Autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    A4 am inteles, poate gresit, ca ar fi de fapt pana la Mangalia spre Bulgaria, si ulterior peste vreo 100 de ani cine stie, spre Delta - Tulcea.

    Nu stiu de unde ai scos tu cu Iasi-Targu Frumos si alte orasele.

    Comment


    • #32
      Autostrada Est-Vest (A4) va avea aproximativ 320 de kilometri, iar costurile, conform proiectului, sunt de 4,2 miliarde de euro.

      • A4: Targu Mures - Ditrau - Poiana Largului - Targu Neamt - Sabaoani - Targu Frumos - Iasi

      Lucrarile trebuiau sa inceapa in 2008, insa au fost intarziate, in mare parte, de probleme similar intalnite si la A3, procesul de expropriere. Data de finalizare era initial stabilita pentru 2013, insa, avand in vedere conditiile economice actuale si amanarile, se vor prelungi mult dupa acea data.

      Autostrada A5 este abia in faza de proiect, inaugurarea celor 314 de kilometri fiind asteptata peste zece ani. Costurile estimate sunt de aproximativ trei milioane de euro, iar primele lucrari vor incepe in 2010. Aceasta va face parte din Coridorul Paneuropean IX.
      infrastructura.info is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, infrastructura.info has it all. We hope you find what you are searching for!


      WIKIPEDIA nu e o sursa de luat in seama, toata lumea adauga ziua ce gandeste noaptea.
      Pana la urma, are importanta cum se numeste sau ca exista?


      Nu stiu de unde ai scos tu cu Iasi-Targu Frumos si alte orasele.
      Stau in Iasi si sunt direct interesat. A"x" care va lega Tg. Mures de Iasi va fi o autostrada complexa si scumpa din cauza reliefului variat si dificil.
      Last edited by mr.K; 31 July 2012, 13:16.

      Comment


      • #33
        Ei uite ca nu va fi. Probabil va fi A5 pe acolo. Deja A4 e in Dobrogea.
        Last edited by Sir Andrew; 31 July 2012, 13:36.

        Comment


        • #34
          Fotografie de anul trecut, din august.
          Attached Files
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #35
            Originally posted by Sir Andrew View Post
            Ei uite ca nu va fi. Probabil va fi A5 pe acolo. Deja A4 e in Dobrogea.
            Asa, si? Nu inteleg ce doresti de la mine. Cand o sa ajung ministrul transporturilor o sa le redenumesc pe toate cu litera P, de la POTECA.

            Comment


            • #36
              @mr.K este cam greu sa puna semafor pentru ca este linia ferata si de aceea au prioritate cei de acolo pentru a nu ramane blocati pe sine. Singura sansa este un pod, cum este mai spre a3 la pantelimon.
              Daca spuneti ca se fac cozi mari la cernica eu zic sa o luati in partea cealalta spre a1 sa vedem ce mai spuneti de coada de la Domnesti...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google