic, daca nici la capitolul interior nu esti impacat cu gandul ca nu este punctul forte la BMW (dai pe google si orice test o sa iti spuna acelasi lucru) e clar ca e pierdere de vreme. Interioarele lor nu sunt punctul forte, ei au alte calitati. Nu zic ca sunt ca la Logan dar fata de concurenta, in speta Audi aici, mai au de lucrat putin.

      Afirmatiile mele referitoare la handling / interior intr-o comparatie deloc favorabila Audi (2011 3 Series vs 2007 A4) sunt sustinute de cei de la insideline, ai si citatele lor. Sunt niste incompetenti, este ? Tot la handling poti citi orice review intre 2010 5 Series si 2011 Audi A6 unde A6-le castiga nu doar in linie dreapta dar si la slalom/circuit, ai un mic demo mai sus. Mai trist este ca se intampla cam la toate motorizarile, ba mai mult 0-200 un A6 AVANT (!) e ~2 secunde mai rapid ca un 5-ar SEDAN.

      Eu orice afirm nu afirm din vise ci din fapte reale, concrete si imi pot sustine afirmatiile cu cifre clare sau cu piloti/jurnalisti care le-au testat riguros si cat mai obiectiv, te rog sa faci si tu acelasi lucru ca un om matur nu ca la gradinita si sa vii cu bancuri gen BMW si restul.
      Last edited by Shakar; 15 March 2012, 22:58.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • #63
        Vad ca nu intelegeti si ma vad nevoit sa va insir cateva motive simple....de ce BMW e cu totul din alt film cand vine vorba de Audi?

        Primul motiv
        , un brand care se vrea de top si se stie in varf nu face tot felul de campanii si striga singur de nebun....HAHAHAHA, te-am facut bai BMW!
        Un brand de succes care si-a luat-o zeci de ani de la alte branduri … si acum a reusit sa scoata ceva competitiv … ar trebui sa-si vada de treaba in continuare.

        Motivul 2 In 99% din testele comparative ale motoarelor echivalente … BMW-urile ies invingatoare. Au motoare mai puternice si mai rapide.

        Motivul 3 BMW a facut M3 si M5 … Audi au facut RS4 si RS6 dar ale lor sunt QUATTRO. BMW au scos angel eyes … Audi au bagat beculete de craciun in faruri mult mai ostentative … Si lista continua … BMW au facut X5 hop si Audi cu un vagon de tren pentru farmacisti numit Q7...

        Mai vreti??

        Audi reprezinta un compromis. Audi se vrea un brand care imbina eleganta cu sportivitatea … adica o cale de mijloc intre Mercedes si BMW … ceva luxos si confortabil dar sportiv si cu consum redus … In esenta ceva semiconfortabil si semirapid, foarte plicticoase de condus …

        Mai pot...

        Care este primul lucru care iti vine in minte cand te gandesti la Audi .. TeDeI si Quattro. Adica Economie si Siguranta. BMW … Consum si Tractiune spate … Simplificat vine Plictiseala vs Aventura.
        Last edited by PCH; 15 March 2012, 23:02.

        Comment


        • #64
          Daca astea sunt argumente si motive discutia asta a luat sfarsit. Mai sus si pe paginile precedente ti-am aratat cifre clare sa vezi ce rapide sunt M3 si M5 si tu acum vii sa imi spui asa ceva. Eu nu mai am nimic de adaugat, prefer sa nu imi mai irosesc timpul.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • #65
            A, esti in offside.....

            Uite alte motive pentru care Audi suge teava la BMW:

            => Oricine a condus un Audi … Quattro sau nu … a inteles ca este facut pentru a fi condus de oricine si in orice fel de conditii. A inteles ca este o masina construita nu pentru a fi condusa … ci pentru a te duce din punctul A in B fara aventuri, drama sau neplaceri. BMW-urile pe de alta parte … te duc si ele din A in B … dar necesita mai multa implicare si cunostinta din partea soferului… Sunt facute pentru a fi conduse.

            => Nu pot deschide gura niciodata despre Audi sa nu sara unu sa-mi explice despre Quattro si cat de tari au fost ei in anii 80 cand au inventat Quattro si ii bateau pe toti la raliu cu modelul Quattro. OK … doar ca sistemul 4×4 a fost inventat de Ferdinand Porsche si primul automobil 4WD a fost pe la 1966 si era un Jensen …. apoi a fost Subaru … si apoi Audi. Ah …si Quattro era singura masina 4WD din campionat. E ca si cum ma duc sa ma intrec cu bicicleta cu unu care are Scuter. NU prea e corect. La LeMans aceeasi poveste … Au castigat vreo 3 ani cu singurul Diesel din competitie dupa care i-a batut Peugeot cand au intrat si ei cu un Diesel .. Nasol.

            Si ca o concluzie, Audi NU EXISTA … fara VW care detine 99.18% din actiuni.

            Sa ne intelegem .. AUDI nu ar exista fara VW … care au cumparat si apoi re-creat brandul AUDI ca divizia de lux VW. NU sariti aiurea cu injuraturi … nu zic in nici un fel ca VW sunt ca Audi sau orice altceva de genul asta. Vrea doar sa zic ca Audi NU este un brand cu personalitate proprie … este marioneta unui conglomerat mult mai mare … care isi imparte intre marcile detinute motoare, transmisii, sasiuri, tehnologii … etc. etc. Adica exista posibilitatea sa stai in A6 si sa dai de unu intr-o Skoda cu acelasi motor.

            BMW este propriul stapan … nu imparte motoare – transmisii sau sasiuri. Motoarele regasite pe modelele lor nu sunt regasite pe alte marci.


            Cam aici se face diferenta, nu in TESTE facute de cine stie cine, pe cine stie unde! Asa, tot in teste si Loganul se rasturna la 60 km pe ora.....tu citeste "testele" ca oricum doar acolo audi poate bate BMW.....in rest le suge teava.

            Cu asta am incheiat, o seara minunata!
            Attached Files
            Last edited by PCH; 15 March 2012, 23:11.

            Comment


            • #66
              Thread-ul asta a luat-o pe aratura, rau!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #67
                Inchide-l

                Comment


                • #68
                  Mai are cineva, ceva de adaugat in incheiere? 10 minute la dispozitie.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #69


                    sah mat

                    Comment


                    • #70
                      Da! Bemve este peste Audi.

                      Poti sa-l inchizi.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #71
                        renault espace ma nu vezi ?? am pus eu mai sus

                        cand vad ce thread frumos ati facut aici parca imi pare rau ca nu m am bagat si eu la scandal

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by alessandro View Post
                          In stilul asta iar ajungem la carucioare de butelii cu o mie de cai, ce merg in ac de par, pe coridoare de scoala

                          Gata! S-a inchis! Relaxati-va!
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google